Ispiši stranicu | Zatvori prozor

moje dvorište i vrt

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Moj vrt u slikama
Opis foruma: Pogled u moj, tvoj i Vaš vrt, kroz slike...
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=6504
Datum ispisa: 05 Srpanj 2024 u 03:40
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: moje dvorište i vrt
Objavio: monstera
Tema: moje dvorište i vrt
Datum objave: 28 Studeni 2011 u 23:25
Evo malo slikica dvorišta i vrta.

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/dvoriste/34762.aspx">

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/trube/34763.aspx">

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/vrtni_sljez/34764.aspx">

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/ljiljan/34765.aspx">

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/ljiljan_2/34766.aspx">

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/peruanski_nocurak/34767.aspx">

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/nocurak_zuti/34768.aspx">


-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.



Odgovori:
Objavio: monstera
Datum objave: 28 Studeni 2011 u 23:28
Prekrasna duga poslije kiše

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/duga1/34769.aspx">

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/duga2/34770.aspx">


I zalazak sunca

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/zalazak_sunca/34771.aspx">

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 28 Studeni 2011 u 23:35
Ne znam čija je koka ovo snijela, ali moja nije.
Šalim se. Ovo je samo jedno od mnogo prekrasnih, ručno oslikanih pisanica, a trenutno se nalazi u Molvama.

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/pisanica/34772.aspx">


-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 28 Studeni 2011 u 23:36
A ovo je plastenik za uzgoj presadnica povrća.

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/povrce_i_vrt/plastenik/34773.aspx">


-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: lorica10
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 00:01
I u tvom dvoristu ima raznih biljaka, al ce iduca godina biti cvjetna
posto imas mjesta za puno biljaka. Hvala sto ces s nama dijeliti cvjetnu radost iz svog dvorista, rado cu svracati.

-------------
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.



Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 00:04
Ma joooj Lorica,sad se baš i nemam čime pohvaliti,ovo je bilo na nagovor mm-a,on ne može pričekati proljeće,pa eto stavili nešto.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: lorica10
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 00:09
Pa ima i pravo, malo po malo i evo cvjetne galerije.

-------------
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.



Objavio: lilie
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 00:10
smile113  Bit će i u tvom vrtu i cvijeća i ostalog. Samo naprijed.

-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 00:12
A jooooj gdje sam ja od cvjetne galerije,već sam mogla imati prašumu,koliko cvijeća sam imala,a puževi mi sve pojeli,pa tako svake godine iznova i iznova.Lakše mi je s jednogodišnjim cvjećem,ali i trajnice su mi zakon,no one uvjek budu prve za poslasticu puževima,a ja moram sve ispočetka.   

Lorica samo svrati bit će mi drago da budeš moj rado viđen gost! Nadam se da će na proljeće biti ljepših fotki.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 00:14
Srećom pa valjda ne diraju baš sve cvijeće,očito im se neka vrsta ne sviđa baš previše pa to ostave.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 00:15
Originalno poslano od člana lilie lilie napisao:

[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot165.gif" height="97" width="99" align="absmiddle" alt="smile113" />  Bit će i u tvom vrtu i cvijeća i ostalog. Samo naprijed.


Hvala Lilie!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: gospina trava
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 07:59
Dobro došlicu mislim da sam ti već izrazila, ako nisam onda evo : DOBRODOŠLA! Jel nam je to došla još jedna Podravka?

-------------
Vrbovec, grade moj dragi:

http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related



Objavio: gioiaa
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 09:35
Dobrodosla ,a ima lijeka i za puzeve


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 10:06
Gt,Hvala prije svega! A ovo za Podravku što kažeš,ja ni sama više ne znam kamo pripadam.Ovako rodom sa Virovitičanka,a pošto se uvjek Virovitica svojata i za podravsku i za slavonsku županiju,nama je najgore.Ali ništa za to,ne obraćam baš preveliku pažnju na to.Pošto već 10g.s mužem živim u blizini Koprivnice,mislim da je onda tako.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 10:20
   Gio,Hvala! To što kažeš za puževe,već sam isprobala raznorazne kombinacije svega i svačega,nažalost kad im je pogodna kišna godina,oni su prava najezda.Nije samo kod mene tako,već ima cijelo ovo šire koprivničko područje problema s njima.Nedavno sam pitala isto jednog susjeda kako se bore s njima.Čovjek malo što nije zaplakao,kaže sve što je žena posadila,oni su skoro za jednu noć sve obrstili i pojeli.Čitala sam malo o njima i znam da postoji trajno rješenje zanjih,no mislim da nitko nema tih novaca za takav proces. Naime saznala sam za jednu nematodu koja je rješenje za njih,ali nažalost nema je kod nas.Proizvodi ju jedna nizozemska firma i preko njih se naručuje,no nije lako.Najprije treba hrpa papirologije,dozvola Ministarstva poljioprivrede i gospodarstvai da ne nabrajam još kojekakve nebuloze koje se traže u ovoj državi.Isto tako taj paketić nematoda ima oko 200g.,a skup,preskup.Eto ispričavam se svima što sam malo skrenula s teme,ali neka saznanja jednostavno moram i želim podjeliti sa svima vama.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Fany54
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 10:35
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Ne znam čija je koka ovo snijela, ali moja nije.
Šalim se. Ovo je samo jedno od mnogo prekrasnih, ručno oslikanih pisanica, a trenutno se nalazi u Molvama.

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/pisanica/34772.aspx">
SLIKE SU PREDIVNE ALI OVA ME JE ODUŠEVILA MONESTRA PA TI SI PRAVA UMJETNICA ČESTITAMsmile79


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 10:48
Draga Fany, Ovo je djelo majstora,slikara podravske naive kojih Hvala Bogu ima još dosta.Moram reći da su njihove slike jako tražene i cjenjene čak i u dalekom Japanu.Japanci bi ih platili suhim zlatom.Znam samo da je način izrade dugotrajan posao i stvarno treba biti majstor za takvo nešto. Koliko sam čula neke ljude,kažu da se jedna takva slika radi nekad cjeli mjesec ili više dana.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 10:57
Inače ovakvih pisanica ima još ,radilo ih je nekoliko slikara i radovi su trajali nekoliko mjeseci.Pisanice su često razmještane po gradu ili prigradskim naseljima,a ima ih već dosta i u inozemstvu.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Emilly
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 11:16
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

.Ovako rodom sa Virovitičanka,a pošto se uvjek Virovitica svojata i za podravsku i za slavonsku županiju,nama je najgore.Ali ništa za to,ne obraćam baš preveliku pažnju na to.


smile219 od još jedne Virovitičanke! I ja već 15 godina ne živim tamo, ali se uvijek rado vratim.
Vrt ti je lijep, velik. Vjerujem da je u proljeće još ljepši!


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 11:26
Eheeeeej draga! Lijep pozdrav ti šaljem! Ma znaš onu Škorinu pjesmicu,Svaka ptica svome jatu leti, takvi smo i mi Virovitičani,a vjerujem da su svi takvi,svakog vuku korjeni tamo gdje je rođen.Iako ne živim tamo kao ni ti,gdje god da jesam,Viroviticu u nosim! Ja se nadam da ću na proljeće imati nešto ljepše za pokazati.
Emillly!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: bebolina
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 11:30
Veselim se još jednom bujnom vrtu na ovoj temi, koji ću  pozorno pratiti i uživati u svakoj biljčici zajedno s tobom.
@monsterasmile78


-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: Emilly
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 11:40
Naravno da će na proljeće biti toga više! Već i sad ti je prekrasno Thumbs%20Up
A vidim i da smo slično godište, možda se i znamo Wink


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 11:48
Bebi

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 13:00
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:


Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

.Ovako rodom sa Virovitičanka,a pošto se uvjek Virovitica svojata i za podravsku i za slavonsku županiju,nama je najgore.Ali ništa za to,ne obraćam baš preveliku pažnju na to.
[IMG]smileys/emot96.gif" align="absmiddle" alt="smile219" /> od još jedne Virovitičanke! I ja već 15 godina ne živim tamo, ali se uvijek rado vratim.Vrt ti je lijep, velik. Vjerujem da je u proljeće još ljepši!


Emilly,ovo je samo jedan djelić malog vrta u kome je trenutno zasijan plavi jestivi mak. Čekaj da vidiš veliki dio vrta,nisam ga nažalost slikala sad kad je prazan,iako je ove godine bilo stvarno jako puno lijepog povrća. Ali zato će biti na proljeće,bez obzira kakva će godina biti,valjda ću imati bar nešto za pokazati.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Emilly
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 13:07
Uopće ne sumnjam u to Wink


Objavio: Tea
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 13:10
Mene si odmah osvojila sa ljiljanomsmile99a onda i sa ostatkom vrtaClapSviđa mi se plastenik i želim ti sreću i uspješni uzgoj povrćaThumbs%20Up



-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 13:40
Hvala Teice! Ne znam ni sama kako sam uspjela sačuvati ovo siroče od ljiljana,nekad sam ih imala u skupinama,od onih bjelih mirisnih starinskih do ovih novijih kultivara žutih,crvenih rozih,koji su mi ili uvjek strunuli u posudama ili bi ih vani redovito pojeli puževi.Inače znam da im je ljepše vani na otvorenom,nema baš puno brige oko njih,no meni su puževi najveća briga.Već smo po ne znam koji puta kupovali lukovice ljiljana i uvjek sve ispočetka.Srećom pa mi je ovaj rozi ljubimac pod redovitom kontrolom,zato je valjda i opstao.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: doberman
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 14:24
Onda treba puževe smile232 ili još bolje smile42LOL


Objavio: Tea
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 14:35
Znam da sa ljiljanima ima problema u vrtu.Ili ih pojedu puževi ili voluhariceAngryNa to se većina ljudi žali..zato ja svoje ljubimce imam u teglama i dobro im jesmile99

-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 14:36
Doberman,lako se tebi zezati kad u tvom dvorištu nema puževa! ........ili možda ima?    

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 14:39
Meni nažalost nikad ne uspiju u teglama,kao što sam rekla redovito mi strunu,ne samo ljiljani nego sve vrste lukovica,zato radije biram ovu opciju,no tako redovito moram stražariti da mi ne pojedu lukovice.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: dijana7566
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 14:40
Veselim se budočim šetnjama tvojim vrtom. !


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 14:41
Hvala Dijana!    

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: bebolina
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 14:43
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Doberman,lako se tebi zezati kad u tvom dvorištu nema puževa! ........ili možda ima?    
Namami bandu s pivom, ujutro ih samo skupi i presudi. Malo je to na duge staze ali svakako se isplatiLOL

-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: Tea
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 14:46
Izgleda da ih previše zaljevaš kad su u teglama.I ja sam jednom dva ubila tako ali naučila sam za sljedeći put.Lukovice stvarno trebaju malo tekućine.Dovoljno ih je jednom tjedno zaliti i dok se zemlja na površini ne isuši ne treba.Sad sve zavisi o kojim je teglama riječ,ja ovo mislim na plastične.Glinene malo i upiju pa se može čak malo obilnije zaliti.Svak si nađe svoje.Ja čak nisam sigurna bi li svoje ljiljane držala u vrtu,baš radi puževa i voluharica,ne bi toliko riskiralaAngry

-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 14:50
Bebi,već sam svašta probala,nema rezultata,osim skupljati ih i bacati u posudu u kojoj je hrpa soli.Ne znam što sve nisam probala od živog vapna,piva ,soli,muž ih čak išao cijelo ljeto spaljivati po međi,no oni bi se stalno i stalno nagomilavali.Jedino je dobro dok je više sušna godina,mom povrću i svemu drugome to čak i manje smeta,jer i za vrijeme suše u zemlji kakva je kod nas uvjek ima dovoljno vlage.Tako sve što se posadi očito voli takvu zemlju,naočiglede lijepo raste i buja,ali još samo da nema tih balavaca bilo bi prelijepo.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 14:53
Teice moji su bili u plastičnim velikim teglama,nisam puno zalijevala,držala u kući,strunule,držala vani strunule,tako da izgleda kod mene je ovo jedini način za opstanak lukovica.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Tea
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 14:54
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Doberman,lako se tebi zezati kad u tvom dvorištu nema puževa! ........ili možda ima?    
Namami bandu s pivom, ujutro ih samo skupi i presudi. Malo je to na duge staze ali svakako se isplatiLOL

Pazi ti da se ja ne nađem s njima pa da i meni ne presudišsmile156


-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 14:59
Ne ,neću nikome presuditi,osim puževima!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 15:08
Bebi tek sam se sad sjetila!    Ne brini tebe ću čuvati i paziti ko oko u glavi.Uostalom zar nisam rekla da ću lijepo piti kavu sa svima vama,samo dok bude lijepo i toplo!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: bebolina
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 15:15
Ja sam se s pivom otarasila tih balavaca, nema ih višeThumbs%20Up

-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 15:28
Lako ih je istrijebiti ako ih nema puno,no kod nas su nekad prava pošast.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: doberman
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 15:45
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Doberman,lako se tebi zezati kad u tvom dvorištu nema puževa! ........ili možda ima?    
Namami bandu s pivom, ujutro ih samo skupi i presudi. Malo je to na duge staze ali svakako se isplatiLOL

Pazi ti da se ja ne nađem s njima pa da i meni ne presudišsmile156
 
Još da ih i pivom častimo, pa da bude pjesma do zore. smile135smile96
I onda pozovemo policiju da ih uhapsi zbog remečenja javnog reda i mira. smile195


Objavio: bebolina
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 15:53
@dobermanThumbs%20Up
Nije ti loša idejasmile121


-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: Tea
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 15:59
smile156 smile156

-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 16:00
Ma dajte ljudi! Tko je još vidio pivom puževe častiti? Ja bih onda radije sve vas počastila pivom ,a ne puževe,njih ćemo častiti s nečime od čega će krepavati.Začudo pošto ne podržavam nikakve otrove,čula sam da je kaveni talog živi otrov za njih.E pa na proljeće onda krećem u akciju!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 16:03
doberman ,a što je sa uništavanjem tuđe imovine? Mislim da bih za to puževi mogli zaraditi jaaaako veliku kaznu!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: bebolina
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 16:09
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Ma dajte ljudi! Tko je još vidio pivom puževe častiti? Ja bih onda radije sve vas počastila pivom ,a ne puževe,njih ćemo častiti s nečime od čega će krepavati.Začudo pošto ne podržavam nikakve otrove,čula sam da je kaveni talog živi otrov za njih.E pa na proljeće onda krećem u akciju!
Daj ženo, budi racionalnaako puževe počastiš s pivom, nestat će, dok ako nas počastiš jednom, nećeš nas se otarasit pa ti vidi

-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 16:11
Naprotiv Bebi,meni bi bilo jako drago da se vas ne mogu otarasiti! Što ću kad vas sve volim!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Carol
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 23:22
Draga Monstera, imaš lijepu Brugmansiu ( Anđeosku trubu ), a vrt uz tvoju ljubav će sigurno iz dana u dan biti sve ljepši, samo budi ustrajna. Sa puževima mislim da imamo skoro svi problema. To sa pivom je odlično, mislim na puževe, ali bi morala raditi u pivovari. Zato ja štap u ruke i u lov..... i imaš sigurno pravo da ih Doberman nema, jer nebi tak veselo mahal repom. A voluharice, priča za sebe. Zbog njih nemam tulipane, Avatarjedino ne jedu narcise (kuc,kuc u drvo). A sličice sa dugom i zalaskom sunca su krasne i ja si volim to uslikati.

-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: monstera
Datum objave: 29 Studeni 2011 u 23:37
Hvala Draga Carol! Kao što sam već rekla isprobala sam već sve i svašta u vezi puževa.Ovaj puta ću eksperimentirati s talogom od kave ,pa ćemo vidjeti i taj učinak. Nemaju baš svi problema s njima,kod moje mame ih nema.Tamo kad ljudima pričam o tim puževima,svi me u čudu gledaju,nisu nikad ni čuli za njih i nisu ih nikad ni vidjeli,eto kao da ne živimo u istoj državi.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: anabistrica
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 00:18
Evo i mene u tvom vrtu, Monstera. Imaš lijepog bilja već sada, a do proljeća ćeš se već pobrinuti za vatromet tak da po ljetu ko vidi vrt ostane bez daha. Ima puno biljaka koje ne jedu puževi. I trajnica i jednogodišnjeg. Imam ti ja puževa isto pregršt, a rješavam ih se isto ko i Carol. Okrutno - štapom. Tu nemam milosti. Kad bi barem mogla tak i voluharice i krtice. Zbog krtica mi travnjak izgleda ko njiva. Iduće godine počinjem sakupljati sjeme za dijeljenje i razmjenu, pa da vidiš kak bu ti brzo premali.
Krasna ti je ona slika zalaska sunca. Kad to vidiš zaboraviš na sve probleme (mislim na puževe i ostale napasnike).


-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: Emilly
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 09:08
Joj fuj puževi! Kod mene ih je isto najezda. Susjedi ne kose svoj vrt, tamo im je fino vlažno, nitko ih ne dira... A kod mene dolaze na klopu Angry Sve živo su mi pojeli, čak su se i na ruže penjali.
Zato sam se jesenas, teška srca, pozdravila s mojim cvjetnjakom i posadila čemprese. Nadam se da njih neće pojest smile42


Objavio: doberman
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 10:23
Vidim da se nekom sviđa moj rep. smile195
Emilly, isti slučaj je i kod nas. Kod susjeda se razmnožavaju, a kod nas dođu na gozbu. Prošle godine, kad je bilo puno kiše, plazili su čak i po kući. Užas. smile100


Objavio: monstera
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 11:25
Draga Ana već ne znam što nisam isprobala protiv puževa.Ne znam da li ti je i koliko poznata biljka Sikavica ( od nje se rade Silymarin tablete) jako je slična čičku,ali daleko ljepša od čička.Što da kažem biljka je bodljikava,toliko da dok bi ju čovjek dirao treba itekako debele rukavice,ne bi vjerovala,bila je poplava,a mali pokvarenjaci su se uspentrali i na nju.Ja sam stala i mislim si: "Majko draga ,pa ima li čega što vi ne volite!" Isto mi je rečeno kako ih dragoljub i kadifice odbijaju,mogu mirno reći,ni to nije istina! I dragoljube i kadifice pojedu mi do korijena! Ne znam više što učiniti po tom pitanju.Ovo što kažeš za štap,ja sam ih znala na još okrutniji način rješavati,vidjela sam moju zločestu susjedu kako hoda nožem naokolo.Tad smo si još bile dobre,pa sam je pitala što radi.Ona kaže dođi vidi,ja odem k njoj,a ona sva već od bijesa i muke reže puževe kako kojeg nađe,tako ga i prereže i ode dalje.Počela sam i ja tako,no i to me već dosta umorilo i još više razbjesnilo,da te mjere da bih već od bjesa počela zubima škrgutati!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Tea
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 11:36
doberman,di ćeš boljih uvijeta,nažalostConfusedMožda da malo susedu bukvicu očitate i da pokosi taj travnjakAngry

-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: monstera
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 11:57
Draga Ana toliko sam se razbjesnila na puževe ,da sam se zaboravila zahvaliti,pa evo Zahvaljujem ti na lijepim riječima! Zalaske sunca i igre boja na nebu,obožavam! A za sjemenje,potrudit ću se da i ja nešto skupim za razmjenu,pa da mogu razmjeniti nešto sa svima vama,dragim ljudima!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Emilly
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 12:16
Kod mene jedino osteospermum nisu jeli, pokušaj s njim Wink

Doberman, i ja sam ih znala naći kako plaze po fasadi. Penjali su mi se čak u tegle od orhideja (par su i pojeli) Angry


Objavio: monstera
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 12:20
E baš dobro da si mi rekla Emilly,dobila sam neke sjemenke toga cvijeta,reci mi da li si ti to kad sijala iz sjemena,da li je to zahtjevno?

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Emilly
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 12:28
Uglavnom kupim gotove biljke.
Ljetos su mi se sami posijali u teglu sa amarilisima, sad su već veliki narasli.
Nije baš neka zahtjevna biljka. Bar iz mog iskustva


Objavio: monstera
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 12:33
Onda ću ja to probati svakako posijati.Išla sam malo čitati na jednom drugom mjestu o njima,i ta ženska koja je pisala kaže da joj biljkice baš ne opstaju preko zime,uvjek uginu,da ih je bolje sijati na proljeće.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Emilly
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 12:36
Pa ne znam, evo sad će prvi put ostati preko zime kod mene. Same su tako odlučile smile156


Objavio: monstera
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 12:40
   Ajde,samo nek ti lijepo rastu! Pa ne mora kod sviju biti jednako,netko ima više sreće s cvijećem ,netko manje. Reci mi kakve su boje bile? Ja sam dobila ljubičaste svjetlije i tamnije,a vidim da ih ima i bjelih,žutih i narančastih.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 12:44
Pitam zato jer ako imaš u nekoj drugoj boji,mogle bi dogovoriti neku razmjenu sjemenki na godinu. Naravno ako moje uspiju.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Emilly
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 12:48
Bile su iste takve, ljubičaste i lila. Unhappy


Objavio: monstera
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 12:52
Šteta da nemaš u drugoj boji,ali onda znam gdje ću ih naći,samo moram vidjeti da li se još prodaju. Ako ih se dočepam,budi sigurna da će biti sjemenki i za tebe na godinu.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Emilly
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 13:01
Hvala na ponudi smile78
Ali pošto sam sve iskrčila, ne znam da li ću ih imati gdje posaditi. Ti ipak imaš više mjesta


Objavio: monstera
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 13:19
Ma nemam baš ni ja previše mjesta,ali već ću to negdje utrpati!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: dmirce12
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 21:09
Ma lako je to kad se hoče nešto još posaditi samo pomakneš dugu na drugo mjesto i etoooo.....!!!


Objavio: monstera
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 21:12
   Dmirce,ne,ne,ne pomaknuti dugu,neka traje što duže!    

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: anabistrica
Datum objave: 30 Studeni 2011 u 23:43
Evo i slika naših vrtnih neprijatelja. Jesenas, kad sam štihala povrtnjak, našla sam priličan broj gnijezda od puževa u zemlji. Jajašca izgledaju ko male perlice, odnosno one perlice u kojima je bilo riblje ulje za djecu. Naravno da sam ih sve podrobila. Znam da se nisam riješila napasnika, ali će ih ipak biti malo manje.
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/povrce_i_vrt/puzevi_golaci/34807.aspx">

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 11:18
Da draga Ana učinila si pravu stvar kad si podrobila ta jajašca,inače ne znam gdje sam pročitala jedan članak kako bi se pred zimu češće trebalo pretresati i preštihavati tlo baš zbog tih jajašca da se tada smrznu.Pošto na manjem dijelu vrta obavezno sijem nešto što može preživjeti zimu,štihanje i često pretresanje ne mogu napraviti. A veliki dio vrta ipak je malo prevelik da bi sve to štihala i pretresala.Inače moram napomenuti,samo jedan takav puž naleže oko 400-600 jajašaca,zar se čovjek može cijeli život boriti s takvom gamadi!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 11:26
Upravo takvu gamad imam i ja,ti gdje se nasele ,sve živo ispred sebe proždiru. Ne bi čovjek povjerovao,jedno vrijeme mi crveni luk uopće nisu dirali,a onda su se sjetili da bi im i to bilo fino.Ispričala sam to svojoj susjedi,žena me u nevjerici gledala,onda sam ju pozvala da vidi što su mi učinili od mladog luka.Na nekim redovima ostali su samo batrljci od luka. Žena se nije mogla čudom prečuditi što su mi učnili! Inače ove puževe još zovu i španjolski crveni puž,a zovu ih još i vagonaši,jer su navodno došli k nama zalijepljeni na vagone. U zadnje vrijeme sve se više priča da su izgleda namjerno,a ne slučajno donešeni,isto kao što je to slučaj s krumpirovom zlaticom.

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Tea
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 11:32
Monstera,to je tako priroda namjerno napravila da ne izumrli.Životinje koje su pri dnu hranidbenog lanca ili ispred sebe imaju puno više grabežljivaca nego što to one same jesu ležu i polažu puno više mladih za opstanak.
E sad,tamo gdje ih je "malo" previše tamo se nešto treba napraviti.Probaj sa nekim grabežljivcem koji se hrani puževimaLOL


-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 11:38
Da dobro si to rekla. Čula sam da se ježevi hrane njima i još neke životinje. Nažalost i dok mi dođu ježevi u dvorište,onda jadnički uvjek zalutaju do pasa,a ovi ih bedaci poguše! Vjerojatno dođu tražiti hranu kod njih ,ni ne sluteći da će ih ovi poloviti!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Tea
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 12:22
A šta ne odeš do poljoapoteke i ne tražiš nešto protiv puževa?Postoji baš sredstvo koje ih ubija al sam zaboravila kako se zove..možda akaricidi ili tako nešto.Znam da si protiv kemije al mislim da si već sad očajna nego što si protiv kemije.

-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 12:47
Tea,znam da postoje kojekakvi mamci za puževe,većina njih je samo dobra reklama i hrpa uzaludno potrošenih novaca. Ako bi stvarno htjela trovati morala bi kupiti pužmor,ako ti kažem da prilikom trovanja treba nositi zaštitno odjelo,rukavice,čak i masku za nos,a čak i sama ambalaža se ne smije odlagati nigdje osim na za to predviđenim mjestima.Reci mi molim te da li bi se onda itko usudio jesti takvo povrće. Ja znam da sigurno ne bi!   Već nekih 10g. uzgajam povrće bez otrova isključivo za svoje potrebe i ne pada mi na pamet koristiti kemiju u svom vrtu,osim baš na krumpirima,jer zlatice stvarno ne mogu i nemam vremena skupljati sa veće površine zasađene krumpirom. Ako pogledaš samo na tržnicama ,sve više ljudi traži nešpricane i ne trovane proizvode,svima će nam jednom kad-tad ta kemija doći glave,samo na žalost mnogi to neće priznati. Pa kad lijepo vidiš lijepo zdravo voće ili povrće i pitaš da li je špricano,jasna stvar da će ti svatko odmah reći: Ne ni govora! Što nažalost baš i nije istina,možda ima iznimki,recimo ne vjerujem da bi stare bakice nešto što su same proizvele da bi špricale,no ima i bakica koje prodaju proizvode od svojih mladih ukučana,koji na žalost sve živo špricaju!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Tea
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 12:56
Ma ok,to sve stoji.Ja sam mislila da su ti puževi samo po "ukrasnim biljkama",ne i po povrću.Nemoj to onda uzimati,ali morat ćeš se onda više pozabaviti s njima ili popričat sa susedomLOL

-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 13:08
Umjesto ježeva nabavi si nekoliko patka i nećeš imati puževa!

-------------
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 13:17
Tea bez obzira da li su po ukrasnim biljkama ili po povrću,meni su svejedno dozlogrdili.I to malo cvijeća koje imam ,moram uvjek stražariti da mi i to ne pojedu,ali probat ću još vidjeti i to s talogom od kave,a koliko sam čula da se vole zadržavati na dosta kiselom tlu,e pa i u tom slučaju ima lijeka,lijepo ću početi razbacivati pepeo od čistog drva ,jer navodno to dovodi do neke uravnoteženosti ph u tlu. A i drveni pepeo je koristan za biljke. Naravno pepeo se baca dok nema ništa posijano ni zasađeno. E sad susjedi,to je priča za sebe i s takvim ljudima ne želim imati ni Dobro jutro! ni Dobar dan! toliko su zli i zlobni da se s njima ne može uopće razgovarati. Znaš kakvi su susjedi koji se iz čistog mira sjete da te idu prijaviti i nešto rušiti,nešto što je stajalo na svom mjestu nekoliko godina i onda im je najednom to zasmetalo,ovo je dovoljno jasna slika koliko su zli i zlobni! Ne želim imati posla s takvima,ali ima vremena,doći će i oni već na svoje!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 13:46
Mali kaktus imam patke.Trebala si vidjeti jedne godine uz sav taj bjes i gnjev još smo se morali i smijati ko bedaci!    O čemu se radi? Sve puževe koje smo pokupili donijeli smo patkama,a ove su se doslovno gušile s njima,toliko su se nažderale da više nisu mogle ni zinuti! Ja i muž smo stajali i umirali od smjeha!    Onda mi je jednom prilikom susjeda rekla što ne pustim patke na vrt,što sam ja bedak i poslušala,a nema ti zgorega kad bedak posluša bedaka,e to ti je onda ko oni dvojica iz onog crtića A je to! pustila sam patke ,a ove umjesto da jedu puževe,pojele su mi salatu i luk,a ostalo što im nije bilo zanimljivo lijepo su pregazile onim svojim lopata drapama!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Tea
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 13:54
Da stvar bude još gora,izmet peradi je toliko jak da izgriza travu i ostale biljke.Tako da ne samo da su izgazile povrće i travu nego vjerojatno i (malo) uništile.No dobro,na greškama se učiWink

-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 13:58
Jel može netko zamisliti 15kom pataka i za otprilike oko 1 do 2kg tih balavaca,koje one nisu mogle pojesti. Što da čovjek kaže! To su samo 2kg,a koliko ih je još ostalo na vrtu i oko vrta! Sigurno za još nekoliko kg!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 14:00
Da malo Tea,kao da je tornado prošao! Sve su povaljale!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 14:02
To je tako kad imaš posla s bedastim susjedima,ne samo bedastima ,već i jako,jako lijenima,pa tako i s lijeve i s desne strane nitko ne vodi brigu ni za vrtove ,a kamoli za okućnice ili ne daj Bože još i za međe,koje redovito moramo mi održavati i s jedne i s druge strane!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: bebolina
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 14:18
A da počneš razmišljati o uzgoju balavaca, obzirom da imaš sve uvjete?smile157smile156

-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: Emilly
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 14:35
Poslat ću ti i ja moje smile96


Objavio: Tea
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 14:45
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

A da počneš razmišljati o uzgoju balavaca, obzirom da imaš sve uvjete?smile157smile156

O tom sam prijedlogu i ja razmišljala.Kad ne možeš protiv neprijatelja,udruži se s njimesmile156   smile156


-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 17:46
Bebi kad ih nitko ne želi kupiti! I da ih netko želi,ne znam u koje bi svrhe poslužili,s obzirom da nisu jestivi!   

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 17:50
Emilly Hvala ,ali dosta mi je i mojih! Toliko su pohlepni i proždrljivi da čisto sumnjam da bi im se gosti i novopridošlice svidjeli!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 17:54
Tea tko je još vidio udruživati se s neprijateljem! Kad bi se ljudi tako udruživali,onda ne bi nitko ni ratovao.Ovako ako ne ratuješ s ljudima,moraš s puževima......ili u najgorem slučaju i s ljudima i s puževima. Jer pošto moji susjedi čuvaju skloništa puževima,onda bi morala i s njima ratovati.Znači na strani su neprijatelja!   

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Carol
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 21:29
Bravo Monstera, sviđaju mi se tvoja razmišljanja u vezi korištenja otrova u povrtnjaku i tako smo dosta zatrovani iz nekih drugih izvora koje nismo u mogućnosti izbjeći. Sad sam se sjetila jedne dobre stvari, a koju ja upotrebljavam - MEGAGREEN - . Tim preparatom (minerali) špricam ruže, voćke i sve bilje za koje želim da stekne veću otpornost na razne bolesti i dr. Na žalost ne i na puževe.

-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 22:11
Draga Carol da ti je bilo vidjeti moje povrće ove godine,nikakve bolesti,ničega,a toliko zdravo da si slobodno mogla ubrati na mjestu i odmah pojesti.Sve što god uzgajam,gledam da ne koristim nikakvu kemiju.Kad malo bolje pogledamo,kakvo povrće stiže u naša trgovine,na tržnice,kad bih ti draga pokazala neke podatke do kojih sam došla skamenila bi se.Kad bi svatko,baš svatko dobio na uvid takve stvari,mislim da bi se zapitao i s pravom ignorirao sve takve proizvode.No ne kažem nekad i ja nešto kupim,ali to je ono nužda zakon mjenja,ali mogu reći to su stvarno rijetki petki da kupujem nešto takvo.Nije ni čudo onda da smo bolesni,dobivamo razne tumore ,karcinome i ne znam što sve ne,znam da se to ne može izbjeći,svi smo zatrovani,ali tako si čovjek bar malo može pomoći i prestati jesti tuđe otrove! Moj moto je dok budem mogla grepsti i kopati ,ne odustajem od svog uzgoja povrća i voća!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 01 Prosinac 2011 u 22:25
Minerale u obliku kristalona koristim samo za male presadnice zato jer im je to potrebno u startu za pravilan rast i razvoj,a s time ujedno stječu otpornost na bolesti.Kad ih presadim više ništa ne koristim,samo okopam korov nekoliko puta,skupljam puževe i čekam prvu berbu. Da zaboravila sam svake druge godine pognojim odstajalim zrelim đubrivom i to u jesen ili rano proljeće i onda to sve zaoremo. Đubrivo je isto ekološko,zečje i nešto kokošjeg,sve odstajalo. Moje biljčice uživaju u tome,jednostavno rastu ko lude.   

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: sunce :)
Datum objave: 02 Prosinac 2011 u 17:20
Bravo ljube!!!!Napokon da ti vidim vrtić pa makar i ovaj mali dio,baš jedva čekam proljeće da vidim kako sve izgleda u cvatu :D


Objavio: monstera
Datum objave: 02 Prosinac 2011 u 17:46
Hvala Sunce:)!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: gute Fee
Datum objave: 04 Prosinac 2011 u 00:46
Draga Monstera bila sam ti u posjeti i dopalo mi se kod tebe !   smile79


Objavio: monstera
Datum objave: 04 Prosinac 2011 u 12:36
Hvala Gute Fee! Nadam se s proljećem da će toga biti više,pa navrati kad god to poželiš,bit će mi drago vidjeti te u mom vrtu!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: gioiaa
Datum objave: 04 Prosinac 2011 u 20:01
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Mali kaktus imam patke.Trebala si vidjeti jedne godine uz sav taj bjes i gnjev još smo se morali i smijati ko bedaci! [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" />   O čemu se radi? Sve puževe koje smo pokupili donijeli smo patkama,a ove su se doslovno gušile s njima,toliko su se nažderale da više nisu mogle ni zinuti! Ja i muž smo stajali i umirali od smjeha! [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" />   Onda mi je jednom prilikom susjeda rekla što ne pustim patke na vrt,što sam ja bedak i poslušala,a nema ti zgorega kad bedak posluša bedaka,e to ti je onda ko oni dvojica iz onog crtića A je to! pustila sam patke ,a ove umjesto da jedu puževe,pojele su mi salatu i luk,a ostalo što im nije bilo zanimljivo lijepo su pregazile onim svojim lopata drapama! [IMG]smileys/emot39.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/emot39.gif" align="middle" />


sta bi tek guske uradile

zato ja moje patkice pustam samo u vrt,u povrtnjak nikako


Objavio: monstera
Datum objave: 04 Prosinac 2011 u 20:03
Gio, zar ovo nije presmješno?

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk