Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Iskustva s naručivanjem biljaka-internetom

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Pronalazak cvijeća
Opis foruma: Gdje da ga kupim ?? Pomoć u pronalasku pojedinog cvijeća..
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=842
Datum ispisa: 11 Kolovoz 2024 u 08:38
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Iskustva s naručivanjem biljaka-internetom
Objavio: dada28
Tema: Iskustva s naručivanjem biljaka-internetom
Datum objave: 13 Siječanj 2008 u 18:06
Pročitala sam na stranici http://hr.kpr.sk/ da se mogu naručiti različite biljke iz Slovačke i Češke po povoljnim cijenama. Prije nego se odlučim na takav korak, nadam se da ću čuti vaše mišljenje i vaša iskustva s takvom vrstom narudžbe. Posebno me zanima kako ste riješili plaćanje ukoliko ste naručivali od njih. Naravo, interesiraju me iskustva naručivanja biljaka od domaćih uzgajivača.

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..



Odgovori:
Objavio: administrator
Datum objave: 13 Siječanj 2008 u 20:37
Ja nažalost nisam imao još priliku s njima poslovati i narucivati od njih, tako da bas i ne mogu puno pomoci, sorry!!!


Objavio: andrea01
Datum objave: 13 Siječanj 2008 u 20:40
Pa, mogli bi ovdje navađati iskustva sa bilo kojom firmom preko internet narudžbi, ne samo ovih što je dada navela!!
Već se dugo dvoumim i ja... pa su i meni interesantna iskustva!

Doći će naša hana, pa ona svoja iskustva prenjeti, ako ne nitko drugi!!!Wink


Objavio: jelsa
Datum objave: 14 Siječanj 2008 u 13:38
Osobno nisam zadovoljan sa Slovacima.Uglavnom je bilo staro sjme jako loše klijavosti.U konačnici preskupo.I ekipa sa Palmapedie ima loša iskustva sa njima.


Objavio: pomme dor
Datum objave: 14 Siječanj 2008 u 20:00
Sto se tice narucivanja preko neta, za sada jos nisam imala problema. Doduse nikada nisam narucivala iz Slovace ili Ceske mada me to silno zanima jer imaju veliki izbor rajcica koje kakvih sorti. Da li mi netko moze dati adresu neke njihove stranice pa da malo bacim oko.
 
Ako vas zanimaju stranice preko kojih sam kupovala sjeme javite mi se, mislim da cete na forumu pronaci i adrese koje sam ostavila za povrce, a za koje sam sigurna da ih salju u hrvatsku.


-------------
Pomme
http://mes.pommes.free.fr - http://mes.pommes.free.fr Posjetite, redovito stavljam nove stranice.


Objavio: salel
Datum objave: 14 Siječanj 2008 u 22:15
evo javljamo se

-------------
tkošto


Objavio: hana
Datum objave: 22 Siječanj 2008 u 18:34
do mene je stiglo bez problema od summerhilla,mr.fothergilsa (valjda se ne piše tak,ima naslov u internet stranicama,ovdje) i od seedrack-a. Plačanje karticama,bez carine i sl. Za biljke ne znam,ali ne kanim više ništa poklanjati carinicima (a jesam....)


Objavio: Caca
Datum objave: 26 Siječanj 2008 u 20:33
Ja sam par puta narucivala, a i dobila u izvanrednom stanju, bez carine i raznih gluposti sa JUNGLE SEEDS.


Objavio: Caca
Datum objave: 26 Siječanj 2008 u 20:40

Evo da vam pokazem biljkicu koja iznikla iz semena koje sam preko njih narucila.

http://imageshack.us">
 


Objavio: nera
Datum objave: 17 Veljača 2008 u 21:15
imam pitanje, u biti dvojbu. dobila sam katalog od Thompson and Morgana i naručila bi nešto putem obrasca unutra, dakle normalnom poštom. sad dolazim na bitno: način plaćanja me muči jer pitaju broj mastercard ili visa kartice ili da priložim ček. da li mislite da je to sigurno? dati broj MC kartice? a da li netko zna kako se prilaže taj ček?

eto, puno ćete mi pomoć bilo kojim savjetom.smile143


-------------
Life is like box of chocolate...


Objavio: nera
Datum objave: 17 Veljača 2008 u 21:16
mislim mogu naručiti i on line, ali priložili su mi vaučer na minus 5 funti što se isplati, a on line ga nema.

-------------
Life is like box of chocolate...


Objavio: nera
Datum objave: 18 Veljača 2008 u 13:30
baš mi nitko nema savjetić? Cry

-------------
Life is like box of chocolate...


Objavio: administrator
Datum objave: 18 Veljača 2008 u 13:32
imas link od te stranice preko koje narucuješ???


Objavio: nera
Datum objave: 18 Veljača 2008 u 15:45
http://www.thompson-morgan.com/ - http://www.thompson-morgan.com/
ali stvar je u tome što ne želim naručivati on line jer gubim bon i gomilu sjemena ono tipa kupiš ova dva dobiješ treći free, toga nema on line.

-------------
Life is like box of chocolate...


Objavio: aglaja
Datum objave: 18 Veljača 2008 u 20:46
Nera, ja imam iskustvo sa narucivanjem knjiga iz inostranstva preko interneta. Ti ne zelis ici preko interneta, vec preko kataloga zbog odredjenih pogodnosti. Ali i tebi traze broj kartice. To je posebna kartica koju ces izvaditi u banci i na koju ces staviti onoliko para koliko ce te kostati isporuka. Jedino ne znam kako ces im u svom slucaju dostaviti broj. Znam samo da to nikako ne smes uraditi e-mailom. Preko stranice je lako. To je posebna, dobro zasticena stranica i to je sasvim sigurno kada su u pitanju ozbiljne kuce.

Jedino ti jos preostaje da se kod njih licno informises.

-------------
Aglaja


Objavio: nera
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 21:41
hvala na odgovoru. dakle postoji mogućnost otvaranja kartice samo s tom količinom novaca na njoj tako da ne mogu skinuti više? sam dobro razumjela

-------------
Life is like box of chocolate...


Objavio: aglaja
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 21:49
Da. Kuce preko kojih mi narucujemo knjige ne uzmu ni cent vise od onoga sto su obracunali, pa i kada na kartici bude i vise (a postarina je vise nego smesna: jedan-dva eura, toliko ne izadje ni kada nam salju iz zemlje).

To je devizni racun. Objasnice ti sve u banci.

-------------
Aglaja


Objavio: nera
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 21:52
super. baš ti hvala. sutra ću ih odmah nazvati. inače sam radila on line transakcije i ne skinu više nego štotreba aliovo da im šaljem putem pošte mi se ne sviđa. smile78

-------------
Life is like box of chocolate...


Objavio: monna-1
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 09:27
Nera, dali što naručila od Thompson&Morgan??? Kako je to prošlo?
Ja sam dobila njihov katalog, pa me isto zanimaju iskustva!


Objavio: cvjetoljubac
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 15:45
ja sam naručila od jedne gospođe koja prodaje sjemena razno razna cvjetova koje nikad vidjela nisam, pa naručila roza pampas travu, baš me zanima kako će proći, isto preko interneta, ima na njuškalu pod dom i vrt, cvijeća svakakvog.....imate li kakvog iskustva, čini mi se da je prodaja ok...plaćam po primitku a i cijene nisu prevelike, sad baš me zanima hoću li dobiti sjeme u redu ili.....???????


Objavio: iris
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 17:38
cvjetoljubac mislim da je to ista prodavačica koja prodaje i na aukcijama pod nickom sigich...ne znam kakve kvalitete je sjeme...ali to koji put ne znamo ni kad u dućanu kupujemo Wink

-------------


Objavio: cvjetoljubac
Datum objave: 11 Srpanj 2008 u 15:39
da, prodaje i na aukcijama, a to s kvalitetom, imaš pravo, a stoji i do njege ako nije pravilna neće niči ako ne njeguješ pravilno, vrijedi probati, ja sam za to, još ako nikne, sreći nikad kraja.


Objavio: Stanka
Datum objave: 05 Rujan 2008 u 11:09
Dragi moji, ja naručujem sjeme i rizome od JUNGLESEEDS iz Engleske. Nikakve kartice i gluposti, plaćate Americanom, skinu koliko ste potrošili, a dolazi za 10 dana.
Naručivala sam rizome heliconia iz Tajlanda od heliconiaparadise.com, poslali cijeli paket rizoma po izboru, fantastično, bez problema. Samo sve molite da NE ŠALJU DHL-om. To će vas uništiti. Jer oni su užasno komplicirani, sve prijavljuju carini, plaćate skupo, a meni su paket umjesto u Zadar poslali u Split. neka šalju običnom poštom!!!!
Nikakva Češka niti Poljska. A od naših sam naručivala jedino od Decora Buzet, oni su OK ali imaju jako malo.
Pozdrav iz Zadra


Objavio: Fatka
Datum objave: 06 Rujan 2008 u 15:32
Uh sto su lijepe brugmansije.Da li se moze kupiti sjeme sa ovog sajta.Ne znam engleski .
 
http://www.abads.net/datura/metel/ - http://www.abads.net/datura/metel/


-------------


Objavio: Božikovine
Datum objave: 07 Rujan 2008 u 14:56
Za naručivanje sjemena informirajte se na http://hr.kpr.sk/ - linku . Mi osobno nismo ništa naručivali pa se malo raspitajte o (ne)kvaliteti usluge.

-------------


Objavio: domingo
Datum objave: 07 Rujan 2008 u 21:16
Božikovine, već sam prije vidio sajt o kojemu govoriš.......baš me interesira kako se naručuje preko interneta. Plača li se prilikom preuzimanja ili se mora dati broj tekučeg računa.......koliko su pouzdani?Nuke


Objavio: Fatka
Datum objave: 07 Rujan 2008 u 21:30
Narucivala sam sa ovog http://hr.kpr.sk/ - http://hr.kpr.sk/  sajta ali nemaju oni onih predivnih boja.


Objavio: domingo
Datum objave: 07 Rujan 2008 u 21:39
Plača li se prilikom preuzimanja ili se mora dati broj tekučeg računa.....


Objavio: Božikovine
Datum objave: 07 Rujan 2008 u 22:18
Uvjete plačanja imaš na http://hr.kpr.sk/order.php - linku.

-------------


Objavio: Fatka
Datum objave: 07 Rujan 2008 u 22:49
 Bas je sa njima dobro, isporuka tacna i zagarantovana.Ja placam 5 eura za preporuceno i dobijem za 3-4 dana.


Objavio: Fatka
Datum objave: 07 Rujan 2008 u 22:53
Kada narucim oni mi posalju naraudzbu sa cijenom,Ukupan iznos sa transportom, ja potvrdim narudzbu. Tada uplatim u banci i  cim novac legne na njihov racun oni me obavijeste i salju mi sjeme.Ja sam tri puta narucivala i jako sam zadovoljna, sjeme je svjeze.Cijene su mi jako povoljne u odnosu da druge sajtove.


Objavio: domingo
Datum objave: 08 Rujan 2008 u 23:40
hvalaHug


Objavio: monna-1
Datum objave: 09 Rujan 2008 u 08:25
Fatka, dali  banci plačaš obavljanje transfera?


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 09 Rujan 2008 u 12:02
I može li se platiti putem internet bankarstva?


Objavio: anagalis
Datum objave: 13 Rujan 2008 u 16:28
Bok, ja sam nova!
Da li je netko naručiva na KPR brugmansije i da li se dobije sjemenje ili reznice?
Tamo gdje piše datura (brugmansija) - šta je to, datura ili brugmansija?


Objavio: vera4
Datum objave: 13 Rujan 2008 u 18:53
Nisam naručivala ali drugi dio pitanja. Do unazad nekoliko godin sve se zvslo datura, i jednogodišnje i višegodišnje. Sad su dature jednogodišnje a brugmansije višegodišnje. Palo provrti prijašnje postove na ovom podforumu ima dosta prijepiske oko naručivanja.

Oprosti! S ovim sam trebala početi Dobrodošla na forum i nadam se da ćemo ti se svidjeti.smile73


Objavio: anagalis
Datum objave: 19 Rujan 2008 u 09:47
Da li je netko naručivao sadnice od thompson-morgana?
Za koliko dođu i u kakvom stanju, plaća li se carina?


Objavio: iris
Datum objave: 19 Rujan 2008 u 09:57
mislim da oni šalju samo sjeme a ne biljke ali nisam 100 posto sigurna

-------------


Objavio: OTOK
Datum objave: 24 Listopad 2008 u 18:40
Poslala sam mail sa upitom oko nekih biljčica koje namjeravam kupiti od
Decora Buzet.
Gospođa me ubrzo nazvala i objasnila mi sve oko tih biljčica koje želim, za neke mi je preporučila da ih ne kupujem sada nego na proljeće, rekla mi gdje da posadim, dala sve savjete oko njege. Ugodno me iznenadila, vidi se da nisu samo trgovci, nego i da vole to što rade.

Čak imaju i toliko povjerenja da ne traže ni plaćanje unaprijed, ni pouzećem, nego prilažu račun koji treba platiti.

Još ako i biljčice budu kako treba, kupili su me ljubaznošću, mislim da ću i dalje naručivati od njih, iako imaju malo mposebne biljčice



Objavio: tropi
Datum objave: 24 Listopad 2008 u 19:41
[QUOTE=anagalis]Da li je netko naručivao sadnice od thompson-morgana?
Za koliko dođu i u kakvom stanju, plaća li se carina?
[/QUOTE ]

Šalju sjeme i to bez pol frke ....godinama naručujem od njih,sigurna i pouzdana stranica

biljke šalju samo na području Velike britanije a i nije ti sigurno da će proći carinu.....


-------------
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!


Objavio: OTOK
Datum objave: 28 Listopad 2008 u 18:47
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Poslala sam mail sa upitom oko nekih biljčica koje namjeravam kupiti od
Decora Buzet.
Gospođa me ubrzo nazvala i objasnila mi sve oko tih biljčica koje želim, za neke mi je preporučila da ih ne kupujem sada nego na proljeće, rekla mi gdje da posadim, dala sve savjete oko njege. Ugodno me iznenadila, vidi se da nisu samo trgovci, nego i da vole to što rade.

Čak imaju i toliko povjerenja da ne traže ni plaćanje unaprijed, ni pouzećem, nego prilažu račun koji treba platiti.

Još ako i biljčice budu kako treba, kupili su me ljubaznošću, mislim da ću i dalje naručivati od njih, iako imaju malo mposebne biljčice



Naručene biljčice stigle su, šalju u ponedjeljak  (da ne zapnu u pošti vikendom) stigle danas - utorak, lijepe i zdrave.
Pored naručene pljuskavice (hypericom calycinum) dodali su i gratis sedum ellacombianum.
Ukoliko vam se sviđa neka biljčica iz Decore, toplo preporučam.


Objavio: OTOK
Datum objave: 28 Listopad 2008 u 18:55
Znate li tko još u Hrvatskoj prodaje sadnice, sjemenke, lukovice putem interneta? 


Objavio: mali-cvijetak
Datum objave: 23 Studeni 2008 u 11:25
Originalno poslano od člana tropi tropi napisao:



Šalju sjeme i to bez pol frke ....godinama naručujem od njih,sigurna i pouzdana stranica



Pozdrav tebi i svima ostalima!

Nova sam na forumu i u potrazi sam za informacijama. Naime, trebala bih naručiti neko sjeme s Thompson&Morgan stranice pa me zanima može li se naručeno platiti Paypal-om, koliki je shipping za Hrvatsku i kako da prođem što povoljnije-po mogućnosti bez carine. Narudžba bi bila u vrijednosti otprilike 200 kn.


Objavio: hana
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 20:00
ne znam za pay-pal ja sam plačala visom i uvjek je došlo bez problema. Ja sam naručivala i za veči iznos od tvojeg i bilo je ok,poštarina je nekoloko funti i brzi su


Objavio: Felix
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 22:04
ne može se platit PayPalom


Objavio: mali-cvijetak
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 22:52
Hana, hvala ti. Ako ne upali Paypal probat ću kartično iako mrzim davati broj kartice.

Felix, imam Paypal, ali me zanima može li se Thompson&Morganu tako platiti ili baš moraju biti kartice.


Objavio: Felix
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 23:03
kartice


Objavio: mali-cvijetak
Datum objave: 25 Studeni 2008 u 23:13
Originalno poslano od člana Felix Felix napisao:

pa to moraš pitat Thompson&Morgan ili piše na njihovoj stranici

Ne piše, u tom je i problem.

Ima li neka stranica s koje se može također naručiti sjeme slične kvalitete, a da sigurno prihvaća plaćanje Paypal-om? Od kud ti naručuješ?


Objavio: Felix
Datum objave: 26 Studeni 2008 u 10:48
ja sam antitalent za sjemenje, meni samo drač raste iz sjemena,  naručujem sadnice iz Holandije, Belgije, Njemačke, Austrije i Italije, a PayPal primaju uglavnom manji dobavljači, svi veliki prvo traže plaćanje prek banke, čak ni kartice ne primaju


Objavio: anagalis
Datum objave: 26 Studeni 2008 u 12:47
Originalno poslano od člana Felix Felix napisao:

ja sam antitalent za sjemenje, meni samo drač raste iz sjemena,  naručujem sadnice iz Holandije, Belgije, Njemačke, Austrije i Italije, a PayPal primaju uglavnom manji dobavljači, svi veliki prvo traže plaćanje prek banke, čak ni kartice ne primaju


Kako naručuješ sadnice iz inozemstva, gdje sam god poslala upit kažu da ne šalju u Hrvatsku?
Stavi koji link gdje naručuješ!


Objavio: Felix
Datum objave: 26 Studeni 2008 u 12:51
imaš pravo nitko ne šalje u Hrvatsku, ali šalju u Sloveniju, tam mi živi frendica pa sve dobivam na njezinu adresu. kaj te zanima od biljaka?


Objavio: hana
Datum objave: 26 Studeni 2008 u 15:16
ja imam pay-pal ali nisam znala da li T&M prihvačaju zato sam napisala za visu. Ali savjetovala bi ti ( malome cveteku) da pogledaš još na Moles seed,oni imaju isto jako dobro sjeme a po cijeni su i jeftiniji od T&M,odnosno ima više sjemena u paketiću za manje novca (npr. kod T&M za jednu vrstu anthirinuma dap oko 2,5 funte za 60 sjemenki a kod molesa za oko 2,00 funte dobiš istu vrstu 400-500 sjemenki pa provjeri i usporedi.


Objavio: anagalis
Datum objave: 26 Studeni 2008 u 20:13
zanimaju me clematisi, brugmansije i egzotične biljke


Objavio: Felix
Datum objave: 26 Studeni 2008 u 20:38
draga moja, informacije o kvalitetnim stranicama se zlatom plaćaju, valjda ih zato na forumu i nema. burgmansije i egzotično ne kupujem a clematise potraži na
http://www.susigarden.com - http://www.susigarden.com



Objavio: anagalis
Datum objave: 26 Studeni 2008 u 21:05
hvala felixsmile211


Objavio: Felix
Datum objave: 28 Studeni 2008 u 19:32
mali cvijetak, na stranici T&M piše da primaju kreditne kartice Visa, Master i Maestro. PayPal ne.


Objavio: mali-cvijetak
Datum objave: 30 Studeni 2008 u 08:32
Originalno poslano od člana Felix Felix napisao:

mali cvijetak, na stranici T&M piše da primaju kreditne kartice Visa, Master i Maestro. PayPal ne.

Detaljno sam sve pročitala i stvarno se nigdje ne spominje Paypal Disapprove , a stvarno mi je T&M najbolja stranica. Nekako mi na drugima nije takav izbor i većinom se nudi sjeme koje sam viđala po trgovinama, a na većini stranica nema onih traka sa sjemenom salate i mrkve koje su mi se pokazale jako dobre. Ako slučajno znate tko to još prodaje osim T&M-pliiiiiiz, help!


Objavio: Željka
Datum objave: 30 Studeni 2008 u 12:37
Ja isto nisam ništa uspjela naručiti preko T&M, ali sam našla stranicu seedrack, naručivanje mi je bilo superjednostavno, nisu naročito skupi, ali sam platila Visom, nisam aktivirala Paypal. Može se platiti Paypalom, ima i voća i povrća. Sad mi preostaje da vidim kad će mi to sve skupa stići.

-------------


Objavio: hana
Datum objave: 01 Prosinac 2008 u 15:42
pogledaj Moles seeds


Objavio: anagalis
Datum objave: 01 Prosinac 2008 u 17:22
Ja sam naručivala sjeme na ebay-u, plaćanje paypallom, stigne za nekih 15 dana


Objavio: anagalis
Datum objave: 06 Prosinac 2008 u 19:20
Da li je netko naručivao sadnice iz inozemstva?
Naručila bih nekoliko sadnica iz Njemačke, šalju DHL-om ali me je strah carine.
Ima li tko iskustva?


Objavio: Felix
Datum objave: 06 Prosinac 2008 u 19:37
možeš naručit sadnice, ali obavezno traži fitopatološki certifikat, jer bez toga ne možeš uvest živo bilje. to je potvrda da je bilje zdravo a izdaje ju nadležna ustanova (ministarstvo?) od dobavljača. naravno ta se potvrda dodatno plaća i obično je jako skupa. uz bilje mora obavezno biti i račun.


Objavio: Tija
Datum objave: 08 Prosinac 2008 u 13:43
Imate za naručivanje sadnica kod nas u Hrvatskoj stranice poduzeća Decora iz Buzeta , sadnice su super zdrave za tu cijenu se dobije puno toga minimalna vrijednost narudžbe je 100 Kn.http://www.decora.hr/ ja sam prezadovoljna njima i njihovim cvijećem


Objavio: Fatka
Datum objave: 18 Prosinac 2008 u 21:16
Narucila sam nesto preko Ebaya ali sam se zenula, nisam primjetila da je biljka.Posto nisam neki znalac engleskog jezila ne znam sta da radim.Transport vidim da su stavli 16$ .Mene zabrinjava da li biljka moze stici zdrava i citava.Jako je osjetljiva.BIljka nije skupa koliko transport.Plasim se da necu imati nekih problema sa carinom.Ima te li neka iskustva i savjete. Evo cu vam iskopirati sta su mi napisali.


Objavio: Fatka
Datum objave: 18 Prosinac 2008 u 21:19
Your invoice for eBay purchases - item # 380069036089, SOLANDRA GUTTATA 'VARIEGATED' RARE GOLDEN CHALICE VINE?
From: eBay Member: cowboyflowerman (checkout@ebay.com)
Sent: Mon 12/15/08 11:06 AM
To: fata49@hotmail.com
eBay sent this message to Fatima Djuheric (fatka.38).
Your registered name is included to show this message originated from eBay.
http://pages.ebay.com/help/confidence/name-userid-emails.html - Learn more .
Here's the invoice for your item, fatka.38!
Dear fatka.38,
Thank you for your purchase. The total for your item below is US $22.95.
https://payments.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?CheckoutProcessor&item=380069036089&transactionid=74559377025&quantity=1&refererpage=8">Pay%20Now
Click Pay Now to confirm shipping, get total price, and arrange payment through: PayPal; credit card.
Item # Item Title Qty. Price
380069036089 http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=380069036089 - SOLANDRA GUTTATA 'VARIEGATED' RARE GOLDEN CHALICE VINE 1 US $6.95
%20
%20 %20 %20 %20 %20 %20
%20 %20Subtotal: %20 US $6.95 %20
%20
Shipping and handling via Standard Int'l Flat Rate Shipping:
%20 US $16.00 %20
%20 %20 %20 %20 %20
%20 Total: %20 US $22.95 %20
Please email me at mailto:flstar@phonl.com - flstar@phonl.com if you have any questions.
Thank you again for your purchase.
%20
cowboyflowerman


Objavio: Fatka
Datum objave: 18 Prosinac 2008 u 21:22
 
 
 


Objavio: vera4
Datum objave: 19 Prosinac 2008 u 01:25
Fatka, on ti šalje svoje podatke da mu se javiš. Trebaš kliknuti na ono žuto "pay now" da dobiješ definitivnu cijenu i da platiš preko kartice ili paypala. Onda će ti on poslati biljku. Drugim riječima on je još nije poslao. Kako je to od 15.12. možda je shvatio već da si odustala, ali bi bilo zgodno da nađeš nekog tko zna engleski da mu napiše da je došlo do zabune i da odustaješ. I on bi trebao znati da su tu carine i gnjavaže. Očito nije nabavio fitopatološki certifikat jer bi tek to bilo skupo. A bez njega postoji mogućnost da ti biljku zadrže na carini. 

-------------
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)


Objavio: Fatka
Datum objave: 19 Prosinac 2008 u 08:51
Ja sam napisala da ne zelim biljkku nego sjeme, a oni kazu da nemaju sjeme a opet mi stalno salju ove poruke.Mozda ce odustati.


Objavio: josipa
Datum objave: 01 Siječanj 2009 u 11:31
fatka ,nama u Bosni je najgore, niko živ nšta ne isporučuje,pitam se samo zašto?Ja sam poručivala nešto iz decore ali moraš imati nekoga u Hrvatskoj da ti na njegovu adresu pošalju, pa onda on tebi da šalje.Komplikovano znam.Ja sam obožavaoc božura i sve bih dala za neku adresu u njemačkoj koja šalje ovamo svoje sadnice. Ako neko nešto zna neka javi .oni tamo imaju super izbor.



Objavio: Fatka
Datum objave: 01 Siječanj 2009 u 13:55
josipa, isttina jer da iz Hrvatske i Srbije ne mozemo nista dobiti to si u pravu.Sadnice se ne isplati narucivati zbog troskova, a i daljina je ko zna u kakvom stanju bi stiglo.Ja sam narucila solandru,misleći da je sjeme, ne znam engleski pa  sam zalutala. Ta biljka kosta 6$   a troskovi me kostaju 16.95$.Pa vidi sada kako je.Odustala sam posto ne znam da li ce biljka stici a vise volim iz sjemena da odgajam biljke.


Objavio: mali-cvijetak
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 09:47
Stvarno trebam pomoć u vidu predobre duše koja će naručivati nešto od Thompson&Morgana Embarrassed .

Naime, imam popis od desetak vrećica sjemenja pa bih molila nekog iz Hr tko će sebi nešto naručivati da mu se pridružim u narudžbi. Za pomoć preuzimam poštarinu za narudžbu u kompletnom iznosu i unaprijed se zahvaljujem ako netko želi pomoći. 


Objavio: Fatka
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 10:22
uu oni su skupi a dodje malo sjemnkica.


Objavio: Fatka
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 10:24
e ja sam sebi nasla prevodioca tako da sam uspjela sve da sredim.uh sta znaci znanje.
http://translate.google.com/translate_t - http://translate.google.com/translate_t #


Objavio: mali-cvijetak
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 10:26
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

uu oni su skupi a dodje malo sjemnkica.


Ma, znam, ali trebam za poklon jednoj dragoj osobi baš određeno sjeme s njihove stranice tako da mi u ovom trenu ništa nije preskupo. Sve za njen osmjeh Smile !!


Objavio: Tija
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 13:49
mali cvijetak a da ti kažeš što naručuješ pa možda imamo mi tu forumaši na "lageru" pa ti pomognemo da ne trošiš za poštarinu?

-------------


Objavio: Fatka
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 14:48
Brzo mi treba vasa pomoc, hitno je.Kupila sma sjeme i sada mi kupac salje poruku i pita da li da stavi na koverti casrina, .juuuu ako ode na carinu nagrabusila sma. Bice skuplja pita nego tepsija.


Objavio: Fatka
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 14:52
 
evo vidite sta pise.
Dragi fatka.38,
Da, ja ću prodati sjemena na svoj zemlji kao čeznuti kao te imati označeno s carinskim da li su dopušteni u.
Hvala


Objavio: mali-cvijetak
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 17:11
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

mali cvijetak a da ti kažeš što naručuješ pa možda imamo mi tu forumaši na "lageru" pa ti pomognemo da ne trošiš za poštarinu?

Joj tog se nisam ni sjetila!! Embarrassed

Evo popisa s cijenama u funtama. Fakat ne biram koliko košta jer mi je strašno važno da to bude rođendanski poklon.
Ako netko ima samo neka javi način preuzimanja. Hvala ti na pomoći!

NEPETA NERVOSA BLUE MOON  2,19
BRACHYCOME IBERDIFOLIA PURPLE SPLEDAR      1,89   
SILENE LACINIATA JACK FLASH 2,69
CALENDULA OFFICINALIS NANA APRICOTS ORANGES  1,49
HELIANTHUS ANNUS VELVET QUEEN  1,99
HELENIUM PUBERLEUM AUTUMN LOLLIPOP  2,29
PAPAVER ORIENTALE FRUIT PUNCH  1,99
PRIMULA VILAII  2,69
PYRETHRUM TM SUPERB MIXTURE 2,69


Objavio: OTOK
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 17:24
Da li baš mora biti sjeme ili mogu i sadnice.
Ako mogu biti sadnice u Decori Buzet imaju razne vrste heleniuma, helianthusa, nepetu, šalju poštom, pogledaj malo njihove stranice


Objavio: Fatka
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 17:31
Pomozite mi ljudi, sta da radim, sta da napisem prodavcu kako da mi salje.


Objavio: OTOK
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 18:21
Fatka, ako sam dobro razumijela on te pita da li da stavi oznaku da ide na carinjenje ili ne.
Ako ti ide na carinu platit ćeš carinjenje, ali nije toliko u tome problem, nego je problem da li će uopće pustiti pošiljku.
Ja sam par puta dobila sjemenke od prijatelja iz inostranstva u običnoj koverti i nije bilo problema, pa uostalom i tvoje su stigle do mene.


Objavio: Fatka
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 18:57
OTOk, gore vide prevod sa crvenim slovima, sta mi je rekao.


Objavio: vera4
Datum objave: 30 Siječanj 2009 u 22:19
Fatka, da li je to prijevod onog teksta na engleskom što si malo dalje objavila? Ako jeste, gioina Nera bi bolje prevela. Imam i ja iskustva sa google prijevodom, ispadale muške kokoši i zubne proteze umjesto zupčanika.

-------------
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)


Objavio: Fatka
Datum objave: 31 Siječanj 2009 u 07:07
Jeste vera4 to je taj prevodilac, pa nekada bas i ne mogu da skontam sta hoce reci.Juce sam imala priliku pa sam ostala zbunjena.Vazno je da sam se sa prodavcem usupjela sprazumiti oko isporuke.Od prosle godine nisam dobila sjeme i sreca juce je stiglo.


Objavio: shasha
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 12:20
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Poslala sam mail sa upitom oko nekih biljčica koje namjeravam kupiti od
Decora Buzet.
Gospođa me ubrzo nazvala i objasnila mi sve oko tih biljčica koje želim, za neke mi je preporučila da ih ne kupujem sada nego na proljeće, rekla mi gdje da posadim, dala sve savjete oko njege. Ugodno me iznenadila, vidi se da nisu samo trgovci, nego i da vole to što rade.

Čak imaju i toliko povjerenja da ne traže ni plaćanje unaprijed, ni pouzećem, nego prilažu račun koji treba platiti.

Još ako i biljčice budu kako treba, kupili su me ljubaznošću, mislim da ću i dalje naručivati od njih, iako imaju malo mposebne biljčice

 
 
Otok,jesi naručila od njih biljke?
Zanima me kakva vi iskustva imate jer ja sam sad iz Decore prvi puta naručila i po ovome što vidim,zadnji puta.
Neću uzimati u obzir sitnice  no biljke ne izgledaju uopće lijepo.Za 18kn po jednoj biljkici(koju jedva da vidim) očekujem barem nešto malo bolje.Sve nešto ofucano,pola osušeno,pa pola listova je na jednoj skroz crno.....Dead
Sve u svemu,nisam zadovoljna,a vi?


Objavio: OTOK
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 13:22
Jesam, lani na jesen hypericum (htjela sam još nešto, ali mi nisu preporučili, jer nije bilo doba za sadnju), evo ga raste
Ove godine sam opet naručila par biljčica, moram priznati da sam bila malo ljuta jer sam od jedne vrste dobila samo kanticu sa zemljom a biljke nigdje (druge biljčice su bile OK), ali sada je i ta izrasla.
 
Mislim da je bolje naručiti telefonom, nego mailom, u razgovoru lijepo sve objasne i preporuče koje su prikladne biljke za određeno mjesto


Objavio: mali-cvijetak
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 14:04
Ja sam nedavno naručila iz Decore trajnice mailom. Sve su stigle, u super stanju. Hvala im ako čitaju! 


Objavio: vera4
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 14:12
Prije nego smo išli kod Bešlića napalila sam se za jedan kaktus. Kad sam ga vidjela nisam vjerovala svojim očima. Svi smeđi, bodlje crne čak i one na vrhu koje bi trebale biti svijetle jer su mlade. Imala sam jednu veoma blijedu nadu da se ne bi blamirao, ali nisam bila 100% uvjerena. Uglavnom uzela sam ga i došla kisela doma. Istu večer sam sjela za komp i provjerila na netu. I, ispalo je da mu je to prirodna boja kad je zdrav.

Da sam ga naručila bila bih uvjerena da mi je poslao krepalinu. Nemam ja uvijek ovako pametne ideje da provjerim na netu.


-------------
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)


Objavio: Tija
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 14:23
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Poslala sam mail sa upitom oko nekih biljčica koje namjeravam kupiti od
Decora Buzet.
Gospođa me ubrzo nazvala i objasnila mi sve oko tih biljčica koje želim, za neke mi je preporučila da ih ne kupujem sada nego na proljeće, rekla mi gdje da posadim, dala sve savjete oko njege. Ugodno me iznenadila, vidi se da nisu samo trgovci, nego i da vole to što rade.

Čak imaju i toliko povjerenja da ne traže ni plaćanje unaprijed, ni pouzećem, nego prilažu račun koji treba platiti.

Još ako i biljčice budu kako treba, kupili su me ljubaznošću, mislim da ću i dalje naručivati od njih, iako imaju malo mposebne biljčice

 
 
Otok,jesi naručila od njih biljke?
Zanima me kakva vi iskustva imate jer ja sam sad iz Decore prvi puta naručila i po ovome što vidim,zadnji puta.
Neću uzimati u obzir sitnice  no biljke ne izgledaju uopće lijepo.Za 18kn po jednoj biljkici(koju jedva da vidim) očekujem barem nešto malo bolje.Sve nešto ofucano,pola osušeno,pa pola listova je na jednoj skroz crno.....Dead
Sve u svemu,nisam zadovoljna,a vi?
 
 
 
Shasha sad samo strpljenja jer ja koliko god puta da sam naručila nešto iz Decore sve biljke i danas mi uspješno rastu i razrastu se, a to što ti sad izgledaju jadno, to je iz tog razloga (objasnila mi gospođa Anđelina) jer biljka u cvatu teško da podnese put pa oni to izrežu i slože paket tako da korjen preživi a biljci se divi dok raste u tvom vrtu. Dakle sve je uredu samo malčice strpljenja, jer bolje da je korjen super nego da biljka gore izgleda WAU a korjen nikakav


-------------


Objavio: rain
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 20:55
Tija,potpisujem sve kaj si rekla.Već sam od njih naručivala puno puta i svaki put-super!


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 21:03
Dobro večer, rain, Romnea coulterii se nije smrznula, živa je. poz....


Objavio: shasha
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 21:44
Znam ja kako biljka treba izgledati i koliko se može kod transporta oštetiti pa o tome nisam ni pričala.Budući da su oni jučer poslali a ja u 09h jutros podigla paket nije se moglo ništa povenuti.Pričala sam samo o lošem stanju same biljke,nevezano za transport.Ok,u svakom slučaju drago mi je da sam jedina jer to znači da se slučajno desilo.


Objavio: bergenia
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 23:28
shasha biljke u decori ne izgledaju smile227 kao u mnogim rasadnicima ili trgovinama. Ali sve što sam od njih uzela opstalo mi je i druge godine bilo prekrasno. Oni uzgajaju biljčice u prirodnim uvjetima, bez nekakvih posebnih dodataka, ali korijen im je sigurno zdrav!
Barem je moje iskustvo tako!
Oni i sami vele da nisu trgovci, već ljubitelji cvijeća!


Objavio: vera4
Datum objave: 15 Travanj 2009 u 23:31
Bumo vidli. Kažu svaka se škola plaća. Još imamo popravni u Opatiji za 1.maj i na Flora artu.

-------------
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)


Objavio: rain
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 03:15
Baka Bea,Vaša Romneya(i još ponešto) onda u petom mjesecu seli k meni,jer moje sjeme je gecrkt.Godina dana je svakom sjemenu dosta za nicanje,preseljeno je u kantu za smeće!poz!


Objavio: Tija
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 11:18
Rain, 03:15 lokacija Croatia, što ženo radiš gore u to gluho doba noći? Još jedna "mrakača" na forumu. Ovu riječ "mrakača" je Baka Bea izmislila za sebe tako da se ne uvrijediš.

-------------


Objavio: rain
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 22:32
Radim,radim!Tko radi,ima novaca za biljke!Ja sam ti vampir!


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 17 Travanj 2009 u 05:41
Dobro jutro od još jedne mrakače (baka je zaslužna za taj naziv). Jedan dobronamjerni savjet, rain. Nekom sjemenu treba i dvije godine da nikne (npr. Arisaema, Glaucidium, Acyphilla, Aconitum, Corydalis, Androsace i dr.) pa ih nije dobro prerano baciti. Umjesto u kantu za smeće u nekoj hladovini prekopaj komadić zemlje i tamo istresi ono što misliš baciti, povremeno zalij i kontroliraj. Mene su tako iznenadile neke biljke, jer se nakon dugo vremena pojavilo nešto. LP


Objavio: rain
Datum objave: 18 Travanj 2009 u 09:49
Baš Vam fala,upravo sam namjeravala upokojiti Corydalis i Androsace.poz!


Objavio: Mira K
Datum objave: 07 Veljača 2012 u 18:46
Hajde da malo oživim temu jer će očito biti veće potražnje za biljkama nakon zime ...
 
smile85
 
 
 
 
 
Domaće je domaće..Thumbs%20Up
 
  http://vrtlarijakalici.jimdo.com/katalog/ - http://vrtlarijakalici.jimdo.com/katalog/
 
 
Baka Bea Thumbs%20Up


-------------
Rijeka




Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk