Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Stize nam velika zima

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Savjeti
Opis foruma: Savjeti koji mogu pomoći Vama a i drugima!!
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=6666
Datum ispisa: 03 Kolovoz 2024 u 10:31
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Stize nam velika zima
Objavio: dado_84
Tema: Stize nam velika zima
Datum objave: 28 Siječanj 2012 u 18:42
Stize nam velika zima...barem tako kazu svi nasi strucnjaci :/ Stize snjeg i sibirska zima sa temp do -18. Snjeg bi trebao zabijeliti gotovo cijelu hrvatsku a temp se nece ni preko dana kretati iznad nule.

http://www.istramet.com/vecerasnji-modeli-potvrduju-dolazak-velike-hladnoce/

Znaci... dragi forumasi jos imate dan dva vremena da zastitite biljke koje do sada niste, da spemite u kucu osjetljive loncanice i mozda zagrijete plastenike sa primjerice, kaktusima i sukulentima.

Ja se iskreno nadam da su malo pogrijesili :) bas mi je odgovarala ovako blaga zima :) al cu za svaki slucaj, sutra krenuti sa zastitom bilja.


-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!



Odgovori:
Objavio: gospina trava
Datum objave: 28 Siječanj 2012 u 20:22
Fala Dadek!

-------------
Vrbovec, grade moj dragi:

http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=rhDCY-WM818&feature=related



Objavio: natalija
Datum objave: 28 Siječanj 2012 u 21:57
ajmeeeee... već me uhvatila nervoza

a baš sam se ponadala da će me obaći ovu zimu onaj dan, 2, 3 snijega, a kad otopi i zaledi kaljuža pozdrav biljčicama u vrtu (tipa lantane, ostići, gazanije....)


-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Siječanj 2012 u 08:17
Ja držim fige da su pogriješili, nadam se skorom proljeću.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 29 Siječanj 2012 u 10:35
ako i bude bar će kraće trajati, bar se nadam s obzirom na datum

-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: Mihaela
Datum objave: 29 Siječanj 2012 u 10:47
evo i prvih pahulja vani....

-------------
klasa optimista


Objavio: Cvijetomanijak
Datum objave: 29 Siječanj 2012 u 10:59
Eto ih i kod mene,ali pusee hladno ...neznam za vas ,al mene ipak malo veseli taj snijeg.Prvo zbog te prekrasne bijeline ,ugodjaja kad si u kuci zamotan u dekicu a vani ZIMA.A drugo jer mi povrtnjak najbolje uspije nakon jake zime,kad sve zmrzne ,zemlja prhka,bez stetocina.smile117


Objavio: kamenjar
Datum objave: 29 Siječanj 2012 u 19:22
valjda ce mene mimoici ta zima Angrymislim se da izvadim kaktuse,al sve se nadam da su se zabunili u prognozi ili mozda nas na otocima nece stici tako jaka zima 


Objavio: milica7
Datum objave: 29 Siječanj 2012 u 21:06
Bilo bi dobro da kod nas (Đakovština) bude snijega jer bez snijega bude velika suša u poljima, vrtovima i na travnjacima. 

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Olja
Datum objave: 29 Siječanj 2012 u 21:21
Kod nas je vec stigla ta zima, nocas je bilo -9 pa je dnevna otisla do -3 a za nadolazecu noc prognoziraju -12..... Cry


Objavio: anabistrica
Datum objave: 30 Siječanj 2012 u 18:36
Hvala Dado, ove godine nisam zaštitila viburnum tinus i osmantus, a izgleda da ipak moram. I uz zaštitu, pupoljci tinusa su mi lani smrznuli pa sam ove godine probala drugačije. Sad sam ipak u dilemi da ih ipak zaštitim. Osmantus mi tak i tak još nikad nije cvao. 

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: dado_84
Datum objave: 30 Siječanj 2012 u 18:57
Malo su se prognoze promjenile barem sto se Istre tice. Prije par dana prognozirali su temperature u Pazinu i do - 18 a danas su vec na -10. Uz obalu bili su prognozirali temp od -8/9 a danas su na -4/5 st. Stalno se sve mjenja.

Ja sam jucer i danas zastitio za svaki slucaj, neke biljke, nesto pospremio u hladni plastenik, nesto pokrio sa lutrasilom. Mada nebu nis od toga pomoglo ako temp budu -10 bez snjega :/ .


-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Carol
Datum objave: 30 Siječanj 2012 u 22:41
Dado hvala na opsirnim informacijama. Svi se mi cvjetoljupci nadamo da mozda nebude tak kak nam najavljuju, no ipak za bilje treba poduzeti sve mjere predostroznosti. Ja svoju Punicu ove godine nisam zastitila, ali ipak cu to sutra napraviti. I to sto kazes, ako nema snijega, uz jako niske temperature, jao si ga biljkicama.

-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: bebolina
Datum objave: 31 Siječanj 2012 u 00:28

S blagom zimom kakva nam je bila do sada, sve se poremetilo, tako da sam sad uz ovu najavu hladnoćeThumbs%20Down primorana vaditi iz zemlje lukovice amarilisa, koji su već pokazali cvjetnu stapku ili ću ih izgubitismile43



-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: Tea
Datum objave: 31 Siječanj 2012 u 16:37
I ja se nadam da su pogriješili,bar u stupnjevima.Neka padne snijeg ako treba ali temperature u minusu ne volim nikakoThumbs%20DownNadam se da će bar biti sunčano..

-------------
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj


Objavio: Morana
Datum objave: 04 Veljača 2012 u 18:19
upomoc!!!!

moje lukovice amarilisa, kana, dalija, bijeli ljiljani i kale su se nasli pod snijeznim nanosima od metra!
sto da radim?? da se odmah bacim na razgrtanje i vađenje i spasavanje sto se spasit da? ili ima sanse da prezive?


-------------
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~


Objavio: dado_84
Datum objave: 04 Veljača 2012 u 19:29
Bolje da su pod metrom snjega nego sledene na golom vjetru. Amarilisi i dalije neznam da li ce prezivjeti a kane i ljiljan trebali bi ako su duboko posadeni i dobro zakorijenjeni.

-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Morana
Datum objave: 04 Veljača 2012 u 19:41
ma sve su to vec starije biljke koje imam godinama...
da li da ih povadim cim se pocne topiti da se zemlja ne sledi na buri, odmah ih povadim i stavim u kucu ili samo pustim na miru?

-------------
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~


Objavio: Free
Datum objave: 04 Veljača 2012 u 19:43
Morana, sve se bojim da će ti od svega ovoga vani pod metar snijega preživjeti ove minuse samo ljiljani!!!  Jer kod mene zimu ne prežive ni kale, ni kane, ni dalije vani !!!!  A gdje si ti?? Na kontinentu ili....??


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Morana
Datum objave: 04 Veljača 2012 u 19:45
kraj splita! sve te biljke prije bi prezivjele snijeg jer ga je dosad u mom zivotu bilo samo tri puta,a i ta tri nikad nije potrajao duze od dana, i bilo ga je po 3-4 cm... mozes li mi odgovoriti na pitanje gore? ima li vise uopce nade za njih nakon 2 dana?

-------------
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~


Objavio: mikica2
Datum objave: 04 Veljača 2012 u 19:47
Okolica Našica ima više od 50 cm snijega.


Objavio: Lantana
Datum objave: 04 Veljača 2012 u 20:38
Morana ništa ne kopaj toplije im je ispod snijega, prije tri godine kod mene je pao snijeg i ništa im se nije dogodilo, važno je da se zemlja duboko ne smrzne. 

-------------
život je more


Objavio: Morana
Datum objave: 04 Veljača 2012 u 20:40
kaze mi sad frend da ima nade za njih buduci da je snijeg pao prije velikih zahlađenja, a da ih sada trenutno snijeg, kao toplinski izolator, stiti od hladnoce... jedino problem moze nastati kad se snijeg bude topio, a udre bura i mozda zaledi zemlju...
zato cu sad ostaviti sve na miru, a kad se pocne snijeg topiti, vidjet cemo hoce li okrenuti na juzinu, pa onda ce ionako porasti temperature iznad nula...
sad me jedino muci sto su kalini listovi krenuli odavno, a oni amarilisa nisu nikad ni nestali...

-------------
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~


Objavio: Morana
Datum objave: 04 Veljača 2012 u 20:42
Lantana, ali amarilisi, kane i dalije nisu duboko posađene, u tome i je problem

-------------
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~


Objavio: dado_84
Datum objave: 05 Veljača 2012 u 22:14
Ovako izgleda Hrvatska danas
http://www.istramet.com/u-hrvatskoj-jedino-istra-bez-snjeznog-pokrivaca/
Sve se bijeli osim istre, bas cudan fenomen!


-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: bebolina
Datum objave: 07 Veljača 2012 u 00:11
...mimoišlo nasThumbs%20Up

http://forum.net.hr/cfs-file.ashx/__key/CommunityServer.Discussions.Components.Files/100/3364.432092_5F00_10151276551610323_5F00_339071985322_5F00_22391960_5F00_527448284_5F00_n.jpg">



-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: dado_84
Datum objave: 07 Veljača 2012 u 14:04
A neznam bas, radje bi da je pol metra snjega nego ova golomrazica koja traje vec 5-6 dana :/

-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Carol
Datum objave: 07 Veljača 2012 u 17:25
Ove zime je ranije pao snijeg na moru, nego u Zagorju. Ali eto, ima ga sad i tu, jer sam se bojala bas tih golomrazica, makar sam osjetljivije grmlje zastitila. Kolko sam vidla na TV, u Istri jos  i vjetar radi stetu.

-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: dado_84
Datum objave: 07 Veljača 2012 u 17:44
Problem je u tome sto, kod mene, prava i dobra kisa nije pala od prosle godine, zemlja je suha, bura puse kao luda i jos vise isusuje zemlju, temperature su stalno u minusu svaki dan - to je isto kao da ste biljku posadili usred pustinje. :/ vode fali i ovako i onako, a stete ce se vidit kad se sav taj led otopi a najvise na proljece.

-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Carol
Datum objave: 07 Veljača 2012 u 18:38
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Problem je u tome sto, kod mene, prava i dobra kisa nije pala od prosle godine, zemlja je suha, bura puse kao luda i jos vise isusuje zemlju, temperature su stalno u minusu svaki dan - to je isto kao da ste biljku posadili usred pustinje. :/ vode fali i ovako i onako, a stete ce se vidit kad se sav taj led otopi a najvise na proljece.
 
 
Dado, znam da nije utjeha, ali sam se sjetila, kad spominjes pustinju, onog filma "Ta divna stvorenja", i kad pustinja procvjeta.................


-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk