Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Gorski vrt

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Moj vrt u slikama
Opis foruma: Pogled u moj, tvoj i Vaš vrt, kroz slike...
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5331
Datum ispisa: 02 Rujan 2024 u 05:29
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Gorski vrt
Objavio: Nataly
Tema: Gorski vrt
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 20:25
Nakon dužeg razmišljanja, odlučila sam predstaviti svoj vrt. Iako sam se dvoumila jer moj vrt nije ni do koljena nekima s ovog foruma, ipak želim pokazati što sve uspjeva i može prezimiti u Gorskom kotaru. Mislim da će nekima to biti korisna informacija. Nisam odabrala dobro vrijeme za otvoriti temu jer je sad skoro sve u fazi odcvjetavanja ili mirovanja. Ali, nekako ću valjda popuniti vrijeme do proljeća.

Cvijeće sadim godinu-dvije i mislila sam da imam dosta vrsta sve dok nisam počela pratiti ovaj forum. Vrsta možda imam dosta, ali ne puno od svake vrste jer kupim ili nabavim po jednu sadnicu pa provjeravam voli li biljka moju klimu.Tongue

S vremenom, uz pomoć vas (neki mi već i pomažuWink) nadam se da će i moj vrt popraviti dojam.

Pa da krenem polako, za početak sa par sličica....

Najprije da Vam predstavim moje čuvarice vrta:

Kraljica Majka (ime joj je Boa)



Njezino visočanstvo kćerka sa prijateljicom (kćerka Kim i mačka Munja)




Odgovori:
Objavio: Nataly
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 20:28
S obzirom da je moj avatar vještica, moram pokazati i detalj iz vrta na Noć vještica.




Objavio: moon
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 20:35
Uvijek je dobro vrijeme za započinjanje nečega. Čuvarice su prekrasne....sad čekam dalje  


Objavio: korijenko
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 20:35
Hej "vještice" konačno si se uhvatila fotića, baš mi je drago...... nema veze što si otvorila temu u jesen i ja sam isto počela u to doba, možda mrvicu ranije, najbitnije je da si "probila led" i da konačno vidimo i tvoj vrt.
Za sad veliki mah,mah tvojim ljubimcima, preslatki su Hug.
Bundeva je baš simpa Thumbs%20Up
Samo sad hrabro naprijed sa slikama....jedva čekam Big%20smile
smile78


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: Nataly
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 20:35

U moje dvorište sa okolnog brda predveče se spuste srne, lisice... Pokušala sam jednu večer uslikati srnu (tako da se imam čime hvaliti) ali od mog fotografskog umijeća na slici se vide samo oči. Embarrassed



Evo, to vam je jedini dokaz koji imam. Za ubuduće, Horti se ponudila da će doći u foto safari kod mene. Ona je to odradila kako treba.


Objavio: Nataly
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 20:37
Korjenko i moon - pa kad ste prije reagirali ... Hvala vam na posjeti.Hug


Objavio: Fany54
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 20:44
http://img210.imageshack.us/i/hw034512sl0.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us bolje ikad nego nikad, ali odmah na početku da pohvalim ovu prvu sliku kraljica majka je preslatkasmile73


Objavio: Lantana
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 20:47
Baš mi je drago da si napokon otvorila svoju temu smile73, počela si s mrakom i vješticama, ali kad svane bit će to pravo iznenađenje...

-------------
život je more


Objavio: Nataly
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 20:51
A ovo je dio ispred kuće slikan prije mjesec dana



Molim vas da ne obraćate pažnju na stare ograde.....Ovdje sam isključivo radi cvijeća. S obzirom da pasivno već neko vrijeme pratim forum, naučila sam neke stvari koje ću zahvaljujući svima vama početi primjenjivati. A za učiti imam još puno toga...

Osim savjeta dobila sam i neke "donacije"i sad javno zahvaljujem svima koji su mi poslali pakete dok me još "nisu poznavali": Horti, Korjenko, mali gogo, Bergenija, Natalija, Kiki-ko, Lantana i shasha, a jučer freeland.

Hug


Objavio: Nataly
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 20:53
Ajoj, dok ja sročim jedan post (ovako usporeno i početnički), već mi i gosti odoše iz vrta..

Lantana i Fany54 - hvala.Tongue


Objavio: Tija
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 20:59
samo polako, svi smo tako počeli, a čini mi se da će tu biti lijepih stvari za pogledati.

-------------


Objavio: Nataly
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 21:03
A ovo je detalj jeseni kod mene






Objavio: Nataly
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 21:04
Tija od kad imaš novi avatar? Super je. I hvala na posjeti.Smile


Objavio: Nataly
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 21:17
I za večeras posljednje dvije slikice


sedum telephium Herbstfreude (ja mislim da se ovaj sedum tako zove)





sedum spectabile Iceberg sa erikom (kupljenom prije mjesec i pol)



Ne znam da li će mi erika prezimiti...







Objavio: Triša
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 21:34
Draga i ja svratila u tvoj gorski vrt, pa nemoj biti skromna, neki od nas počeli su s puno manje od tebe. Već se veselim kad dođe proljeće, pa na putu za vikendici svratim kroz taj dio lijepe naše, sjednem s tobom na travnjak i popijem kavicu. Naravno neću doći praznih ruku, uvijek ima nečeg za dilanje, no to si se već i sama uvjerila.
Perunike posađene kod MPK - ako bude sreće cvjetat će već slijedeće proljeće.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: gospina trava
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 21:43
Dobro došla! Sve ti je lijepo.

-------------
Vrbovec, grade moj dragi:

http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related



Objavio: moon
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 21:59
Nataly....mi smo ti brze, nemaš samo ti prijevozno sredstvo (mislim s obzirom na tvoj avatar)
Imaš prekrasno puno prostora, a vrt ti je već sad superiška


Objavio: kontesaa
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 22:19
drago mi je da imamo novi vrtek za šetnju i guštanje Thumbs%20Up
sviđaju mi se detalji poput bundeva i lutka Wink
ljubimci su medeni Smile i čuvaju ove prelijepe sedume


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Nataly
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 22:39
Nisam se ni nadala da ću tako brzo imati goste.

Triša - vrata su ti kod mene otvorena. Nadam se da će vam cvjetati i perunike i bijele campanule. Nemam plave campanule, ali znam tko ima.....Wink

Gospina trava - hvala na pohvaliTongue

moon - u mojem avataru ima više simbolike. Između ostalog za ovo prijevozno sredstvo ne treba trčati na benzinsku. U današnje vrijeme to je velika ušteda.... Što se tiče prostora, okućnica je velika i ne stižem održavati kako treba....Confused

kontesaa - hvala ti. Bijeli sedum sam tek nabavila u proljeće, a crveni je od lani i dosta se proširioWink


Objavio: Lora
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 22:51
Što se tužiš, pa početak je super Ljubimci su
jako umiljati......

-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: smrcko
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 23:12
Baš ovakav vrt želim, travnjak ogradicu i dio za cvijeće. Urednost u vrtu ( pogotovo u tim gorskim uvjetima gdje jesen donosi i ružne scene kao kod meneCryLOL)mi je puno ljepša od pretjerivanja. Meni će trebati bar deset godina da to postignem , ako i tada.

Vrt ti je prekrasansmile99


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: Tija
Datum objave: 04 Studeni 2010 u 23:18
Originalno poslano od člana Nataly Nataly napisao:

Tija od kad imaš novi avatar? Super je. I hvala na posjeti.Smile
od prošle noći je avatar, hvala i hvala ti što si otvorila temu......još jedan vrt u kom ću uživati.

-------------


Objavio: Mira K
Datum objave: 05 Studeni 2010 u 00:13
Originalno poslano od člana Nataly Nataly napisao:

A ovo je detalj jeseni kod mene




 
Nataly, drago mi je da si otvorila temu tvog vrta i zaista već sada imaš što pokazati. Ova slika jesenjeg ugođaja mi je predivna a i ljubimci su preslatki. Kod tebe će puno toga uspjevati jer ima puno mjesta i vlage i nećeš morati puno zaljevati. Naravno, selekcija biljaka je neophodna zbog klime. Cure, dobre znalice bilja su tu da pomognu oko kreiranja, odabira i svi smo spremni darivati ti nešto što imamo a ti poželiš. Uz tebe smo!
 
http://www.glitter-graphics.com">
                                             


Objavio: ivna
Datum objave: 05 Studeni 2010 u 06:49
Kuc, kuc...znam da je rano ali eto mene u posjetu Wink! Još jedan vrt za gledanje, drago mi je.A osim toga bit će poučno gledati i učiti što raste i uspijeva opstati na tvojoj klimi, kod mene je ipak puno blaža ali i ja imam iznad sebe jedan velki  "frižider" koji nas pošteno rashladi Big%20smile (Ivančica) i zime znaju biti poprilično oštre tako da i ja muku mučim sa prezimljavanjem biljkica koje ostanu vani...Slikica sa srnom Wink mi je totalno cool Cool LOL.



Objavio: Horti
Datum objave: 05 Studeni 2010 u 07:17
Stalno sam virila kad ćeš otvoriti temu da ti budem prvi gost u vrtu i onda me je odvukla Šeherezada... Nema veze, glavno da si napokon tu i da možemo uživati u pravom goranskom vrtu.
Kak su medene tvoje čuvarice vrta Heart! Super si počela, samo hrabro naprijed, svaki je vrt poseban i po nečem najljepši.
smile78


Objavio: Nataly
Datum objave: 05 Studeni 2010 u 07:20
Svima hvala na posjeti i riječima podrške:

Lora - "tužim se" jer sam otvorila temu, a za par dana neću imati što pokazati. Počeli su mrazevi... A u kući imam doslovce tri cvijeta. Prozori umjesto za držanje cvijeća služe pekinezerima kao osmatračnica.

Smrcko - draga "susjedo" vjerovatno još ne znaš jedan detalj iz naše Općine. U tvom budućem mjestu stanovanja ljudi pričaju kajkavskim narječjem, a mi u Liču smo štokavci. Ako jednog dana kreneš pričati kajkavski, možda ćemo si morati angažirati prevodiocaWink
Cvijeće uz ogradu nalazi se do ceste i na neki način je problematičan jer cestari po zimi bacaju sol. Moram nešto učiniti po pitanju poboljšanja kvalitete zemlje.

MiraK - od cura na forumu već sam naučila neke stvari. Da, kod mene je veći problem da nešto prezimi. Dalije npr. ujesen moram vaditi iz zemlje jer ih u proljeće više nebi bilo. Ali u mojoj temi vidjet ćete da ima dosta biljaka kojima zima ne smeta. Eto, tu smo da učimo jedni od drugih.

Hug




Objavio: Nataly
Datum objave: 05 Studeni 2010 u 07:30
ivna - samo uđi, nije prerano... Na kojoj si ti nadmorskoj visini? Jesi vidjela kako je lijepa moja srna? Ljepša je od Hortine....smile156

Horti - pa zar je Šeherezada bitnija od mene? Wink Slažem se da je svaki vrt po nečemu poseban i jedinstven. Zato ću tebe angažirati oko uređenja kamenjara...

Cure hvala....Hug


Objavio: antonija
Datum objave: 05 Studeni 2010 u 10:19
prije svega želim ti dobrodošlicu!!!!Thumbs%20Up jako volim pratiti vrtove od početka tako da ću ti biti čest gost!
moram udijeliti komplimente tvojim ljubimcima,preslatki su tiClap
tvoj ukras za noć vještica je lijep, a oči od srne svijetle li svijetle, neznam što se žališ na ogradu meni je sasvim o.k., tvoj travnjak i predkuća je super, sedumi su prelijepi, kombinacija seduma i erike je prelijepa, i da jesenji detaljčić mi izgleda divnoClap


-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: tomica
Datum objave: 05 Studeni 2010 u 11:12
Vrt ti je super, ljubimci preslatki, a što se klime tiče ne očajavaj.. ti imaš oštre zime, mi u Hercegovini paklena ljeta, znači svi imamo muke po kalendaru.
P.S.
Nije bitno koje je godišnje doba, ti si se bar odvažila otvoriti temu.... a ja????


Objavio: Anaida
Datum objave: 05 Studeni 2010 u 11:29
Super što si i u slikicama s nama!!

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: Nataly
Datum objave: 05 Studeni 2010 u 11:58
antonija - hvala na dobrodošlici i lijepim riječima, to pogotovo početnicima puno znači. Ograda sam po sebi nije tako loša, ali zidić koji je drži je u stvarno katastrofalnom stanju. Star je i svake godine sve tanji, otkidaju se komadići betona. Trebalo bi to sanirati, ali trenutno nisu povoljne mogućnosti. Bit će kad bude.Tongue

tomica - slažem se sa tobom da gdje god da živiš, klima ima prednosti i nedostataka. Ne znam primjećuješ li da sam se ja nedugo prije tebe registrirala na ovaj forum. Znači da ubrzo možemo očekivati i tvoj vrt. WinkSamo naprijed, lakše je nego što se u početku čini.

anaida - hvala što si svratila u moj vrt. I ja sam svraćala u tvoj, vidjela sve pozitivne promjene u njemu, ali nisam ostavila tragEmbarrassed.

Hvala svima Tongue




Objavio: baka
Datum objave: 05 Studeni 2010 u 13:30
Još jedan vrt kakve volim: travnjak, vijeće....
A onaj jesenski kutak je Thumbs%20Up
 
Naravski slatki su ti i čuvari, ne smijem ih preskočiti da se ne uvrijede!WinkLOL


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: tikvić
Datum objave: 05 Studeni 2010 u 17:33
 Želim ti dobrodošlicu u cvijetno društvo!
 Vrt ti je izuzetno lijep i njegovan, a čuvari vrta  čarobni.


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 05 Studeni 2010 u 17:50
I ja ti želim dobrodošlicu u cvjetno društvo,vidim da imaš lijep vrt,a ljubimci su preslatkiTongue


Objavio: moon
Datum objave: 05 Studeni 2010 u 22:08
Originalno poslano od člana Nataly Nataly napisao:

Nisam se ni nadala da ću tako brzo imati goste.

Triša - vrata su ti kod mene otvorena. Nadam se da će vam cvjetati i perunike i bijele campanule. Nemam plave campanule, ali znam tko ima.....Wink

Gospina trava - hvala na pohvaliTongue

moon - u mojem avataru ima više simbolike. Između ostalog za ovo prijevozno sredstvo ne treba trčati na benzinsku. U današnje vrijeme to je velika ušteda.... Što se tiče prostora, okućnica je velika i ne stižem održavati kako treba....Confused

kontesaa - hvala ti. Bijeli sedum sam tek nabavila u proljeće, a crveni je od lani i dosta se proširioWink
 
nataly....pored ovoliko podrške...vidjet ćeš kako će se naći vremena, mada je meni i sad prekrasno


Objavio: Free
Datum objave: 05 Studeni 2010 u 23:08
Srdačan pozdrav i dobrodošlicu od srca ti želim, puno biljčica i puno zadovoljstva s njima, još više prijateljica (ne samo po metli!!!)  i uskoro će tvoj vrtić biti pici-pic, uživat ću u svakoj novoj sličici i radovat se svakoj tvojoj novoj biljčici!!!!!
Na sličicama nemoj škrtariti, ima nas koje zanimaju i zimske sličice, jer uvijek se nađe interesantan detalj za podijeliti s dragim ljudima!!!!!

Čuvarice vrta su ti preslatke, divna imena si im dala!!!!

Pozdrav od Free!smile75


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Smail
Datum objave: 05 Studeni 2010 u 23:15
Draga Nataly želim ti dobrodošlicu na forumu i da se ovdje osjećaš kao doma, ovo što si nam pokazala obećava prekrasan vrt, jest da je malo nezgodno vrijeme kako i sama kažeš za predstavljanje vrta ali dok ti pregledaš sve vrtove i sve teme eto proljeća a sa njim i tvoje sličice.

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: Nataly
Datum objave: 05 Studeni 2010 u 23:56
Baka - čuvare treba posebno spomenuti jer su opasni, pa ako skuže da ih netko nije spomenuo......

Tikvić - hvala na riječima dobrodošlice i pohvalama

Mali kaktus - jasno ti je da svaka riječ pohvale puno znači i da daje poticaj za dalje. Večeras ne stižem staviti par slikica, ali sutra se nadam da ću stići...

Moon - Tongue

Free - nadam se da ću nekim detaljem uspjeti prebroditi zimski period. Danas je i posljednja biljčica iz tvoje pošiljke zbrinuta. Ali stigao je zato darak od Flavie. Cure hvala.

Smail - imam dosta zaostataka sa pregledavanjem vrtova, pa kako kažeš - dok sve obiđem, doći će i proljeće

Svima hvala na posjeti..Hug


Objavio: sarajka
Datum objave: 06 Studeni 2010 u 00:20
Draga dobro došla u veliku porodicu i dugooo se družila sa nama, ljubimci su predivni a i vrt vrlo lijep i uredansmile57


Objavio: ivna
Datum objave: 06 Studeni 2010 u 07:42
Nataly, nemam pojma na kojoj sam ja nadmorskoj visini Embarrassed, samo znam da sam u samom podnožju  "male grudice" od oko 1000 metara a bogme ona zna dobrano ohladiti Wink! Čisto da dobro prorade sinusi LOL.


Objavio: hoya
Datum objave: 06 Studeni 2010 u 08:01
Bog Nataly ! Kroz Lič prolazim često i redovito se divim urednim okućnicama i cvijećem okićenim prozorima, balkonima i prilazima.
Dobro, nisam zagledala vrste, ali sam zato snimila svu raskoš boja cvijeća.
Vjerujem da je i tvoje dvorište takvo u jeku sezone. Uostalom, ovo što si nam pokazala daje naslutiti sve to!


Objavio: gioiaa
Datum objave: 06 Studeni 2010 u 08:39
Drago mi je sto si otvorila temu o tvom vrtu,jos jedan u kojem cu uzivati


Objavio: Nataly
Datum objave: 06 Studeni 2010 u 08:57
sarajka - hvala Tongue

hoya - drago mi je da iz Liča imaš pozitivne dojmove. Ubudućeš kad budeš prolazila slijedi  smile142

gioiaa - hvala . Vidiš da i mojem vrtu šetaju ljubimci kao i tvojem. S njima je puno veselije. Tongue


Objavio: Nataly
Datum objave: 06 Studeni 2010 u 09:17
Evo par sličica slikanih prije nekoliko dana:

- za ovaj ukrasni grm koji je cvjetao do prije par dana ne znam ime




- Aconitum ili jedić (spada u skupinu otrovnih biljaka)



- u ovoj vazi su (kako vi to kažete, a ja ću valjda ispravno upotrijebiti taj izraz) zapelcane dvije biljčice. Mislim da je karanfilu vjetar (kod mame) otkinuo grančicu pa sam to iskoristila. Procvao je dok je još bio vani, ali se bojim da mu je sad prehladno pa sam ga stavila u kuću. 






Objavio: gioiaa
Datum objave: 06 Studeni 2010 u 09:30
cini mi se da je na prvoj slici Potentilla fruticosa.


Objavio: antonija
Datum objave: 06 Studeni 2010 u 09:52
lijep ti je karanfil, nije važno kako ko zove grastu, vaza ili pitar ili saksija, svi ti se mi dobro razumijemo

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Lovro
Datum objave: 06 Studeni 2010 u 11:34


-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: bergenia
Datum objave: 06 Studeni 2010 u 17:58
Vesele me slikice iz tvog vrta! Zima nam je pred vratima ali vjerujem da ćeš nam imati što pokazati, tvoj kraj je prekrasan i po zimi!


Objavio: OTOK
Datum objave: 06 Studeni 2010 u 18:08
Krasan gorski vrt. Vidim da ćemo uživati u tvojim slikama. A bit će i snijega , da uživamo mi s mora 


Objavio: Nataly
Datum objave: 07 Studeni 2010 u 08:33
Gioiaa - hvala na informaciji

bergenia - drago mi je da si se javila. Hvala i dobrodošla u moj vrt.

OTOK - vjerovatno ćemo se mimoići, jer dok vi budete uživali u snježnim slikama, ja ću se otići grijati u vaše krajeve

Hug


Objavio: Mikica
Datum objave: 07 Studeni 2010 u 09:22
O Nataly baš lijepo da si otvorila svoj vrt.Sada ćemo vidjeti gorski,hladni,zimski vrt.Super!Baš ti je sve lijepo,uredno.Slikaj nam opet tvoje noćne goste.Imam i ja ponekada srne,lasice,lisice koje prođo oko mog vrta pa pobrste fažolete,blitvu i tako se "malo" počaste.Tvoje perunike su u zemlji,smještene su uz tamno plave da se bolje vidi razlike.Jedva čekam proljeće.


Objavio: Triša
Datum objave: 08 Studeni 2010 u 10:56

Hej onaj grmić što cvate žuto baš je prekrasan. Ne daj Lovrinoj mački da ga počupasmile96



-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Nataly
Datum objave: 08 Studeni 2010 u 19:53
Mikica - zar bi ti još onako uspješnih fotografija? Možda bi ovaj put uspjela slikati npr.uho, prošli put oči...pa ću s vremenom slagati vlastite puzzle..

Triša - vidiš da imam opasne čuvare, ne može nam ništa ni Lovrina mačka...Tongue


Objavio: Mikica
Datum objave: 08 Studeni 2010 u 20:01
Bar pogađamo što se krije iz svjetlucavih očiju,ma šalim se.


Objavio: Nataly
Datum objave: 08 Studeni 2010 u 20:22
Evo par slikica:

- bergenija mi ima baš lijepo lišće u jesen



- ovaj dianthus (karanfilić) kupila sam prije dva tjedna. Društvo mu radi Bergenijina festuca



- imam samo jednu vrstu visokih dalija, koje sam odmah nakon što je pao prvi mraz, izvadila iz zemlje. Vrlo su zanimljive jer, iako se sastoje od dvije boje (crvene i bijele), svaki cvijet ima drugačije raspoređene te boje.



- lani sam posadila krizanteme u vrt da vidim mogu li kod mene prezimiti. Opstale jesu, a sad jedva čekam da vidim da li će uspjeti procvjetati ili će ostati u ovoj fazi (već je dosta hladno)



Ako negdje pogriješim u nazivu biljaka, molim vas da me ispravite ili nadopunite...
Tongue




Objavio: Nataly
Datum objave: 08 Studeni 2010 u 20:47
Mikica - vidim da i ti imaš problema kao i Horti (spomenula je u svojoj temi srne i mlade voćkice kojih više nema). Natuknula sam joj s čime se možda može riješiti problem, ali se nisam mogla sjetiti detalja.
Sad sam išla pogledati šalabahter na kojem piše savjet od Kornelije iz Plodova zemlje:
- za zaštitu mladog drveća od jelena razmute se 3-4 jaja u 1 l vode. Tekućinu ulijemo u prskalicu, protresemo i poprskamo voćke. Mnoge divlje životinje izbjegavaju taj miris. 

Ta epizoda je bila početkom godine. Možda savjet nekome i pomogne..


Objavio: smrcko
Datum objave: 08 Studeni 2010 u 20:52
I ja sam to gledala, samo treba ponavljati nakon kiše. Lora je za mačke to koristila.Smile

Moje krizanteme koje su stare dvije godine ovu totalno zakazale, nemam pojma što se dogodiloCry

Još uvijek ti je predivno u vrtu http://smiles.int-world.com/smile.122521.html">

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: moon
Datum objave: 08 Studeni 2010 u 23:48

Prekrasno



Objavio: antonija
Datum objave: 09 Studeni 2010 u 11:19
ooooo, tako je lijepo u tebe, visoke crveno bijele dalije su prekrasne, bergenija u jesenjem ruhu isto tako je prekrasna!
karanfilić i festuce je su krasni , a nadajmo se da će te i krizanteme razveseliti cvijetićimaThumbs%20Up


-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: VILMAČ
Datum objave: 09 Studeni 2010 u 15:30

wow prekrasni primjerci!ClapClapClapClap



Objavio: Anaida
Datum objave: 09 Studeni 2010 u 15:39
Dalija je preslatka ovako šarena!

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: Nataly
Datum objave: 09 Studeni 2010 u 19:47
smrcko - što znači krizanteme su ti totalno zakazale? Nisu preživjele ili nisi zadovoljna gustoćom, cvatnjom ili nešto slično? Vidjet ćemo kako će se ove moje ponašati

moon - Tongue

vilmač - Tongue

antonija i anaida - pohvalile ste dalije. Baš sam pronašla još jednu njihovu sliku, na kojoj se vidi da cvjetovi na istoj biljci mogu biti različito prošarani.



A sad bi molila vaš savjet. Po prvi puta sam kupila lukovice ranunculusa i frezija. Upute o sadnji su mi malo zbunjujuće. Kad da ih posadim i da li u vazu ili u vrt?








Objavio: antonija
Datum objave: 09 Studeni 2010 u 21:06
ja sam ranunculus u 10. mjesecu posadila u vrt, lijepo su iznikle i rastu
ova dalija je prelijepa, takvo nešto zanimljivo nisam dugo vidjela!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Horti
Datum objave: 10 Studeni 2010 u 14:23
Aaaaa tak bu i moja dalija izgledala, jel da? Hug


Objavio: smrcko
Datum objave: 10 Studeni 2010 u 14:29
Od hrpe krizantema , bilo ih je bar 3-4 tri vrste( ali buseni), pojavila se samo jedna grana. Ublizini su bili asteri, možda su ih ugušili ili nisu podnijele hladnoću. Više ih neću saditi, dok ne budem živjela tamo i mogla zaštiti.Cry

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: Nataly
Datum objave: 13 Studeni 2010 u 21:25

antonija
- ranunculus kod tebe može prezimiti u vrtu, a kod mene mislim da nebi mogao. Uzet ću u obzir jednu od onih opcija sa omota - posadit ću ih u 3. ili 4. mjesecu u vazu

Horti - da, da... gomolj od te dalije je kod tebe

smrcko - i ja sam posadila oko 4-5 busena krizantema. Dvije vrste su mi preživjele (vidjet ćeš slike na sljedećem postu), ali je nikla po jedna grana. To mi je bio samo pokus da vidim da li može prezimiti. Iduće godine se nadam da će biti gušće. I da ne zaboravim, nisam ih preko zime uopće zaštitila.

Hvala svima na posjeti...Tongue


Objavio: Nataly
Datum objave: 13 Studeni 2010 u 21:37
Ovo su posljednje sličice iz vrta za ovu godinu (cvatu još samo krizanteme i jedan neven).

- krizantema crvena



- žuta krizantema (jako je niska)



- prije par dana procvao je jaglac (ne cvate tako kao u proljeće)



- po drugi puta ove godine procvao je i ovaj sukulent



- ovaj grčki oleandar poslala mi Shasha, tek je sad procvao. Žao mi je da više ne vidim njene slike na forumu, kao ni slike lili42 koja mi je također poslala neke biljke




I još malo pa će moj vrt usnuti zimski san. Ali ja neću - ja ću šetati i dalje vašim vrtovima, pogotovo onim morskim...


Objavio: OTOK
Datum objave: 13 Studeni 2010 u 21:50
Baš ti je zgodna ta šarena dalija. Lijepo ti je i ovo zadnje jesenje cvijeće.

Ranunkulus i  frezije mogu se saditi i u jesen i na proljeće. Mislim da je u tvom kraju bolje na proljeće, a u vazama mi budu ljepši nego u zemlji


Objavio: antonija
Datum objave: 13 Studeni 2010 u 22:07
po tvome cvijeću se nebi reklo da su mu ovo zadnji trzaji, lijepo je!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Lora
Datum objave: 14 Studeni 2010 u 00:29
Sve ti je još uvijek lijepo, no posebno me očarala dalija

-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 14 Studeni 2010 u 00:32
lijepo ti cvate u vrtu, ona bijelo crvena dalija je zgodna, i krizantemice također, volim to naše starinsko cvijeće, nikad ne dosadiClapClapClapClapClap


Objavio: tikvić
Datum objave: 14 Studeni 2010 u 00:34
 smile200i ja tvojim vrtom. smile141za daliju!


Objavio: Mira K
Datum objave: 14 Studeni 2010 u 00:44
Nataly, grčki oleander je predivan, moj favorit!smile120


Objavio: gioiaa
Datum objave: 14 Studeni 2010 u 08:04
Nataly grcki oleandar je


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 14 Studeni 2010 u 08:28
baš je lijepo cvijeće u vrtu, kao i svi ostali, i mene je oduševila dalija, ali i divne krizantemeSmile


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 14 Studeni 2010 u 19:15
Lijepa šarena dalije i lijepe krizantemesmile71


Objavio: Smail
Datum objave: 14 Studeni 2010 u 19:32
Draga Nataly u pravu si kada si oprezna po pitanju ranunculusa, i ja sam dodouše posadila u vrt još prije mjesec dana ali eto ne nadam se baš da će nešto biti od njih, tek kada sam ih smjestila u vrt malo sam googlala i naišla da ne može prezimiti na niskim temperaturama, samo u tegli, iduće godine ću i ja saditi u tegle. Vrt ti je još uvjek prekrasan. Pozdrav.

-------------
Zadržite samo vesele prijatelje.


Objavio: Lantana
Datum objave: 14 Studeni 2010 u 23:04
Pregledala sam s sve od početka i znala sam da će ovo biti još jedan lijepi vrt Clap Dalije je posebna, a grčki se neda, još će on cvasti.

-------------
život je more


Objavio: VILMAČ
Datum objave: 15 Studeni 2010 u 08:34
smile227grčki oleandar je zaista poseban!


Objavio: mimar
Datum objave: 15 Studeni 2010 u 08:51

Evo i mene u gostiima Smile. Vidim da imaš dosta toga ali da u gredicama ima mesta i za visoke kampanule Wink. Te dalije su zaista posebne Clap.



-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: Triša
Datum objave: 15 Studeni 2010 u 09:02
Prekrasna dalia.
Sve lukovice posadi u vrt, zašto ne. Sviđa mi se crvena krizantema, jer se rjetko vidi takva boja.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: baka
Datum objave: 15 Studeni 2010 u 09:03
Imaš još lijepog cvijeća... Kako bi se reklo "posljednji trzaji" u tvom kraju.
Ali ove dvobojne dalije su fenomenalne! To još nisam vidjela!Thumbs%20UpClap


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Nataly
Datum objave: 16 Studeni 2010 u 19:24
OTOK, smail - odlučila sam već da ću ranunculus i frezije posaditi početkom iduće godine u vazu, ali je u međuvremenu Triša  predložila da sve posadim u vrt. Možda jednu lukovicu za probu ipak stavim u zemlju...Smile

Lora, antonija, mari5510, tikvić, Retriver Sara, mali kaktus, baka - dalija je zaista neobična. Drago mi je da vam se sviđa.Smile

Mira K, gioiaa, vilmač - grčki oleandar je kod mene tek nekoliko mjeseci. Moram dobro paziti tijekom zime da mi ne smrzne.Smile

Lantana - hvala na ovim lijepim riječima. Nisam sigurna kamo da smjestim oleandar nakon što ocvate, vjerovatno na svjetlo i hladno mjesto?!

mimar - dobrodošla u moj vrt. Ako sam dobro pročitala između redova, stižu mi campanule.....Hug



Hvala svima na posjeti i lijepim riječima....Tongue




Objavio: moon
Datum objave: 16 Studeni 2010 u 22:07

I ja moram reći Clap za daliju. U vezi lukovica, možda da napraviš kako si i sama rekla - bar s jednom za probu u vrt, mada mislim da triša ima pravo.



Objavio: springy
Datum objave: 16 Studeni 2010 u 22:24
Evo i mene!!!!!!Star Da odmah pohvalim one prelijepe sedume na početku, pa one predivne dvobojne dalije i grčki oleandar!!!! Prekrasno!!! Drugo da kažem - jako mi se sviđa taj prostrani vrt sa velikom zelenom površinom! I treće - ajme kak su slatki peseki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!smile71


Objavio: Lantana
Datum objave: 16 Studeni 2010 u 23:19
Grčki oleandar stavi kako si rekla na svjetlo i negrijano mjesto, na proljeće ga preži oko 20 cm od zemlje da se malo zgusne Wink

-------------
život je more


Objavio: antonija
Datum objave: 25 Studeni 2010 u 21:37
kako su tvoje biljkice na -4, brrrrrr.....

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Mira021
Datum objave: 25 Studeni 2010 u 22:27
LJubimci su ti predivni kao i tvoje cvićeThumbs%20UpKrizantemice su bojasmile227


Objavio: panda
Datum objave: 25 Studeni 2010 u 23:21
prekrasno svaka ti cast neznam sta bi izdvojio al onakva dalija mi je ipak favorit :)


Objavio: jagoda
Datum objave: 25 Studeni 2010 u 23:23
Eto konačno i ja došla u posjet tvome vrtu...Drago mi je da si otvorila temu i da si nam pokazala što ti sada raste....Kasna je jesen i sigurno da ne može biti neka raskoš u vrtu, naročito ako je to Gorski Kotar.Doći će lijepi dani  kad će sve biti rascvjetano, pa ćemo ti dolaziti u posjete da uživamo zajedno s tobom u rascvjetalom vrtu...Krizanteme i dalije su prekrasne, početi ću sa žicanjem ....Kućni ljubimci su preslatki....smile89

-------------
sutra je novi dan


Objavio: Free
Datum objave: 27 Studeni 2010 u 02:22
Draga, ja rukunkule sadim vani ujesen,zima im ne smeta, još niti jedna nije smrznula!!!!!

Velika smile78, hvala na prekrasnim sličicama!!!


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Nataly
Datum objave: 27 Studeni 2010 u 20:04
Dragi gosti u mom vrtu, vi šetate a mene nema...

moon , freeland - zakasnila sa sa pokusom. Pao je snijeg i za ovu godinu je gotova sadnja.

springy - peseki su slatki ali su oštri. Pravi čuvari.

Hvala vam

lantana - hvala ti na savjetu, baš sam razmišljala kamo ću sa oleanderom nakon što ocvate

antonija - baš kad sam namjeravala malo slikati dvorište u onim hladnim danima, pao je snijeg. vidjet ćeš u idućem postu kako to sad kod mene izgleda.

Mira021 - krizantemice odoljevaju čak i snijegu...vidjet ćeš....

panda - dalije su u podrumu, nadam se da mi neće smrznuti preko zime. Za svaki slučaj, neke sam već razaslala curama (ako nešto kod mene krene po zlu, da imam kasnije od koga žicat..)

jagoda - gomolj dalije čeka iduću kavu Wink

Hvala na posjeti, dođite opet. Ali pazite - dobro se obucite.....Tongue


Objavio: Fany54
Datum objave: 27 Studeni 2010 u 20:24
 dalie su za 2 x 5 predivne boje http://img201.imageshack.us/i/happysun.gif/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us


Objavio: Nataly
Datum objave: 27 Studeni 2010 u 20:40
Fany hvala na posjeti...stižu nove slikice...

Od posljednjih slika u mojem vrtu dosta se toga promjenilo. Pa evo kronologije "događaja":

- moja mačka Munja voli se penjati po policama u dnevnom boravku. Dobije trenutak inspiracije i eto je tamo gdje ne treba.. Na slici se vidi dio pehara od moje kćerke, a u donjem lijevom kutu biljka po imenu rogoz.



- prije par dana oko kuće je još sve bilo zeleno, pa su ljubimci su uživali



- jučer je trava odjednom promjenila boju, a čempres počeo oblačiti bijelu haljinu



- s obzirom da sam na temi Riječke kave već objavila sliku trenutnog pogleda iz moje kuće, nema smisla da istu opet objavljujem. Ali ovo što je možda još zanimljivije je krizantema koja se odupire vremenskim nepogodama.



Lijepi snježni pozdrav iz Liča (snijega ima cca 20-ak cm)..Tongue




Objavio: mali kaktus
Datum objave: 27 Studeni 2010 u 20:44
Dobro sam se obukla i prošetala tvojim bijelim dvorištemsmile65i pomazina macu i peseke.


Objavio: baka
Datum objave: 27 Studeni 2010 u 21:43
Aaaa prve snježne slike iz vrta.....Clap

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Triša
Datum objave: 27 Studeni 2010 u 22:05
Predivno sa zelene trave odmah pod bijeli pokrivač.
Samo to bijelo "predivno" drži podalje od nas, pa će sve biti ok.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Mira021
Datum objave: 27 Studeni 2010 u 22:16
Mačak i pasići su pravi slatkiši,puno radosti unose u naše živote pa i nestašluke im oprostimoa vidim da je Munja pažljiv prema peharima.Sve pohvale za kčerkuClapPredivne su mi slike sa snigom koji je prekrio čempres,a krizantema u tom okruženju je istakla crvenu boju cvitasmile64


Objavio: antonija
Datum objave: 27 Studeni 2010 u 22:29
počele su vama zimske radosti!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Lantana
Datum objave: 27 Studeni 2010 u 23:36
Meni je prekrasan ovaj zimski ugođaj Wink, krizantema iznad snijega fantastična Clap

-------------
život je more



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk