Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Koraljni kaktus - Rhipsalis

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Sukulenti i kaktusi
Opis foruma: Forum o kaktusima i sukulentima
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=631
Datum ispisa: 21 Srpanj 2024 u 21:50
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Koraljni kaktus - Rhipsalis
Objavio: maso
Tema: Koraljni kaktus - Rhipsalis
Datum objave: 18 Studeni 2007 u 16:02
...caos ljudi, jel ima tko iskustva sa ovom vrstom kaktusa, nisam mu mogla odoliti ...ono sto sam procitala o njemu na netu je sve isto kao i za sve vrste kaktusa...evo slikica pa vidite:




Odgovori:
Objavio: dina
Datum objave: 18 Studeni 2007 u 16:22



cini mi se da sam negdje vidila slican
ali samo je cvetao

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: AB100
Datum objave: 18 Studeni 2007 u 16:55
IMALA SAM GA PRIJE TRI GODINE I SMRZO MI SE JAKO JE ZANIMLJIV PO IZGLEDU

-------------
AB100


Objavio: tibor
Datum objave: 18 Studeni 2007 u 18:21
Maso,prvo da ga pohvalim da je jako lijep.
Sada kad vidim sliku znam o cemu se radi,doduse,moj primjerak je bio 5 puta manjismile211
 
Jako zgodno izgleda u visecoj posudi,onda bas dolazi u potpunosti do izrazaja..
 
Samo stedljivo sa vodom,i biti ces prezadovoljna!
BRAVO!


-------------


Objavio: aglaja
Datum objave: 18 Studeni 2007 u 18:33
Sakrite sliku od Aurore! Bankrotirace!



Ne ludujem bas za kaktusima. Ali bih ovog rado imala. Slazem se sa Tiborom da bi lepo izgledao u visecoj korpi.

Vrlo je slican onom kaktusu koji ima Shashina mama. Mozda je na njega Dina mislila. Takovog je moja baka drzala na onim drzacima za cvece od kovanog gvozdja, sto se prikucaju na zid. Eto predloga za letnje dane.

-------------
Aglaja


Objavio: Edda
Datum objave: 19 Studeni 2007 u 08:42
Zanimljiv, nema govora! smile39Tako bi lijepo isao u visecoj posudi.

-------------
Negdje se taknu naši mali svemiri...


Objavio: maso
Datum objave: 19 Studeni 2007 u 08:58
...ja bas nemam srece sa cvjetanjem kaktusa, nikad mi ni jedan nije cvjetao Cry


Objavio: aglaja
Datum objave: 20 Studeni 2007 u 11:34
Maso, kupila si divan kaktus i pretpostavljam da je tvoja zelja da ga imas dugo lepog i zdravog, kao i da ga vidis u cvatu, velika. Zbog toga sam nesto potrazila za tebe.

Kada ce kaktus procvetati, zavisi od toga kojoj vrsti pripada. Zbog toga, ja bih ti preporucila da dobro proucis uputstvo o gajenju svog kaktusa. Ako ga nisi dobila kupovinom biljke, pronadji uputstvo u nekoj dobroj knjizi ili na net-u.
Kazes da nailazis na uputstva koja se opstenito odnose na sve kaktuse. Ali ne zahtevaju svi kaktusi iste uslove. Davno je srusen mit o tome da kaktusi ne vole vodu.
Evo nekih knjiga o kaktusima (nadam se da ces u nekoj od njih pronaci i svog):

1.Fleischer-Schutz: “Gajenje kaktusa”, Nolit, Beograd, 1983.
2.Andrea Cattabraga: “Kaktusi i sakulenti: vrste i tehnike uzgoja”, Rijeka, Leo commerce, 2005.
3.Edgar i Brajan Lamb: ‘Kaktusi”, Mladost, Zagreb, 1977.
4.Kaktusi (prirucnik), Mladinska knjiga (biblioteka Moje sobno bilje), Ljubljana-Zagreb,1990.

Cula sam da postoji i jedna enciklopedija kaktusa, gde su opisane mnoge vrste (sa slikama i latinskim nazivima) kao i uslovi koji im odgovaraju. Ali ne znam ko je i kada objavio.

Mozes proveriti i preko interneta u elektronskom katalogu, da li se u tvojoj gradskoj biblioteci nalazi neka od ovih knjiga.

A mozes svratiti i do neke knjizare (ili antikvarnice) i prelistati (prepisati sta ti treba). Ne moras knjigu kupiti.

Koliko sam obavestena, kaktusi zimi ulaze u fazu hibernacije. Treba ih cuvati na hladnijem mestu i dalje od direktnog svetla. Treba ‘zaboraviti’ na njih i pustiti ih da mirno prezime. Ne pomerati ih sa mesta na mesto.

Ne treba ih prihranjivati, presadjivati, menjati zemlju. Zalivanje redukovati (na svake tri nedelje).

U suprotnom, kaktusi ce dalje rasti, ali postoji opasnost da se izvitopere, ‘degenerisu’, da postanu neugledni, ruzni.

Zalevanje kaktusa se ne obustavlja jedino kod onih koji upravo cvetaju, kao sto je bozicnjak.

Srecno!



-------------
Aglaja


Objavio: maso
Datum objave: 20 Studeni 2007 u 14:02
....Aglaja, super si, vidi ti nju kako se ona potrudila meni pomoci Hug, faja, faja Big%20smile
Neki mi jesu na hladno ali nekii ne, danas cu ja to sve fino preseliti u Sibir pa da vidimo na proljece sta ce biti....


Objavio: aglaja
Datum objave: 20 Studeni 2007 u 17:19
Maso, ne u Sibir, tamo je mnogo hladno, ispod nule!
Nemoj da ja budem kriva.

Ako odlucis da ih selis, seli ih na hladnije, ali u plusu. Na oko 10*C. Kaktusari kazu da kaktusi ulaze u stanje mirovanja u oktobru i sve do marta treba da lalaju. Treba da budu na temperaturi oko 5/8 do 10*C.
A ako zimi, kroz prozore grane sunce u prostoriju u koju ih spremimo, i temp. se popne i do 15*C, treba samo otvoriti prozore i provetriti.

Bitno ih je zaustaviti, da ne rastu kada nema dovoljno svetla, jer ce se deformisati.

-------------
Aglaja


Objavio: maso
Datum objave: 20 Studeni 2007 u 21:55
... Aglaja ne brini , Sibir je soba koju ne grijemo ali naravno tempretura nije ispod 10 stupnjeva :), a u njoj drzim biljkice koje vole hladno pa sam danas i kaktuse prebacila tamo.


Objavio: maso
Datum objave: 20 Studeni 2007 u 21:56
... Aglaja ne brini , Sibir je soba koju ne grijemo ali naravno tempretura nije ispod 10 stupnjeva :), a u njoj drzim biljkice koje vole hladno pa sam danas i kaktuse prebacila tamo.


Objavio: kika
Datum objave: 21 Studeni 2007 u 14:28
U svemu se slažem s Aglajom osim u tome da kaktusi zimuju u mraku. Naprotiv, i za zimovanje im treba svijetlo. Razlog deformaciji je zimovanje u mraku i na toplom. Zbog topline se izdužuju i budu svjetlo zeleni, a u mraku se povijaju (najčešće prema izvoru svijetla). Svijetlo ih neće natjerati na rast, ako je prostorija hladna.
Prema tome, Maso, ako u tvom Sibiru ima svijetla, nema ti boljeg mjesta za zimovanje kaktusa.


Objavio: aglaja
Datum objave: 21 Studeni 2007 u 14:36
Kika, zar sam ja rekla u mraku? Ako jesam, onda sam rekla totalnu glupost.
Nikako u mraku!

-------------
Aglaja


Objavio: maso
Datum objave: 21 Studeni 2007 u 14:48
Ovako moj Sibir je velika soba koja je okrenuta na sjevero-zapad, znaci normalan soba sa velikim prozorima, svjetlosti ima samo sto ju mi ne grijemo, sluzi nam sada kao neko skladiste za razne stvari ovih dana temperatura se kretala oko 10 stupnjeva i nema sanse da padne nikako, nikako ispod 5 jer u tom slucaju cemo ju ipak malo ugrijati....i tako sam sve kaktuse prebacila tamo nemam ih puno , par komada, ali kazem da mi je zao jer nikada nisu cvjetali niti jedan, a neke imam para godina vec....hvala vam na savjetima....Big%20smile 
Ja se nadam da ce im to razdoblje mirovanja na hladnijem mjestu ipak goditi....jer su prije zimi uvijek bili u dnevnoj gdje se normalno grije!


Objavio: kika
Datum objave: 21 Studeni 2007 u 18:32
  http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSYYYYYYMXHR">Its%20All%20Good  Maso, savršeno mjesto za tvoje kaktuse.


Objavio: kika
Datum objave: 21 Studeni 2007 u 18:43
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:


Treba ih cuvati na hladnijem mestu i dalje od direktnog svetla.
 
 
Aglaja, zbog ove tvoje rečenice je najvjerojatnije došlo do pomutnje. Ako si mislila na direktno sunce, onda je to O.K. Ja sam možda to pregrubo napisala i koristila riječ mrak. Izgleda da sam te ja ipak malo krivo shvatila.Wink


Objavio: aglaja
Datum objave: 22 Studeni 2007 u 10:38
Jeste, mislila sam na direktne sunceve zrake.

Sada, kada vidim ovu svoju recenicu kako lezi tu izdvojena, vidim i ja da je zaista moguce da dodje do zabune, da se pogresno procita.
Nastojacu ubuduce da budem sto preciznija. A ako krenem da pricam gluposti, vi cete me ispraviti.

Poz.


-------------
Aglaja


Objavio: maso
Datum objave: 22 Studeni 2007 u 10:55
...Kika i Aglaja hvala vam na savjetima, kaktusi su svi preneseni u Sibir, ali i sukuleniti, Crasule, sedumi su isto tamo....


Objavio: TeaK
Datum objave: 22 Studeni 2007 u 19:59
Zbog ovih slikica još ću se zaljubiti u kaktuse.smile39

-------------


Objavio: aglaja
Datum objave: 12 Prosinac 2007 u 14:32
Maso, sinoc sam citala u jednoj knjizi da kaktusi iz roda Rhipsalis, kome pripada ovaj tvoj lepi, cvetaju u kasnu jesen i zimi, malim cvetovima, ali bogato.

To bitno odredjuje i postupak gajenja.

Koliko sam razumela, iako za svaki rod i vrstu nema detaljnijih uputa, i on bi kao i bozicnjaci trebao da je u ovo vreme na nesto visoj, ali ne previsokoj temperaturi, da se povremeno zaliva i orosava.

U svakom slucaju, obidji ga i proveri da li se nesto desava, da nema kakvih naznaka.

Pozdrav!


-------------
Aglaja


Objavio: Plantlover
Datum objave: 04 Siječanj 2008 u 21:45
Bas je superThumbs%20Up


Objavio: Matko
Datum objave: 05 Siječanj 2008 u 16:05
Super je i ako nisam ljubitelj kaktusa!

-------------
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 24 Studeni 2008 u 23:56
 Rhipsalis Angatuba


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 24 Studeni 2008 u 23:56
Rhipsalis baccifera
 
  


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 24 Studeni 2008 u 23:57
Rhipsalis cereuscula
 


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 24 Studeni 2008 u 23:57
Rhipsalis clavata  


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 24 Studeni 2008 u 23:57
 Rhipsalis elliptica


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 24 Studeni 2008 u 23:58
Rhipsalis neves-armondi  


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 24 Studeni 2008 u 23:58
 Rhipsalis pilocarpa cluster 
 


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 00:00
Rhipsalis russellii  


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 00:00
Rhipsalissali cornioides  


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 00:01
Rhipsalis teres  


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 00:01
Rhipsalis trigona  


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 00:01


Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 11:00
joj prekrasan je.ja sam imala takvog 3 godine i cvao mi je,nažalost sredila ga svekrva dok sam ja bila na moru,3 tj.je jadan plivao u vodi i istrunuo je.jako mi ga je žao jer je bio neobičan.

-------------
čovjek uči dok je živ


Objavio: Lantana
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 11:27
Nekad sam imala samo kaktuse, ali mislim da ću se opet zaljubiti u njih kad vidim sve ove slike Lavandablue.

-------------
život je more


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 11:52
SLAVONKA, Lantana,
 
ja sam stavila ove prelepe slike sa neta, da svi vide kakvih lepotana tu ima.... obozavam ovu vrstu kaktusa.
a ja imam jednu, koju jos nisam identifikovala.
 
evo pogledajte koji je moj :
 


Objavio: Triša
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 11:54
Lavanda pa to je fantastično, mislim da nekog od ovih čak imam, dala mi ga je Vera4, a ako kad naraste bude još i cvjetao, ma hvala ti na ovim predivnim slikama, stvarno imaš što pokazati.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 11:55
Mislim da je ovaj koji ja imam vrsta:  Rhipsalis cereuscula


Objavio: Triša
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 11:55
Oh upale smo u isto vrijeme, baš mi je ćao što to nisu tvoji, no tko zna možda jednog dana, ali i ovi koje imaš su predivni. 

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 12:14
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Lavanda pa to je fantastično, mislim da nekog od ovih čak imam, dala mi ga je Vera4, a ako kad naraste bude još i cvjetao, ma hvala ti na ovim predivnim slikama, stvarno imaš što pokazati.
 
Triša,
 
kazi mi molim te, kako ti negujes svoje ripsalise?
 
moj je nesto poceo da klone, i nikada nije cvetao...
ne znam sta mu fali.


Objavio: Triša
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 13:04
Ja samo mislim da je to taj kaktus, a nisam baš sigurna, a kako je mali, stavila sam ga u kuću, zajedno sa ostalima, pa još o nekom njegovanju ne mogu na žalost ništa reći.
Evo ti slike, pa mi reci dali je to taj kaktus.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 13:24
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ja samo mislim da je to taj kaktus, a nisam baš sigurna, a kako je mali, stavila sam ga u kuću, zajedno sa ostalima, pa još o nekom njegovanju ne mogu na žalost ništa reći.
Evo ti slike, pa mi reci dali je to taj kaktus.
 
 
Triša,
 
Ovako koliko je mali ovaj tvoj, ne mogu ga uporediti sa mojim.
lici kao da jeste ta vrsta, ali ipak nisam 100% sigurna.
 
mene zanima generalno kako ga negovati, voli li prehranjivanje, temperatura zraka koja mu prija i sl.
 
moj je, vidi se po slikama, dosta odrasla biljka, a takav je i nabavljen.
 
znam samo da generalno ovi kaktusi ne vole puno svetla, kao obicni-klasicni, i da vole vlagu.
 
sta mom pocinje da fali, aj ne znam.
od kada sam ga presadila jesenas u malo vecu teglu (jer mu je korenje virilo iz tegle i izgledalo mu je bas tesno unutra), poceo je da klone.
 
 


Objavio: Triša
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 14:57

Nadam se da će kad naraste biti bar djelomično lijep kao i tvoj. Baš sam primjetila da je bacio nove izdanke na krajevima, znači da se primio, to mi je bilo najvažnije. U mojoj knjizi gdje o njima piše ništa više nisam pročitala nego što si i sama napisala. Dobro propusno tlo, može biti u laganoj sjeni, traži ljeti nešto više vlage nego neki drugi kaktusi, ali ako je u kući zimi ga praktički ne treba zaljevati.

 



-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: hoya
Datum objave: 03 Siječanj 2009 u 09:14
Nisam ih nikada primjećivala. Sada sam ga dobila i proučila sva vaša iskustva.
Ovakav je bio danas. Vidjet ćemo ga narednih mjeseci.
 


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Lavandablue
Datum objave: 04 Siječanj 2009 u 15:53
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Nisam ih nikada primjećivala. Sada sam ga dobila i proučila sva vaša iskustva.
Ovakav je bio danas. Vidjet ćemo ga narednih mjeseci. 
 
hoya,
 
predivan primerakSmileSmileSmile
 
Dopada mi se i  ta saksija u kojoj se nalazi Wink


Objavio: hoya
Datum objave: 04 Siječanj 2009 u 18:05
Ha, ha, ha... Ja sam nadubudno shvatila da će i moj poput onih na netu biti ogledni primjerak pa sam mu pripremila visinu da bude kapitalac u pravom smislu riječi.  smile183

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: niho
Datum objave: 21 Travanj 2009 u 14:59
Ovaj sam dobila prije par dana a ništa ne znam o njemu- kako i gdje držati ga i uzgajati ,jer ne želim da mi propadne


Objavio: inaja
Datum objave: 21 Travanj 2009 u 15:11
divan je zaista pa pravi kapitalac vjerujem da će i nihin biti tako lijep a i moj jednog dana nadam se ha ha


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Travanj 2009 u 22:33
Zar i to imaš Niho, pa što bi ti čovijek dao, kad sve imaš, a i ja sam ti poslala jedan malecki  (pardon picmoljak>) ripsalis, je r Hoya i ja imamo istog.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: niho
Datum objave: 21 Travanj 2009 u 23:27
vidjela sam u Hoje fenomenalan je a ja tvoj posadila i nesto u zemlji ........eto koliki je bio zemlja ga progutalasmile96dosta mi je tvoji picmoljaka


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Travanj 2009 u 07:58
Eto to tije mladosta. Ja očerupam svoga, unakazim ga da bi djelić poslala na tako dugačak put, još u zemlju koja ne prima biljke, a njoj ga proguta zemlja, ma  progutat će tebe noć kad ja dođem u B i onda će sve cvijeće samnom u R.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: niho
Datum objave: 23 Travanj 2009 u 18:11
Kako se to oduljilo još kad dođem u Zagreb-------- pa ako mo bude puno nositi cvijeća onda idem tebi u Rijeku i ------------------- td


Objavio: adenium
Datum objave: 20 Svibanj 2009 u 17:19
Nije da sam neki stručnjak za ovaj kaktus ali imam ga već 2 god .
Ne voli da mu se zemlja baš jako isuši onda se smrežura,čak ga i preko zime zaljevam jedanput tj.,ali ne obilno.Ne držim ga baš na direktnom suncu ali ljeti je vani.Prvo sam ga stavljala na sunce a kad sam primjetila da ne napreduje kao drugi stavih ga u zaklon.
Idem ga uslikati pa vam šaljem sliku pun je pupova uskoro će cvjetati.


Objavio: Triša
Datum objave: 20 Svibanj 2009 u 21:01
Ajme baš sam ljubomorna, idem ja svog sada zaliti, a što se tiče sunca ima ga u neko doba popodne, pa mislim da mu je ok.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 08 Ožujak 2010 u 15:03
Moj ljubimac je puno stariji od mene.Poludio je kad se od mame preselio kod mene.Čak je i 2 puta cvao(što ona u životu nije doživila).Na slikama su mu razne faze i podmladci.U zadnje vrijeme pušta neke duge pipke ko vanzemaljac.
 
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/kaktusi/koralj/6238.aspx">
 
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/kaktusi/koralj/6239.aspx">
 
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/kaktusi/koralj/6240.aspx">
 
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/kaktusi/koralj/6241.aspx">
 
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/kaktusi/koralj/6242.aspx">


-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 08 Ožujak 2010 u 15:17
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/kaktusi/koralj/6243.aspx">
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/kaktusi/koralj/6244.aspx">


-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: baka
Datum objave: 08 Ožujak 2010 u 19:57
Ako sam ja dobro zapamtila taj kaktus je za u kuću. Tako sam dobila upute od Otok, kad mi ga je poslala.
Moj je još mlad!WinkBig%20smile
 


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: smrcko
Datum objave: 08 Ožujak 2010 u 20:03
Savjeti za Ripsalis

Osvjetljenje- jaka svjetlost bez direktnog sunca. Dobro bi bilo da se ripsalis stavi u visecu košaru pored prozora, okrenutog prema sjeveru.

Zemlja - polovina supstrata za orhideje i polovina dosta vlaknastog humusa od lišća.

Đubrenje - đubriti 3 do 4 puta ljeti tekućim đubrivom za orhideje.

Vlaznost - za vrijeme vrućina pošpricati ripsalus svakog 2 ili 3 dana.

Zaljevati svakih 5 do 7 dana u toku rasta. Svakih 10 do 12 dana u toku zime.

Ne tolerira propuh narocito ne zimi.
cactus


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 09 Ožujak 2010 u 08:05
kiki-ko? - zaista sam ti zavidna na tvojim prekrasnim primjercima nevjerojatno neobičnih  oblika , savršeni su.
 
Smrcko, hvala na savjetima!
http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: nata07
Datum objave: 09 Ožujak 2010 u 08:25
smrčko, hvala na uputi. Imam ga od prije 2-3 tjedna, nisam ni znala što je jer sam ga spasila od susjede koja ga je htjela baciti jer joj se ne sviđa i ne cvjeta (valjda kod nje) a ja nisam znala kako s njim .....
sad znam više


-------------
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti


Objavio: baka
Datum objave: 09 Ožujak 2010 u 08:26
Šmrcko hvala za savjete. Prepisala sam!Big%20smile
I nadam se da će  i moj jednog dana biti bar sličan ovima od Kiko- koBig%20smile


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Triša
Datum objave: 09 Ožujak 2010 u 09:01
Smrcko super si nam ovo napisala. Imam i ja nekoliko vrsta, ali baš ne napreduju, nešto im valjda fali, pa ću se sada držati tvog savjeta.
Kiko tvoji su čudesni, pokazat ću sliku svojima i objasniti im kako bi trebali izgledati.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 10 Ožujak 2010 u 14:51
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/kaktusi/koralj/6344.aspx">

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 10 Ožujak 2010 u 18:04
i da ja imam ovakav ripsalis sva bi se razmahala od sreće. http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 11 Ožujak 2010 u 10:20
Daj adresu na pp,šaljem ti mladunče s pedigreom.smile176smile162

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 11 Ožujak 2010 u 22:28
http://www.glitter-graphics.com">        lijepi pozdrav!


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 14 Ožujak 2010 u 01:30
Nema frke.Na putu je prema tebi.smile230

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: lilie
Datum objave: 15 Ožujak 2010 u 00:03
Ripsalis ti je prelijep. Koliko sam shvatila nije zahtjevan. Da li ga ima i u drugim bojama?

-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 15 Ožujak 2010 u 23:40
Boja cvijeta?Stvarno neznam.

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: Massha
Datum objave: 17 Svibanj 2010 u 20:52
Evo i mog podmladka,od onog svemirca s antenama-zasad se dobro drzi cini mi se..samo ne znam da li malo sporo raste..cini mi se da tvoj raste ko gljiva poslje kise..


-------------
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 13 Listopad 2010 u 10:04
Moja nova reznica.
 


-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: trava
Datum objave: 13 Listopad 2010 u 18:25
Imam i ja reznicu,ali nemam tako dobar pitar.


Objavio: baka
Datum objave: 13 Listopad 2010 u 19:45
Baš je pravi pitar za ovaj kaktus!Clap

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 13 Listopad 2010 u 20:15
Ja nemam ni reznicu ni pitarConfused


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 14 Listopad 2010 u 09:44
Pitar je puno stariji od mene ali je nedavno obnovljen,mk dobićeš reznicu.

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 14 Listopad 2010 u 11:23
ClapClapClap


Objavio: moon
Datum objave: 02 Prosinac 2010 u 23:42
prekrasno i kapitalac i reznice i pitar


Objavio: joope
Datum objave: 13 Siječanj 2011 u 17:19
Ljudi moj rhipsalis upravo cvjeta!
Držala sam ga na prozoru, to mu očito nije pasalo jer mi se činilo da odumire, pa sam ga pribacila na malo tamnije mjesto. Zato i jesam posebno sritna jer mi je zauzvrat vrlo brzo živnio i počeo bacati pupoljke pred Božić...i evo su se sad počeli otvarati!


Objavio: joope
Datum objave: 13 Siječanj 2011 u 17:28
 


Objavio: Pinus
Datum objave: 13 Siječanj 2011 u 19:56
Vrlo lijepi primjerak. Vidi se da uživa kod tebe !


Objavio: joope
Datum objave: 13 Siječanj 2011 u 20:46
Fala ti pinus!
Iako, iskreno mislim da sam se mogla i bolje brinuti o njemu, eto prva mi je greška bila šta sam ga stavila na prozor, nije direktno sunce, al očito ga je bilo previše za njega jer je prozor sa južne strane.
Sve u svemu, sad sam sretna jer sam mu našla pravu poziciju i odma se vidi pomak na bolje Clap


Objavio: panda
Datum objave: 13 Siječanj 2011 u 20:55
ja sam dobio od lantane par reznica posadjene su pa cemo vidjet :)


Objavio: joope
Datum objave: 13 Siječanj 2011 u 20:58
sretno :)
jesi dobio ovako čupav ili onaj glatki šta ima na prethodnim slikama?


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 15 Siječanj 2011 u 22:26
Joope,prekrasan ti je čupavac.
Ja sam prije neki dan dobila sjeme ripsalisa "posuđeno" u jednom vrtnom centru.Neznam koja je vrsta,niti znam kad i kako se sije.To su vodene kuglice u kojima se nalaze male crne "buhice".Sada mi se suše na salveti.Nadam se da nije vrsta koju imam.


-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 15 Siječanj 2011 u 22:28
BTW,ja još uvijek imam reznica ko u priči...

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: joope
Datum objave: 16 Siječanj 2011 u 09:48
Kiki-ko, ja nikad nisam vidila sjeme ripsalisa tako da ti ne mogu pomoć sa uputama

-------------


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 11 Veljača 2011 u 12:28
Jednom sam negdje obečala pokazati baku (ili djeda) svih mojih i nekih vaših ripsalisa. smile223
 


-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 11 Veljača 2011 u 12:54
Ja imam malog praunučića od ovog starcasmile223


Objavio: zmaj
Datum objave: 11 Veljača 2011 u 23:03
Kiki-ko? ljepo ga je vidjeti
Nadam se da će jednog dana njeovi potomci i kod mene biti tako ljepi


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 12 Veljača 2011 u 09:08
bome se dida dobro drži http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 29 Kolovoz 2011 u 10:28
Još par grančica u vodi na ožiljavanju.
 


-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: natalija
Datum objave: 29 Kolovoz 2011 u 10:54
kiki ti ih "žiliš" u vodi?
ja ih stavim u posudicu sa zemljom

baš me zanima bi li brže/bolje išlo u vodi...


-------------


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 29 Kolovoz 2011 u 12:38
Probala sam i jedno i drugo.Brže mi je u vodi.Ustvari ja ih samo posvuda držim za ukras,a kad puste žilice onda ih poklanjam.

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: Lovro
Datum objave: 29 Kolovoz 2011 u 15:01
...i ovo je rodica od Kiki-ko?..!.... u društvu klivia....
koje koljeno?
 ko zna!Wink
hvala...





-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: kontesaa
Datum objave: 05 Rujan 2011 u 22:38
inače nisam ljubitelj kaktusa, ali rhipsalis me jednostavno oduševio na prvi pogled Big%20smile imam par maleckih koji su mi se patili jer sam mislila da ni oni kao ni ostali kaktusi nisu ljubitelji vode, ali čini mi se da ovi ipak vole malkice vode

ovo su moji limači Smile





kiki-ko kako često ti zalijevaš svoje?


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 03 Listopad 2011 u 09:49
Kad se sjetim.Možda jednom tjedno.Dosta trpe i sušu i veliku vodu.Jedino kad su dugo suhi se malo smežuraju.Opet mi intenzivno bacaju izdanke.Sad sam ih već počela bacati jer ne znam kud bi s njima.
 


-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: kamenjar
Datum objave: 03 Listopad 2011 u 13:50
čuvaj za mene kiki ko..od silnih kaktsa i sukulenata što sam ovu sezonu nabavila ,sahranila sam samo taj rhipsalis prošli tjedan...meni je otišo baš od viška vode...


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 04 Listopad 2011 u 09:20
Ima ga na pretek.Sa žilama,bez žila...A rekla sam ti ja kad smo bili da previše zalivaš sukulente.

-------------
Da imam rep mahala bi s njim



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk