Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Moj mali skromni vrt

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Moj povrtnjak
Opis foruma: Moj vrt u povrću
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=6815
Datum ispisa: 29 Kolovoz 2024 u 18:47
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Moj mali skromni vrt
Objavio: mali_vrtlar
Tema: Moj mali skromni vrt
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 12:01
Evo da Vam se i ja pridruzim sa svojim radovima, obzirno da sam pocetnik toplo se nadam korisnim savjetima, upozorenjima u koliko nesto ne bude islo kako treba, svaki savjet, kritika, sugestija je dobro dosla, slikama nisam nesto bogat jer sam pocetnik, ali za pocetak cu staviti nekoliko slika kako sam startao sa radovima, veselim se druzenju sa Vama i pozdravljam sve posjetioce mog dnevnika rada Smile

-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama



Odgovori:
Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 12:18
Ovo je moje klijaliste u koje sam posijao rajcice, paprike, patlidjane, krastavce, tikvice, izradjeno je od polica koje su spojene sa maticama i vidama, oblozene zicom i zastitnim prozirnim najlonom ,sjeme je posijano 03.03.12, ali nista jos od sadnica, nadam se skorom klijanju Tongue








-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 12:22
Znate za pismu kad mendule procvitaju... eto dosli su dani kada su procvitali i bademi, ovaj ponosno pokazem svima jer se nalazi kraj mog vrta, a ispod balkon a i u razini balkona, predivan je, prvi vjesnik proljeca Tongue





-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 12:27
Ovo je bakin vrt, pomazem i njoj, a usput hvatam sve sta je dobro za napredak mog malenog raja Embarrassed




-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 13:04
Evo i nekoliko slika iz maminog vrta, sigurno ce neki prepoznati ove slike jer je i ona isto forumasica koja je trenutno odsutna, ja ga zovem mali rajski vrt, a Vi pogledajte zasto Tongue

















-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 13:05













-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: dijana7566
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 13:25
Dobro došao!

-------------
Pozdrav iz Osijeka


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 13:38
Hvala Dijana7566, bolje Vas nasao, nadam se ugodnom druzenju i sto kvalitetnijim savjetima oko radova u vrtu, obzirno da sam pocetnik u tim vodama, uzivajmo Tongue

-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: Cvijetomanijak
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 13:44
Klijaliste je savrseno ...koja temperatura ti je unutar njega? Dobro dosao i zelim ti da ti svaka biljkica sjemenka uspije .Mamin i bakin vrt su jako lijepi ...a badem ..prekrasno ...


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 13:51
Temperatura varira, inace je od podnevnih sati pa sve do zalaska sunca vjerojatno iznad 20-ak stupnjeva, obzirno da je zasticeno od bure i vanjskih temperaturnih razlika, tesko je odrzati toplinu 24 sata dnevno jednakom pošto  se nalazi na balkonu jugo-zapadna strana, eto samo me malo muci to sta jos nista nije niklo, al kazu da i ne moze proklijati nista obzirno da se nalazi vani, hvala ti na tako lipom javljanju sa komplimentima Tongue

-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: pčelica7
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 14:01
mali vrtlar dobrodošao na CIF

bilo bi dobro da su ti slike veličine 640x480, to je preporučena veličina za forum

jel možda mama Mira? pozdravi je

-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: irenaidani
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 14:04
dobro dosao!Thumbs%20Up


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 14:09
Hvala Pčelice na dobrodoslici, je mama je Mira021, prepoznali ste po slikama, svaka cast Tongue, uzet cu u obzir velicinu slika i promjeniti ih u buduce, pozdrave cu prenjeti svakako Thumbs%20Up

Irenaidani pozdrav i bolje Vas nasao, moram priznati da ste svi jako srdacni ovdje i ugodni Thumbs%20Up


-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: Cvijetomanijak
Datum objave: 12 Ožujak 2012 u 15:32
Ako je sjeme dobro proklijat ce sigurno samo malo sporije ,jer vecinom sjemenju treba tem oko 25C,samo dobro zaljevaj i bit ce ok ...cim nikne javi nam slikicama ..da se skupa divimo i veselimo ...


Objavio: Anaida
Datum objave: 13 Ožujak 2012 u 11:08
Dobrodošlica tebi i veliki pozdrav mami!

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: OTOK
Datum objave: 13 Ožujak 2012 u 11:21
Dobrodošlica i od mene. Zašto se mama ne javlja? 

-------------
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...


Objavio: anđelkad
Datum objave: 13 Ožujak 2012 u 11:27
Dobro došaoThumbs%20Up


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 13 Ožujak 2012 u 12:04
Hvala na dobro doslici, mama ce se javiti ubrzo, malo joj se povecao posao pa i ne stigne puno provoditi vremena na netu, dao sam joj sve opravdane sate Tongue ... u glavnom sve Vas je puno pozdravila i salje velike smile78, ali zato sam ja tu da stavim tu i tamo koju slikicu iz njene bašte, pa da vidimo kako na dalje napreduje nas mali skromni vrt Smile

-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: anabistrica
Datum objave: 13 Ožujak 2012 u 23:56
Dobro nam došao Mladi vrtlar. Vjerujem da ćeš uživati u druženju s nama i puno toga naučiti kao i mnogi od nas.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 15 Ožujak 2012 u 09:20
Hvala na dobrodoslici anabistrica, vec po malo upijam od drugih sta i kako, i viruj mi da su savjeti zlatni, sve sta sam do sada probao urodilo je plodom, hvala Vam svima na javljanju smile159

-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 15 Ožujak 2012 u 19:12



Evo da pokazem svoj danasnji rad, priprema se zemljiste za sijanje blitve, salate, kukuruza, ostatak cu pripremiti za ljetne plodove, svima omiljene Tongue

kako sam vec naglasio grašak i krompir su vec u zemlji i cekam da nikne Smile





-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 15 Ožujak 2012 u 19:14


Evo prekopavajuci po mobitelu pronasao sam slikice koje bi zasigurno odmorile svacije oci, pa da podijelim sa Vamam, iz prosle godine sa mog putovanja kroz BiH, slike su iz mjesta Kladanj i Jablanica Tongue


-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 15 Ožujak 2012 u 19:15


BiH Kladanj


-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 15 Ožujak 2012 u 19:15


-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 15 Ožujak 2012 u 19:16







-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 16 Ožujak 2012 u 18:01
Niknule pome i tikvice Tongue





03.03 posijano, prekjučer je prva tikvica niknula, ostatak ocekujem ubrzo smile127


-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: Olja
Datum objave: 16 Ožujak 2012 u 22:19
Mali vrtlar,prava si vrednica....kod tebe vec sve spremni za novu sezonu,stvarno ti majka moze biti ponosna na tebe Clap


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 17 Ožujak 2012 u 07:56
Hvala ti Olja, u vrtu se osjecam jako dobro, opustajuce pa mi i i nije toliki problem izdvojiti dobar dio vremena, mama kaze da mi ne treba toliko toga sta sam ja zasadio, na sta san se ja oglusio i zasukao rukave, briga me zimnice nikad dosta smile127

-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: Nina22
Datum objave: 17 Ožujak 2012 u 08:12
Kod tebe će biti puno opuštanja ovo godine
Vidi se da to radiš s guštom,pa će ti i biljke tako vratiti uloženi trud.


Objavio: Cvijetomanijak
Datum objave: 17 Ožujak 2012 u 09:04
Svidja mi se tvoj trud ,prekrasno nam sve prezentiras ...
Zar nije malo rano za tikvice ,posto one idu tek u 5mj u vrt ?

-------------
Velika gorica


Objavio: Free
Datum objave: 17 Ožujak 2012 u 10:28
Dobro nam došao mali vrijedni  vrtlaru,  puno truda vidimo na tvojim sličicama!!  Želim da ti vrtić ljeti bude pun plodova koje si sam zasijao i uzgojio  !!!
A za majčicu jedan veliki Hugsmile78!!!!

Kod  nas ima uzrečica: zrela jabuka ne pada daleko od stabla, ako je stablo jabukovo!!  A ti si prava jabuka sa maminog stabla!! Wink

Ugodne i vesele trenutke u druženju sa nama ti želim, a nama puno sličica iz tvog vrta i povrtnjaka!!!smile57


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 17 Ožujak 2012 u 23:13
Nina22 nadam se da ce biljkice osjetiti moju radost za svaki njihov pomak, hvala ti na podrsci, svaki komentar potpore mi puno znaci Tongue

Cvjetomanijak nadam se da ce biti sve kako treba, tikvice divljaju ajme, svakim danom sve vece i vece, a ja molim Boga da vrime bude na mojoj strani pa da bude sve u redu, obzirno da sam pod mediteranskim klimatskim uvjetima nadam se sve toplijim vremenima i ne pretjeranoj hladnoci, racunam ih ubaciti u zemlju sredinom cetvrtog mjeseca, a do tada neka uzivaju u svom solariju, neka samo ostane kako je do sada od prije jedno tjedan dana, sunce je na nasoj strani smile99 

Free hvala na pozdravima prenjet cu joj, a potrudit cu se da sa mnom prolazite kroz sve vesele trenutke nicanja, uzgoja, a i berbe svih plodova koje uzgojim, obzirno da sam pocetnik u tome svemu nadam se da ce Vam biti interesantno pratiti sve moje radove i naravno obavjestiti me u koliko nesto krene u krivom smjeru, evo Cvjetomanijak me vec upozorava na preranu sadnu tikvica, pa si vec mislim nekako da napravim i u vrtu mini plastenik koji, u glavnom bit cete informirani o svakom mom pomaku smile113    Hvala Vam svima , super ste mi !!!


-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 22 Ožujak 2012 u 16:37
Kako sam Vam rekao dijeliti cu sa Vama napredak mojih malih zelenih prijatelja, pa cu se toga i pridrzavati :))) tikvice su mi se pomakle sa kotiledona na prave listove, sta me iznimno razveselilo, to izgleda od prilike ovako



na dalje rajčice koje su od ranih do kasnih posijane takodjer su nikle i samo su kotiledoni tu o.O



paprike su neka vrsta debelih zutih, samo malo sporije napreduju, tek su pocele  nicati, nadam se brzem napretku :/




na dalje u zemlju sam danas posadio mahune, a pred neki dan sam posijao salate, rotkvica, novozelandski spinat, blitve, persina, selena i kukuruza, da ne izostavim meni jako dragu salatu i prilog takodjer posijano rikula :))))

... toliko od mene za ovaj period Tongue



-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 22 Ožujak 2012 u 21:02
dobrodošao R. smile162lijepo pozdravi mamu, nadam se da ćemo se vidjeti u Splitu kad dođe sezona kupanja (moram probati tvoje pome i ostalo povrćeWink


Objavio: Olja
Datum objave: 23 Ožujak 2012 u 22:52
Slatke presadnice paprika,paradajza a narocito tikvica....super to kod tebe napreduje....znaci mu mnogo sto je u tom mini plasteniku....vidi se da imaju dosta svijetlosti .... za primer su Thumbs%20Up


Objavio: dijana7566
Datum objave: 23 Ožujak 2012 u 23:18
Pa ti si zaista jako vrijedan Sve pohvaleClap

-------------
Pozdrav iz Osijeka


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 24 Ožujak 2012 u 07:21
Mari,5510 naravno samo se javi kada budes u Splitu, pozdrave cu prenjeti, hvala ti na posjeti  Tongue

Olja mali plastenik je na dva kata, donji je sa sijanim tikvicama i krastavcima kao sta vidis na slici, na gornjem su pome, paprike, balancane, na tom gornjem su sadnice nikle puno prije nego na donjem, sto se moze donjeti zakljucak da ni jedna biljka nece bez svjetla, hvala ti na posjeti draga Tongue

dijana7566 nije ovo jos nista kada ja pokazen svoj vrt u punom rastu, hvala na posjeti smile159


-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 24 Ožujak 2012 u 07:21


tikvice


-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 24 Ožujak 2012 u 07:22


krastavci


-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: Ksan
Datum objave: 27 Ožujak 2012 u 21:42
Obožavam slikice iz povrtnjaka, tvoje su baš lijepe a i priroda je divna smile71


Sijanci, svaka čast Thumbs%20Up


Objavio: Olja
Datum objave: 30 Ožujak 2012 u 21:58
smile113


Objavio: Belina
Datum objave: 31 Ožujak 2012 u 07:40
[QUOTE=mali_vrtlar] [/QUOTE] Dobro nam došao Mali vrtlar,vrijedan si,naučiti ćemo mi od tebe punoClap

-------------
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj


Objavio: zribal
Datum objave: 31 Ožujak 2012 u 22:51
Mali vrtlar ti imaš dobre učitelje, čini se meni da ćeš ti brzo u velike vrtlare i ja ti to iskreno želim.

-------------
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.


Objavio: maris40
Datum objave: 31 Ožujak 2012 u 22:57
Prekrasan vrt.Klijalište je bogato,još kad se sve lijepo razraste,bit će plodova.


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 02 Travanj 2012 u 14:50
Hvala svima na posjeti, radovi su u tijeku, pripreme u vrtlu za pome, tikvice, krastavce, paprike, balancane, njam njam, jedva cekam sve to da krene radjati plodove, evo da Vam pokazem kako kod mene napreduje rasadnik ljetnih radosti Tongue

paprike su jos uvik sa kotiledonima, dan dva ih razdvaja od pravih listova




posijao sam 5 vrsta rajcica, imam Marmande, Heinz, Chery, Šljivarice i nama svima poznat i jako drag St Piere :)))














tikvice su najnaprednije u mom malenom zelenom raju i njima se veselim jako puno jer ih volimo svi u kuci :)))






u mom malenom vrtu se nalaze i jagode, sezonske, malene su ali slatke ko med ,,, cvitaju tako da bi ih uskoro i moglo biti






kupus sam posijao svoj rsad takodjer koji cu posaditi izmedju poma, kazu da onda lipo napreduje, ja prvi put probajem




grasak lipo napreduje Tongue






krompir je izvirio jedan iz zemljem, nadam se ostalima uskoro smile148





krastavci idu sporije ali sigurno i zdravo Embarrassed














-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: anabistrica
Datum objave: 03 Travanj 2012 u 00:36
Još jednom sam svratila u tvoj vrt da vidim taj nered. A kad tamo, nereda niotkuda. Ne znam o čem pričaš. A za presadnice sam ti zavidna. Ja sam isto dosta toga posijala ali nemam dosta svjetla za njih u kući pa su se izdužili. Neke spašavam, a neke sam morala baciti na kompost. Nešto ću morat smisliti za iduću sezonu sijanja.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: Cvijetomanijak
Datum objave: 03 Travanj 2012 u 10:08
Bas kao sto kaze Anabistrica i ja sam ti zavidna za presadnice,paradajz ove godine ne mrda ...2 lista i to je to ...al graska sto imas jaooo...Daje meni jedna njiva da ga toliko posijem.

-------------
Velika gorica


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 03 Travanj 2012 u 16:13
anabistrica cekaj ti nek ja pokazem ono sta skrivan cilo vrime Tongue nije sve prikazano ni onako kako se cini po slikama, rasadnik sam napravio od dvije spojene police koje imas kupiti u svakom vecem centru, kao police za trgovinu i dodju ti oko 100-tinjak kuna /kom i njih mozes staviti negdje vanka u zaklonici i na juznoj strani  , pa sam ih oblozio sa najlonom prozirnim i tako sam ove godine podigao rasad , cvjetomanijak grasak ne znam jel imam 10-ak redova, iako slikovno izgleda kao neka njiva Tongue

-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: moon
Datum objave: 03 Travanj 2012 u 16:53

krasno je pratiti razvoj biljaka u tvom vrtu



Objavio: bina
Datum objave: 06 Travanj 2012 u 13:04
prekrasno je .... oduševljena sam razvojem i što mogu pratiti nastanak jednog povrtnjaka, time više što si muškarac a još i mlad, svkak ti čast

-------------
Uz cvijeće i život je ljepši


Objavio: Lovro
Datum objave: 06 Travanj 2012 u 13:31
...i meni se učinilo ko polje graška..
....LOL...išla sam na gugl tražiti kaj su balancane!!!!EmbarrassedTongueBig%20smile


-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: OTOK
Datum objave: 06 Travanj 2012 u 13:44
Bravo Mali vrtlar. Bit će povrća svih mogućih vrsta.

-------------
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...


Objavio: gospina trava
Datum objave: 06 Travanj 2012 u 17:35
Mali Vrtlaru palac gore .Pravi si!

-------------
Vrbovec, grade moj dragi:

http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related



Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 11 Travanj 2012 u 11:28
Hvala svima na javljanju i pohvalama, evo nekoliko slikica od danas, sta se vrta tice radovi su stali, zovu velike kise, pa necu moci obavljati nista u vrtu, ali zato sam navalio gnjaviti rasad smile161
Kupus lipo napreduje, pa ocekujem da ce nakon svih tih kisa koje najavljuju u zemlju, za tikve sam siguran da hoce jer sam to trebao obaviti vec, al eto nadam se da ce izdrzati u rasadu jos neko vrijeme, jer bi mogle poceti cvitati ubrzo ...

evo mog kupusa ...










... na dalje pomice su dosegle nekih 10-ak cm, jos toliko i one su spremne za svoju gredicu Tongue







... kao sto sam i rekao pa da vidite tikvice su nestrpljive za sadnju u gedicu , a ni meni nije sve jedno da se guraju u rasadniku smile148


... a ovako izgleda teren u kojem ja boravim i u koji ce sav ovaj rasad da se nastani, da napomenem kako su poceli krompiri da izlaze iz zemlje, grasak lipo napreduje, a nikle su mi i blitva i salata i rikula .....



.... i za kraj da pokazem dvije slikice gdje sam ovih dana setao i brao sparoge .... priroda i nista drugo oko mene, raj na zemlji ....





toliko od mene za sada, a sada iden malo da vidim kako kod Vas napreduje zeleno drustvo Tongue ... ETO MEEEEE :)




-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 11 Travanj 2012 u 11:55
smile141za tvoje povrće super ti se drži , navratim ja redovno Thumbs%20Up

-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 11 Travanj 2012 u 12:07
.... hehehe hvala ti na posjetama, jedva da sam spasio neke stvari od ove bure sta je poharala dalmacijom, ali cvrsta ruka zeljezo kuje, u ovom slucaju njeznu ruku biljka prepoznaje, tako su i ove moje podigle svoje malene glavice i krenule u daljnji rast ... koliko sam bio u šoku nisam ni poslikao sta se sve desilo, tako da idemo dalje Tongue

-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: Sanja123
Datum objave: 11 Travanj 2012 u 12:51
Evo i mene malo kod tebe. Vrt ti uopće ne izgleda kao početnički, sve je lijepo, rasada zdrava, krasna, ima je dosta za jedno pet vrtova. Nadam se da će biti još slikica da se divimo i nagledamo.








-------------
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 11 Travanj 2012 u 15:45
hoce Sanja123, ako Bog da bi ce svega ove godine, moja prva vrtlarska godina, pa kako bude, nisam bas sa zemljom zadovoljan, jer je glinasta dosta, pa me malo to smeta, al redovito ja nju razrahlim pa na taj nacin i raste nesto, inace brzo se sabije, pa biljke imaju tezak dotok zraka i vode, zato sam ja tu da im olaksam brzi napredak Tongue

-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: anabistrica
Datum objave: 12 Travanj 2012 u 00:58
Čuj, meni to uopće ne izgleda ko glinena zemlja. Baš naprotiv, izgleda dosta rahlo. Ajme, a rajčice već idu u zemlju kod tebe. Tu fi ih mraz ofuril za čas. Sreća da nije ništa još niknulo u vrtu, sad bi sve bilo ofureno kak je bila niska temperatura u svitanje. Klijanci su ti izvrsni. Reci, kakav ti je kupus, jel to onaj duguljasti dalamtinski? Tražim sjeme ili presadnice, ali toga tu kod nas na sjeveru nema.
Nestrpljivo čekam da vidim šta to još skrivaš cijelo vrijeme.


-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 12 Travanj 2012 u 12:43
vrsta kupusa je slava, nekako njega najvise volim,je da nije vrime da njega posijem sada, jer tesko da ce se zaglaviciti u ovo vrime, al eto nek bude manjih glavica, ja zadovoljan, zemlja je dosta teska za radit, al eto uz redovito okopavanje, oranje, malciranje uspijem nekako izvuci povrce iz nje, inace drukcije ne znam kako bi Disapprove ... evo upravo sam sada odgrnuo rasadnik ,da ga malo ovo sunca pomiluje Tongue


-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 23 Travanj 2012 u 17:19
Pozdrav Svima ... Evo mene malo on line, kako me neko vrime nije bilo, vrime je da se pohvalim sa svojim malim rasadnikom, te vrtom u kojemu je svega i svacega niklo, poslikano sve, a naravno prije toga obradjeno, malcirano, okopano, i naravno zaliveno :)))) da krenem od vrta, pa da Vam se pohvalim sa svojom kako neki kazu "njivom" kropira i graska, ma da je sve to skupa stalo na nekih par kvadrata zemlje, oko 20-ak redova sve skupa ....

... za pocetak grašak :)










... na dalje tu je krompir Mona Lisa ima nekih 10-ak redova, nejednako su mi nikli, al dobro je nek bude mladih i ja zadovoljan :)))








... na dalje tu je i rikula, jako je volim pa sam za nju odvojio dosta zemlje i posijao je :)







Rasadnik kupusa je dobro krenuo, vrsta slava, nju najvise volim, onako na crveno išufrigat sa malo kobasa :)))





rajčice i paprike, još malo pa idu u gredice u vrta,,, malo im je hladnoca i dalmatinska bura usporila rast, al krenule su opet :))) weeeeeee















... u zemlju su posadjene tikve danas,,,





počele su nicati i mahunarke, ma da sa njima i nisam nesto zadovoljan, al dobro je , bice za mene i moju familiju :))))



... jagode su u punom cvatu, tako da ih ocekujem za koji tjedan u kolačima :)))



... e sada da se malo pohvalim sa cvjetnim gredicama, iskreno za to je zasluzna moja majka... koja i nema u zadnje vrime nesto puno vremena, pa uskocim s vremena na vrime da joj pomognem, koliko i meni vrime dozvoli :))))











... palmica je očeva, šok sam doživio kada sam vidio kako je otkinuo sve zeleno sa nje, al on kaže da se treba obnavljati, pa se nadam da je u pravu, hmmmmmmm Shocked



rododendron je krenuo da pupa, pa ocekujem njegovo kraljevsko cvitanje uskoro, zovem ga kralj cvjetnjaka, jer stvarno oduzima poglede sa ostalih biljaka :)))) smile64



... toliko od mene, malog vrtlara, nadam se da sam sve pokazao manje vise, jer bi trebao jedan cijeli dan da fotkam, pa podizem sve te slike, i predstavim svo to moje malo umijece ... e sad cu malo da krenem po Vasim  vrtovima dok jos ovo malo kise nije palo, pa da pogledam sta to u Vas ima :)))) Stavite kavicu, eto meeeee smile198




-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: belica
Datum objave: 23 Travanj 2012 u 18:16
ha biti će kod tebe povrća do mile volje, a na kolač s jagodama stižeeem.Embarrassed

-------------
belica,zagreb


Objavio: anabistrica
Datum objave: 24 Travanj 2012 u 23:42
Lijepo, lijepo, jel to azalea na zadnjoj slici? A povrtnjak ti je za svaku pohvalu. Jedino, sve mi je jasno, ali me grašak muči, mislim na količinu. Jel to za prodaju? Ako to sve rodi, bit će ga za na plac. I flanci su ti lijepi zdravi i čvrsti. Bit će to fešta od povrća kod tebe.

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 25 Travanj 2012 u 11:22
Hvala Vam prije svega na setnjici mojim vrtlicem, da rododendron, neki sitnijeg lista, ali zato kada procvita predivan bude, pravi maleni kralj medju svim tim cvjeticima :))) Heh grašak je samo tako uslikan kao da iman njivu, ali nije tako, cini ti se, uslikat cu ga sa bakinog balkona, pa ces viditi kako ga je malo posadjeno, a izgleda kao da je polje cijelo Tongue
Flanci jos malo pa idu u zemlju, vidit cu mozda cak i danas, rajčice, a ostalo mozda jos malo poceka.... nisam jos siguran Confused


-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: Silvy
Datum objave: 14 Svibanj 2012 u 01:44
mali vrtlar,
i ti nazivaš ovo skromnim vrtom?
Imaš predivan vrt svega i svačega.
 smile141za vrijedne ruke i ponosnu mamu.
I dalje ću šetati tvojim povrtnjakom da vidim kako napreduje kupus, pomidori dal su posađeni, paprike, grašak već treba grane za potporanj.
Nemam šta više reć, samo riječi pohvale.



-------------
http://www.youtube.com/watch?v=UFHcfd_jlT4 - Zlatni otok


Objavio: anabistrica
Datum objave: 23 Svibanj 2012 u 22:31
Kakvo je sada to zabušavanje? Zar toliko puno radiš u vrtu da ne stigneš na forum? U kojoj fazi je tvoj vrt, jel ubireš plodove svoga rada?

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: lorica10
Datum objave: 23 Svibanj 2012 u 22:43
tvoj vrt je zaista mali,Approve kako je prekrasno vidjeti toliko puno povrća u malenom vrtu, gdje ti to sve stane, a sve ima svoje mjesto?

-------------
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.



Objavio: lorica10
Datum objave: 23 Svibanj 2012 u 22:43
Originalno poslano od člana lorica10 lorica10 napisao:

tvoj vrt je zaista mali,Approve kako je prekrasno vidjeti toliko puno povrća u malenom vrtu, gdje ti to sve stane, a sve ima svoje mjesto?
 ili kod tebe vrijedi: organizacija je pola posla?

-------------
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.



Objavio: Medvjed34
Datum objave: 07 Lipanj 2012 u 12:57
Pozdrav mladom vrtlaru. Meni ovo uopče ne izgleda kao početnički rad. Svaka čast!

-------------
Živi svaki dan kao da ti je prvi


Objavio: dijana7566
Datum objave: 07 Lipanj 2012 u 13:10
Ima tu svašta lijepo ,a bome bit će i finog

-------------
Pozdrav iz Osijeka


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 06 Kolovoz 2012 u 11:06
šta ima novo, gdje si da nam poslikaš plodove iz malog vrta

-------------


Objavio: monstera
Datum objave: 04 Rujan 2012 u 21:09
Hoćemo slikice,hoćemo slikice!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 24 Rujan 2012 u 11:11
oprostite što se nisam pojavljivao, kod mene je situacija "ni malo zavidna", ne znam kako je kod Vas, al kod mene je sve propalo :-( suša je zahvatila cijelu dalmaciju i moj mali vrt je "umro" u pravom smislu riječi, koliko god se trudio da zaljevam, i navečer i ranim jutarnjim satima ništa nije rezultiralo dobrim :-( , bio sam istovremeno i šokiran i tužan, a bome i ljut dosta ..., nadam se da se ne ljutite što me nije bilo, sada dok gledan slikice svojih "sadnica" koje na žalost nisu preživjele plače mi se :-( ... isto tako posao me dosta vezao uz sebe, da nisan imao toliko vremena da provodim ovdje sa Vama i u vrtlu, sada sam tu, prošetat cu neki drugi dan Vašim malim vrtlicima, jer moram na posao sada, pusa svima, i još jednom isprike zbog moje "magle" :-) 

-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: monstera
Datum objave: 24 Rujan 2012 u 13:17
Ma ne budi tužan, čovjek je otporan i žilav kao drvo šibano od oluja,vjetrova,smrzli,prženo suncem....No ipak preživi i tako nekoliko desetljeća.... I mi smo takvi, samo su neki manje, neki više otporni.....   
Ako će te to bar malo utješiti, ni u mom vrtu baš nije bilo bajno...

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 25 Rujan 2012 u 09:52
heh, hvala ti monstera, al nikad mi nije neciji neuspjeh bio utjeha, samo se jos vise stufam, al dobro, do godine ce to biti valjda malo bolje :-) hvala ti na ukazanoj paznji, kako kazes otporni smo i zilavi, vjecita borba u zivotu i nista vise .... tjesim se samo na nacin da nisan plantazu toga nasadio, ma da nisan ni skrtarija :-) 

-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: monstera
Datum objave: 25 Rujan 2012 u 10:17
Ma znam kome bi bilo utjeha ,mučiti se saditi,okopavati,tegliti ko magare i onda na kraju nema ništa,sve propadne zbog suše....No možeš se tješiti da nisi sam u tome. I meni je pola flanaca riknulo, a ono što je ostalo riješila suša i eto ti. Imam osjećaj kao da mi je cijela godina prošla bez veze,kao da ništa nisam radila....uložiš puno truda i muke i na kraju imaš dojam kao da si cijelo vrijeme spavao.... što je najgore, mi tu ne možemo ništa .....moraš se pomiriti s takvom lošom godinom i gotovo..
Ovo što kažeš vječita borba u životu, nažalost, istina je,čovjek samo radi,radi,bori se,tegli....a onda dođe čas i u trenu nestane.....žalosno i istinito....dok pogledamo,nemamo ništa ako radimo,ako ne radimo, ni bolje nemamo ništa.....   

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 06 Listopad 2012 u 10:26
sve je to sastavni dio zivota, znam da je tesko, al eto, covik se pomiri sa tim, i ne moze protiv prirode, bitno je da smo se trudili, a to sta nije urodilo plodom, treba opet dragom Bogu zahvaliti pa kako god bilo da bilo, jer postoji razlog zasto je to sve tako ... kada smo jedni uz druge, onda je sve to nekako i lakse prebroditi, hvala ti monstera na lipim ricima utjehe :))) 

-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: monstera
Datum objave: 06 Listopad 2012 u 11:06
Samo nemoj posustati, glavu gore i tješi se da ima i gorih stvari u životu,nikome danas nije lako...

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: dadinica
Datum objave: 06 Listopad 2012 u 13:57
Ne daj se prijatelju! Samo neka nije gore od ovoga. I meni suša pojela gotovo sve, kao i uostalom skoro svima. Ali neka je živa glava na ramenima i koliko-toliko zdravlja, pa dogodine ponavljamo gradivo svi skupa!


Objavio: monstera
Datum objave: 25 Studeni 2012 u 21:50
Ima li koga ovdje?

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: monstera
Datum objave: 31 Prosinac 2012 u 18:14



-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 08 Travanj 2013 u 19:29
Evo da se javin mojim imaginarnim frendovima, kako kod Vas ove godine, danas sam pofrezao i pripremio teren za sadnju kumpira, trebao san to dosta ranije da obavin, medjutim nisan jer mi to vrime nije dopustalo ... ima li Vas jos koji ste sjedili doma i kukali kad ce ta kisa vise da stane :))) ???




-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 09 Travanj 2013 u 10:04
Pala kisa oooooooooooo:))))))))) :(


-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: monstera
Datum objave: 10 Travanj 2013 u 11:16
Nema te dugo ovdje.... Kod nas je bilo poplave, vani, u vrtu još ništa se ne može raditi...


-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: mali_vrtlar
Datum objave: 22 Travanj 2013 u 16:21
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aj aj aj, ja smontirao navodnjavanje, pomice u vrtlu, krumpiri napokon posadjeni, ma sve sve sve je u vrtlu, pa san ti cili nesto potrci poleti :))) zima mene ubije, ne mozes nista raditi, bude ajme, al zato je tu proljece di se ja razletim na sve strane, ove godine mi mama pomaze do duse, pa mi je puno lakse sve pratiti ... :)))

-------------
zivot je lip, ako ga zivite u prirodi i sa zivotinjama


Objavio: monstera
Datum objave: 22 Travanj 2013 u 20:01
Sad si me nasmijao, al ono od ! Smijem se ovom " potrči, poleti! " Isto je i kod mene, još malo i preselit ću se u plastenik... Zimu baš ni ja ne volim, ovaj puta je dozlogrdila i Bogu i narodu..otegnula se ko traljava baba...Moram reći da ti malo zavidim na mami....moja je daleko, dosta daleko od mene, pa nismo baš često zajedno...

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: Pustolovka
Datum objave: 22 Travanj 2013 u 20:20
Ja sam isto valjda bila ko ukisla zimus pa sad ne ulazim u kucu do noci stalno nalazim sebi posla.

-------------
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 23 Travanj 2013 u 14:03
Originalno poslano od člana mali_vrtlar mali_vrtlar napisao:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aj aj aj, ja smontirao navodnjavanje, pomice u vrtlu, krumpiri napokon posadjeni, ma sve sve sve je u vrtlu, pa san ti cili nesto potrci poleti :))) zima mene ubije, ne mozes nista raditi, bude ajme, al zato je tu proljece di se ja razletim na sve strane, ove godine mi mama pomaze do duse, pa mi je puno lakse sve pratiti ... :)))

za mamusmile79



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk