Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Naše vikendice

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Moj vrt u slikama
Opis foruma: Pogled u moj, tvoj i Vaš vrt, kroz slike...
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1303
Datum ispisa: 05 Kolovoz 2024 u 00:29
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Naše vikendice
Objavio: Triša
Tema: Naše vikendice
Datum objave: 29 Ožujak 2008 u 15:42

Sličnih tema ima puno, ali mogli bi život u našim vikendicama imati na jednom mjestu, u ovoj temi, da ne otvaramo svaki svoju. Ako se slažete nastavite ovdje, ako ne dogovorimo se negdje drugdje.

Moja vikendica nalazi se u mjestu Skradnik, koje se nalazi na tromeđi Like, Gorskog kotara i Korduna. Mjesto je udaljeno 5 km od Josipdola, 4 km od Oštarija i 12 km od Ogulina. Nalazi se na jednoj predivnoj ravnici, koja je okružena brdašcima i vrlo živopisnim šumama, a na staroj cesti koja povezuje Split s Karlovcem.
 
Evo nekoliko slikica krajolika, jer od vrta još nema ništa zbog snijega:
 
 
 
 
 
 
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"



Odgovori:
Objavio: lana_1
Datum objave: 29 Ožujak 2008 u 17:05
triša prekrasna ti je vikendica, ja je nažalost nemam, ali guštat ću u slikama vaših.


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 29 Ožujak 2008 u 17:37

Triša - fantastična si, oduševljava me tvoja energija i ideje, hoćeš li ti to reči da nadokađjueš sve ono  što nisi stigla dok si imala male klince i radila puno radno vrijeme - sad iz tebe samo izvire smile78



Objavio: mima
Datum objave: 29 Ožujak 2008 u 20:09
Triša ima energije za nekoliko osoba. Pitam se kad sve stigne Thumbs%20Up


Objavio: SilveK
Datum objave: 29 Ožujak 2008 u 20:33
Svaka čast Triša. Super izgleda (sigurno ljeti tu uživaš...)


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Ožujak 2008 u 21:13
Da iskreno ljeti je još ljepše, ja baš nisam od zimskih radosti. Tu me po ljeti vuče vrt, kloji je sada pod snijegom i nkikad ne sadim ništa prije svibnja, ali kako i na moru imamo malu kućicu, a ipak, smo mi s mora, onda smo u trajnoj dilemi more ili gorje, ali ipak se nekako dogovorimo.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: xenia64
Datum objave: 29 Ožujak 2008 u 22:03
Prelijepa ti je vikendica ali ja jedva čekam vidjeti slike kad se otopi snijeg.


Objavio: Triša
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 15:23
Evo malo morskog ugođaja sa nedjeljnog  druženja i radne akcije:
Kućica 2,5 x 2 m koju od milja zovemo "šator"
Pogled na školj Sv.Marka
Uvijek prva za stolom - naravno Triša
Svašta se roštiljalo, a i kuhalo na roštilju, jer je nestalo plina
Ovo nismo skuhali - padela one starije sigurno podsjeća na djetinjstvo
Sunce nije bilo dovoljno jako da zagrije vodu u bojleru. Namjestiti bojler bio je alpinistički pothvat.
Čuvarkuće dobile počasno mjesto
More je bilo mirno, ali se pod kraj dana uzburkalo


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: xenia64
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 21:20
E ovakvu bih vikendicu i ja htjela imati. Samo za MM i mene.


Objavio: manči
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 14:53
Bravo Triša, vikendice su preslatke, tako male i sasvim dovoljne za odmor u prirodi.....Moj muž je nešto malo imao u Zagorju, ali od toga više neće biti ništa....baš mi je žao jer bi bilo divno u penziji provesti "malo sim, malo tam"........Tongue


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 29 Travanj 2008 u 17:07
Triša tvoje kuće odišu ljubavlju kao da su velike kao Versajski dvori, jasno je da život ne čine zgradurine već ljudi a ti si stvarno veliki čovjek ma što čovjek, VELIKA ŽENA,  smile78


Objavio: bergenia
Datum objave: 29 Travanj 2008 u 21:48
Bravo! Šator u ovakvoj prirodi se isplati imati! Raj za dušu i tilo!


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Svibanj 2008 u 22:00
Evo opet malo događaja iz moje "gorske" vikendice.
Unutrašnjost- s jedne strane kreveti na kat, s druge kauč, stol s klupicom, kredenca za tv i posteljinu i ormar, koji vizuelno djeli ss i db od kuhinje,
S druge strane kuhinjski dio
Nova soba preuređena od šupe- opet krevet na kat i krevet s ladicom u kojoj je još jedan ležaj.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Svibanj 2008 u 22:04
A sada malo okućnice.
Kako mm stalno skuplja cigle od starih odbačenih termopeći u namjeri da jednog dana sazida roštilj, a taj dana nikako da dođe, posudila sam te cigle i od njih napravila nekoliko vrtića-cvjetnjak (nije se bunio).
 
 
Našlo se mjesto i za jednu makrame-košaricu, koju mi je poklonila prijateljica pred 25 godina-sad je ispala baš zgodna.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: andrea01
Datum objave: 03 Svibanj 2008 u 22:17
Triša, bravo za tvoje vikend odmarališta!!!!
Predivno je! Znam da sve to treba tako lijepo održavati, ali vidim da uz vrijedne ruke TM i tebe to uspijeva.
Ovaj pogled iza makrame košarice (koja je očaravajuća) uopće mi ne izgleda kao da je u ogulinskoj okolici!!! Wink
Ups, pa jeli se ja to dobro sjećam da je Klek tamo najviši, a ostalo dosta ravno!  Ili se varam!!! Embarrassed
Cvjetnjaci od cigle su baš smile107


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Svibanj 2008 u 22:23
Andrea, naravno dobro si zapamtila 12 km od Ogulina, 5 od Josipdola - nekakva tromeđa, a mjesto je Skradnik (inače ga svi mješaju sa Skradom, koji je daleko poznatiji.)

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: andrea01
Datum objave: 03 Svibanj 2008 u 22:35
Kad tad pronači ću ja Skradnik!!! Wink Prepoznat ću dvorište po ciglenim cvjetnjacima!!!! smile78


Objavio: Šeflera
Datum objave: 03 Svibanj 2008 u 23:35
Jel ostalo još cigle za roštilj koji nebu nigdar?!?
Dođem ti pomoći delati još cvjetnjaka- ta cigla se ne bu raspala!!
Donesem i ploču za roštilj kojoj ne treba podloga od cigli.


Objavio: SilveK
Datum objave: 04 Svibanj 2008 u 11:30
Bravo Triša, super ideja s ciglamaClap


Objavio: manči
Datum objave: 04 Svibanj 2008 u 12:26
Sve je tako praktično, skladno i uredno!!! Čestitke , Triša!!Thumbs%20Up


Objavio: Triša
Datum objave: 04 Svibanj 2008 u 16:23
Hvala trudim se i uživam u tome, stalno padaju neke nove ideje na pamet, ali ne mogu baš sve realizirati, pogotovo ne gore gdje sam jednom u 15 dana.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: dada28
Datum objave: 04 Svibanj 2008 u 21:06
Ma super ti je vikendica...što bi čovjek više mogao poželjeti!? A i ideje su ti originalne...nisam ni sumnjala!

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: andrea01
Datum objave: 04 Svibanj 2008 u 21:08
Baš sam danas u šetnji jednom od obližnjih šoderica našla gdje su nasuli šute, a tamo hrpa cigle! Cry Pogodite koga sam se sjetila odmah!!! LOL Wink


Objavio: rijeka53
Datum objave: 05 Svibanj 2008 u 16:34
ha.....dobro da si sla va penziju da nis ne delas i da se odmoris
malimravmalimrav


Objavio: proljeće
Datum objave: 06 Svibanj 2008 u 13:51
Mjesto mi se čini baš idilično...blago se tebi možeš i na more i u gorje!!!
 
Post je odličan, zahvaljujući vama ja obiđem cijelu lijepu našu iz fotelje i to mi je baš fora!
I za kraj:
 
"Gdje čeljad nije bijesna- kuća nije tijesna" ... ne znam koliko vam je ovo poznato ali to je jedna stara uzrečica i stvarno je tako, nije bitno koliko je nešto nego kako se u tome osjećaš!!!
 
Čekanje se isplatilo...


Objavio: Triša
Datum objave: 18 Svibanj 2008 u 17:20
Javljam se naravno iz vikendice u mjestu Skradnik n a tromeđi Like, G.Kotara i Korduna (ovo je za moguće nove čitatelje).
Znate li koja je vikendica najljepša, ili najbolje.
Ona koja se koristi, ona u koju se dolazi, ona, naravno oko koje se sadi cvijeće. Naša vikendica ima godišnje između 60 i 70 dana posjeta, znači više od dva cjela mjeseca provedemo tu, a to točno znamo jer od prvog dana mog dolaska ovamo a to je bilo na Valentinova 14.2.2001. vodimo dnevnik, pravi dnevnik, i svatko tko dođe ovamo mora nešto upisati.
 
Da ne dosadim htjela sam vam pokazati moj jučarašnji uradak:
Cvijeće koje sam sa riječkog sajma donijela za posaditi ovdje
 
 
Neveni posađeni u kariolu, koju inače po zimi ispraznimo i spremimo u šupu
 
Dalije crvene u polovici bačve, koja stoji na "trakaču"(služio je za prevoz bačvi s vodom, drva i slično.
 
 
Druga polovica bačve, koja nema dno poslužila je za kozjak i osteospermum, iako ne znam dali će to biti trajno rješenje.
 
 
Ima toga još, pa se javim ponovo kad stavim slikice.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: SilveK
Datum objave: 18 Svibanj 2008 u 22:16
Bravo Triša! A da otvoriš neki turizam? Okoliš je već primamljivo sređen.


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 14:53
Evo još malo detalja iz  moje vikendice:
Kola koja je mm uredio - prastara su - neki ih ljudi ukrašuju cvijećem ali to kod mene nije moguće, jer što god je u teglama ne opstane, a nemogu baš prijatelje gnjaviti da mi zaljevaju.
Ja bih rekla da su ovo sanjke - dupla, ali mm kaže da su to vlačice, na kojima su se po snijegu vukla drva
Stari plug prepoznajete
Stolice ste već vidjeli, ali one idu uz ovaj stol, koji je pričvršćen na panju stare trešnje, koju smo morali odrezati.
Inače tu najprije dođe sunce, pa je to omiljeno mjesto mm i mene za ispijanje jutarnje kavice.
jabuke su krcate, ima jedno 5- 6 stabala, valjda će ostati nešto
Prijatelj roštiljmajstoj u akciji, ostali su zbrisali


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: xenia64
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 15:05
smile71Krasno Triša, moja vikendica je na pola sata hoda od moje kuće pa mislim da nije toliko dana u upotrebi kao tvoja. I zbilja predivno uređen okoliš.


Objavio: iris
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 15:19
e sad ne mogu suspregniti ljubomoru na sve te divne drvene stvari Embarrassed Tongue

-------------


Objavio: katruža
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 16:57
Ma predivno, odmor za dušu...


Objavio: andrea01
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 21:09
Za "trakaču" prvi put čujem... stvarno su ljudi radili si stvari korisne!
Mojima bi baš dobro došla u doba djetinjstva. Mama kante za vodu nosila stalno na glavi, pa se sad pita zašto je najmanja!!! smile96 smile96
Ja jednom probala i više nikad!!!

Opssss, pa ja otišla malo i u svoje djetinjstvo!!!

Svaka čast Triša, doma, vrt i povrtnjak, stvarno si maherica!!! A i uskoro neukroćena biljka!!! smile211


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 22:18
Da, da pripremam se za ulazak u vaše sfere, e tko če se onda samnom, kad samo mojima kažem da ću biti neukroćena biljka, ima da mi se sklanjaju s puta.
Kako je lijepo biti u penziji - sve stigneš.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: manči
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 22:25
Triša, imate  muzej u vikendici i oko nje !! Volim kad ljudi imaju hobije i stvaraju tako lijepe predmete  ( i nove i stare ).smile55


Objavio: Šeflera
Datum objave: 21 Svibanj 2008 u 22:53
Samo mogu reči da sam oduševljena koliko ljubavi je uloženo u obnovu svih ovih krasnih starih stvari! Triša- famozni ste! 


Objavio: Triša
Datum objave: 10 Lipanj 2008 u 15:39
Tri dana  smo bili u vikendici, a sva je tri dana uglavnom padala kiša. MM nešto radio po kući, uvijek ima posla, ja nešto u vrtu u kratkim pauzama između dva pljuska, no nema veze bilo je ok.
Da ne ispadne ništa, evo malo slika.
Procvali su ljiljani
 
 
Ribizle već jedemo
 
 
Ne znam dali je ovo binder, ali morala sam ga presaditi, kupljen je na flori, valjda će se oporaviti, jer zemlja je bilas slama
 
 
MM je u šumi tražio neka drva u jednom kratkom periodu kad nije padalo i iznenadio me košaricom koju je napravio od kore nekog drveta, punom jagoda.
 
 
Slikano je u autu, jer smo već kretali za doma.
Slike iz vrta staviti ću u vrt u Skradniku.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Šeflera
Datum objave: 10 Lipanj 2008 u 16:07
Prekrasno! Nadam se da drvo neće patiti za svojom korom i očekujem detalje za izradu torbice!


Objavio: esmeralda
Datum objave: 12 Lipanj 2008 u 22:55
sve je savršeno,a ova torbica me oduševila,kakva ideja... bravo za tvog mužićasmile141

-------------
meni je super u životu


Objavio: Triša
Datum objave: 13 Lipanj 2008 u 09:16
Hvala svima, nedjelju opet jurim gore 2 dana i onda se prijatelji čude, kako napravimo 25000 km godišnje - pa vozimo se ljudi.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: dugokosa
Datum objave: 13 Lipanj 2008 u 09:48
blago tebi,tvoj muž ti donosi torbe a moj cvili kaj si opet kupila novu(ovisnik sam o torbama a ne o cipelama)smile43
kaj se ljudi čude pa ja sama napravim između 35000 i 40000 km godišnje kak bi naš narod rekel ko.......sam na cesti


-------------
sutra je novi dan


Objavio: proljeće
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 13:17
Triša ono žuto što si presađivala ti je bidens.
Jako mi se sviđa što imate tako puno starina, jeste to sve kupovali ili su vam ljudi poklonili?
 
Torbica je perfektna, i ja sam luda za njima Dugokosa ali na žalost i za cipelama.


Objavio: Triša
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 14:14
Proljeće svaka stvar ima porjeklo, ali ništa, beš ništa nije kupljeno. Naravno počelo je kod kanti za smeće, a kad se mala kolekcija povećala ljudi su počeli sami donositi i još uvijek donose ili dojave, pa mi idemo uzeti.
MM uživa u tome, pa nam je vikendica pravi mali muzej.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 14:15
Baš je prelijepo a ti si Trisha pravi zvrk - jedva te slijedim jer si stalno na drugom mjestu. Moram priznati da tebi stvarno zavidim!


Objavio: Triša
Datum objave: 30 Lipanj 2008 u 11:49
Evo da malo obnovim ovu temu, iako po svemu mi se čini da baš ne spada ovamo, možda prije u razglednice ili nešto slično, ali to naravno prepuštam adminu, neka on pravi red na forumu, mi smijemo biti malo nediscičinirani.
Jučer krenuli na skoro cjeli dan u morsku vikendicu, pa evo malo slikica
 
Iz Rijeke cestom kroz Kostrenu, pa na pola puta predivni grad Bakar, u kojem često popijemo kavu, a češće ga zaobiđemo gornjom cestom i samo bacimo pogled.
 
 
Spomenik ribarima
 
 
Za nekoliko kilometara rodno mjesto mojih roditelja Bakarac, tu obično jedemo najbolji sladoled na svijetu.
 
 
I onda Kraljevica, slika iz auta nije uspjela, iako je to mjesto gdje sam dosta godina živjela i išla u školu i ostavilo je veliki trag u mom životu.
 
Dolazimo do ulaska na most za Otok Krk,
 
 
krećemo desno prema naselju Uvala Scott, za divno čudo prepuno gostiju
(inače dvije zvjezdice, nije pretjerano skupo, a jako je lijepo, pa dolaze ekskurzije, autobusi s penzićima (hokejašima).
 
 
Inače je to pravo "cvjetno naselje", iako nema baš puno cvijeće
 
 
Do naše mini vikendice imamo 7-8 min. hoda, kroz bjelogoričnu šumu, u potpunom hladu u svako doba dana.
 
 
Ima malo spuštanja stepenicama
 
 
Kroz ovu kamenu voltu prolazimo - desno
 
 
Ispod nas kupači već uživaju
 
 
Putem priroda pokazuje svoje ljetno lice
 
 
 
Sad se malo penjemo. MM, ruksak i Triša uvijek prvi
 
 
Cjelo vrijeme kroz zelenilo gledamo s lijeve strane predivno plavetnilo
 
 
Naša vikendica je u šumi, tako da nekad poželimo da na nju dođe sunce. Žao nam je prorijediti gradnje, jer se ona koristi isključivo ljeti
 
 
Samo otključamo vrata i sve je spremno
 
 
 
Ako približimo pogled vidi se školj Sv. Marka i zaista je blizu - hrabriji bi mogli preplivat do njega.
 
 
Plaža nekoliko metara ispod, plaža tako-tako nije baš šljunak,a li more je predivno i čisto
 
 
S desne strane barčice privremenih mještana .
 
 
Ova drvena "riva" je bila u moru ispred, ali su se neki "susjedi" bunili (a svi su izgradili nekakve rivice za vezanje barki) pa smo za "mir u selu" rivicu stavili kao klupisu ispod ovog ružmarina, kojega porežemo, a kad sjedimo uvijek su nam glave u hladu, jer je ružmarin gore napravio baldahin.
 
Mogla bih vam do besvjesti pričati o ljepoti ovog mjesta, no biti će još prilika.
 
 
 
 
 
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: iris
Datum objave: 30 Lipanj 2008 u 12:06
baš vam je lijepo Smile

-------------


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Lipanj 2008 u 12:34
Vi stvarno uživate, pravi primjer, kako je čovjek sa malim stvarima zadovoljan,bravo i bravo za putopis, ja sam uživala!!!


Objavio: gioiaa
Datum objave: 30 Lipanj 2008 u 15:22
Trisa bas vam je preslatka vikendica!Ona i ne treba biti velika.Nadam se da ce nastavak price biti uskoro!


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Srpanj 2008 u 22:49
Evo danas nastavak priče.
Uzela sam si slobodan dan da jedan cjeli dan provedem s mm u našoj maloj morskoj vikendici, koju od milja zovemo šator.
 
Krenuli iz našeg dvorišta i naravno nosimo "suvenir" s našim zaštitnim znakom morskim konjićem. Odbačen pojas s nekog brodića zakrpan, ofarban obnovljen naći će svoje mjesto pod suncem
 
 
Da puno ne duljim, već je na mjestu
 
 
Cvijeća nema, ali čuvarkuće se bore za ono malo sunca što uspije doći kroz grane.
 
Nakon malog predaha u hladovini
 
 
i ručka skuhanog u mojoj kuhinji s pogledom na more
 
 
spuštamo se čitavih 10 metara do plaže, gdje je pedesetak m plaže i rive rezervirano samo za nas.
 
 
Evo iz nekih drugih pozicija
 
 
Tišina, koju narušavaju samo zrikavci i poneki krik galeba, sunce, more i nas dvoje.
 
 
Triša ovaj put ostaje gore u svojoj omiljenoj pozi
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: gioiaa
Datum objave: 03 Srpanj 2008 u 23:19
bas uzivate!


Objavio: proljeće
Datum objave: 04 Srpanj 2008 u 15:08
Da, to bi se mogao nazvati i drugi "medeni mjesec", i usput koju ono knjigu čitaš???


Objavio: Triša
Datum objave: 04 Srpanj 2008 u 15:16
Još uvijek čitam P.S. volim te - pa razvikana je možda malo previše, bar do polovice.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: proljeće
Datum objave: 04 Srpanj 2008 u 15:23
Aha hvala ti ...


Objavio: Triša
Datum objave: 08 Srpanj 2008 u 22:30
S mora u gorje - ne mogu se odlučiti gdje mi je ljepše. Treba nekako ono iz gorja dovući na more ili obratno, kad bi čovjet bar živio nekoliko stotina godina.
Vrijeme predivno pogodovalo je uživanju, radu u vrtu, čitanju, odmaranju, za sve ima vremena, osim za čišćenje po kući - to je gubljenje vremena.
Pa tako neću pokazivati unutrašnjost, već samo ono što me veseli.
 
Susjed i jako dobar prijatelj obećao mi napraviti panj za cvijeće, na moje veliko zadovoljstvo - predivan
 
 
Prazan nije ni upola lijep kao pun kadifica - niskih.
 
 
Evo i nekoliko slika vikendice i njenog okoliša
 
 
 
 
 
 
Veliko iznenađenje priredio nam je jako dobar prijatelj, koji je nekad živio u Rijeci, a u mirovinu se preselio tamo, sada nam je susjed, koji se o svemu brine.
Dakle bazen na dvadesetak m od naše vikendice, promjera 3,60 m visine 60 cm, tople vode - prava uživancija. Stalno smo trčali k njemu i kupali se, izmišljali, pili kavu i jeli sladoled sjedeći u bazenu - dakle to vam je kad "starci prolupaju",
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: xenia64
Datum objave: 08 Srpanj 2008 u 22:38
Da baš sam se pitala tko zalijeva sve to cvijeće kad ti nisi tamo kad eto ti DS _dobrog susjeda, a ne dosadne susjede kako je admin napisao skraćenicu


Objavio: gioiaa
Datum objave: 08 Srpanj 2008 u 22:40
e to je bas super!i ja se nadam takvo jednom bazencicu !
zamalo zaboravih,onaj panj i kadifice su predivne!


Objavio: Šeflera
Datum objave: 09 Srpanj 2008 u 08:44
Kak ste vi mladi i veseli! Ostanite tako još bar 100 godina, kad znate uživati!!!smile79


Objavio: manči
Datum objave: 09 Srpanj 2008 u 15:37
More je divno, uvalica i plaža - super ( koji je ono most?)...
Ali, odušavio me bazen  -  prava stvar na travi!


Objavio: Triša
Datum objave: 09 Srpanj 2008 u 22:48
Evo još malo s mora.
Mjesto gdje i car ide pješke, mora imati i ova vikendica, pa je to mm smislio na brdašcu, a penje se po 30 stepenica, koje je sam napravio naravno.
 
 
Nastavak stepenica ograđenih veslom i špagom
 
 
pa još nekoliko stepenica u desno
 
 
 i onda opet pravo po polukružnim stepenicama od drva
 
 
I to je to - WC od pred stotinjak godina, ali u novom ruhu - pa plastična daska
 
 
Sad zamislite, kako  izgleda trčanje preko 30 stepenica, ako vas ulovi proljev - ne bolje nemojte zamišljati.
 
No "kupaonica" je ipak u prizemlju
 
 
topla voda je uvijek, jer je bojler na stjeni koja je visoko oko 10 m, jer samo tamo je cjeli dan sunce.
 
 
Na kraju današnje priče - tko prvi - njegova ležaljka
 
 
Ma nema veze ionako samo samo došli popiti kavicu, pa opet na praznu plažu
 
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: rijeka53
Datum objave: 09 Srpanj 2008 u 22:52
Clap


Objavio: Šeflera
Datum objave: 09 Srpanj 2008 u 23:02
Sad znam put! Eto nas do vas čim prije! Wink


Objavio: gioiaa
Datum objave: 09 Srpanj 2008 u 23:51
obozavam prazne plaze!


Objavio: SilveK
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 22:17
Stepenice su baš super. Dobro je to za kondiciju LOL


Objavio: TILjO
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 22:59
Baš je fora sve... Full pustolovno, onako... onaj neki štih...
A još k tome i prazna plaža... Ma, milina... Blago vama, i ja bi...

-------------


Objavio: dada28
Datum objave: 11 Srpanj 2008 u 23:45
Tom Sawyer i Huckleberry Finn...to mi je prvo palo na pamet kad sam vidjela tebe i muža u vikendici...pustolovina, pustolovina...

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: bergenia
Datum objave: 12 Srpanj 2008 u 09:56
Bravo za Trišu koja zna uživati i pronalaziti sreću u malim, ali vrijednim stvarima!smile58


Objavio: Triša
Datum objave: 13 Srpanj 2008 u 21:56

Hvala svima, sutra slijede izvještaj iz gorske vikendice i mog vrta, na koji sam tako ponosna.

Kaže mm onu staru "Što veći seljak to veći krumpir"



-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 14 Srpanj 2008 u 07:21
Evo s mora u gorje  (ustvari nizinu). Proveli tri pretopla dana. Unuci uživali u bazenu s prijateljem, svi 10-godišnjaci, rođeni iste godine:
 
Procvjetao mi suncokret - tek jedan, ali vrijedan
 
 
Susjedi nabavili kozu koja je bila glavna atrakcija, a kad je pobjegla svi smo je lovili po livadama - baš je bilo zabavno
 
 
Osim izležavanja, kupanja u bazenu, svađanja s klincima, kuhanja, ništa se posebno nije radilo - pa smo se prepustili uživanju i turniru u briškuli.
 
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: gioiaa
Datum objave: 14 Srpanj 2008 u 07:59
Vama je bas zanimljivo,nikad dosadno.


Objavio: proljeće
Datum objave: 15 Srpanj 2008 u 15:30
Joj vi ste mi zakon... A tako si lijepo opisala mjesto gdje "car ide pješke" ma baš si u štimungu- uživala sam čitajući...
smile141


Objavio: Šeflera
Datum objave: 17 Srpanj 2008 u 12:58
Super ste! Ko je pobjedio u briškuli?


Objavio: Branka
Datum objave: 17 Srpanj 2008 u 14:09
joj ja ti prosto zvidim , stvarno vam je super , božji mir -što bi rekli stari ljudi. i još k tome kućica na obali . ma jel se može još nešto više poželjeti .
triša uživaj jer život je tako kratak   -pozdrav i tvom m koji ima zlatne ruke


Objavio: andrea01
Datum objave: 17 Srpanj 2008 u 18:42
Vidim ja da netko uživa ne samo za sebe već i za sve nas!!! smile79


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Srpanj 2008 u 21:54
Tri dana uživancije u vikendici u gorju - naviše posla oko vrta, ali uvijek ima vremena za vožnju biciklom, roštiljanje s prijateljima, odmaranje, uz kavicu, s pogledom na moj cvjetnjak, koji je super, ali sve ste to već vidjeli, pa evo bacite pogled još jednom na našu kućicu u zelenilu.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: gioiaa
Datum objave: 29 Srpanj 2008 u 23:26


Objavio: andrea01
Datum objave: 29 Srpanj 2008 u 23:30
Nikad nama dosta detalja Triša!!!
Predivno, zaista!!! smile120
P.S. Nadam se ako ne ove, barem iduće godine, da ću popiti kavu u ovoj tvojoj ljepoti!!!
Ja se držim uzrečice "Hvalite more, drži se kraja!!!"  LOL Wink


Objavio: Triša
Datum objave: 17 Kolovoz 2008 u 22:25

Danas smo bili u morskoj vikendici, ali kako nije bilo za kupanje napravili smo đir s barkom sjevernom obalom Otoka Krka, pa do Jadranova i nazad.

Svi ste sigurno bili i na Krku, a i u Jadranovu, ali ovo je pogled s morske strane.
Krenuli smo ko tri popodne, još je bilo sunce, pa smo rastegnuli tendu
 
 
Sjevernu obalu Otoka Krka tuče bura, pa tu nema niček osim kamenja
 
 
No za krčke ovčice ipak se nađe nešto niskog raslinja
 
 
Od uvale Voz vozimo se uz ovaj zgodan istureni rt, na kojemu je svjetionik
 
 
Iza sebe u daljini ostavljamo Krčki most
 
 
Susrećemo ovu prekrasnu talijansku jahtu, koja nas je dobro zaljuljala velikim valovima
 
S otoka prelazimo na kopno u uvalu Lokvišće, koja je prirodno zaštićena plitka lučica, poznata po ljekovitom blatu, u kojeg se ljudi zakopavaju i tako liječe neke reumatične boleštine - navodno je ljekovito.
 
 
U ovoj se uvali otraga vide ostaci vile rustike iz rimskog doba, pa šetači često posjećuju to mjesto, dobro označenim planinarskim putem, koji vodi iz Jadranova, prema Dramlju i Crikvenici.
 
 
Vožnju nastavljamo prema Jadranovu
 
 
u kojem dominira obnovljena crkve sa okruglim zbonikom
 
 
Iako nije vrijeme za kupanje, na moru sve vrvi od kupača
 
 
Od Jadranova se polako uz obalu, na pristojnoj udaljenosti vraćamo u našu bazu. Prolazimo uvale Neriz, Dumboka, Črišnjeva, Grabrova i na kraju Trnova naše krajnje odredište.
Dok su muški bacali "oćade" na rijetke "golaće" ženski dio se divio oblacima i prirodi. Golaće nismo slikali da ne budemo nepristojni, pa za kraj jedna slika po mom guštu.
 
 
 
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: bergenia
Datum objave: 18 Kolovoz 2008 u 11:11
Lijep izlet i još ljepše sličice! Drago mi je da si ga uživaš!


Objavio: Triša
Datum objave: 25 Kolovoz 2008 u 16:46
S mora ponekad direktno odemo u gorje. Stotinjak kilometara razdaljine i oko 35 nadmorske visine čine veliku razliku. kako u pogledu klime, tako i svega ostalog.
Petak je bilo predivno vrijema, pa smo iskoristili priliku da ofarbamo vikendicu izvana, što redovno činim svakih nekoliko godina.
Malo u radu, druženju, vožnji bicikala, kartanju tri dana su proletjela, pa smo se u nedjelju odlučili vratiti preko Ogulina, puškarića, Bjelskog i većeg mjesta Jasenka, gdje se nakon nekoliko kilometara šumske asfaltirane ceste temperatura spustila na 12 st., a uz cestu su još uvijek hrpe snijega(dobro hrpice). Nevjerojatno, ali istinito. Cesta se spušta do mjesta Breza i Bater i izlazi na Novi vinodolski ,a sve skupa od Ogulina ima 60 km. Ako niste nikada tuda prošli i ne želite biti u gužvi provozajte se tom zavojitom cestom, no kako kaže mm ima samo dva zavoja - lijevi i desni.
Nema puno slikica, ali evo nekoliko.
Prvo predivan Klek, kojeg smo ostavili za sobom.Ovo su ustvari Klečice koje su produžetak Kleka.
 
 
Dakle pomalo se spuštajući prema moru nailazimo oko Breze na rijetko viđen prizor krdo konja. Tu smo stali i slikali te predivne životinje kako uživaju slobodni na livadama
 
 
 
 
 
 
 
 
Nakon ovog predivnog prizora spuštamo se još malo prema moru
 
 
Ulazimo u Novi i ne možemo vjerovati da nam je vruće, jer se prije samo pola sata palilo grijanje u autu. Tu je  obavezan sladoled i onda krećemo prema doma.
 


Objavio: iris
Datum objave: 25 Kolovoz 2008 u 17:09
sve je lijepo ali konji Heart

-------------


Objavio: gioiaa
Datum objave: 26 Kolovoz 2008 u 01:03
Predivno Trisa! Nisam ocekivala ove slike a odusevile su me!


Objavio: Božikovine
Datum objave: 26 Kolovoz 2008 u 02:29
Triša, baš dobre fotke.



-------------


Objavio: Šeflera
Datum objave: 26 Kolovoz 2008 u 08:34
Prvo sam se vozila barkom- nisam dobila morsku bolest! Dragi ti je dobar šofer!
Onda sam skakala sa konjekima i još uvijek skačem! JOOOOJ, ja bi konjeka!

Prekrasni su!


Objavio: toni
Datum objave: 26 Kolovoz 2008 u 23:53
I ti imas lijepe fotke smile120

-------------
toni

o Babotok,moj Babotok


Objavio: proljeće
Datum objave: 28 Kolovoz 2008 u 09:16
Uživala sam u tvojim slikama, ali to nije ništa novoga, jer su ti reportaže za dušu i tijelo...


Objavio: Triša
Datum objave: 28 Kolovoz 2008 u 09:18
Hvala svima. Obožavam fotografirati, a kad vidim nešto zgodno, uvijek pomislim na sve vas, i onda imam još veći elan i motivaciju-smile79

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Kolovoz 2008 u 09:56
Triša ko Triša,uvijek originalna i uvijek oduševi nečim novimsmile120


Objavio: Triša
Datum objave: 31 Kolovoz 2008 u 22:47
Ovaj predivan tjedan kasnog ljeta iskoristili smo za boravak u vikendici na moru, a ugolavnom smo ga provodili sunčajući se kupajući, igrajući s unucima i vožnji barkom.
Danas smo tako zadnji dan prije početka škole napravili malu vožnju barkom prema Kraljevici i Bakarcu, pa sam misleći na vas napravila nekoliko fotografija . Mislim da će vam biti interesantne, jer su snimljene s mora, iz barke, pa to sve, čak i meni izgleda dugačije.
 
Iz naše uvale, koja se zove Trnova, a nalazi se 5 min. hoda od Uvale Scott krećemo na pristojnoj udaljenosti od obale prema rtu Oštro i kraljevici.
 
Dobar dio obale nema kuća nego gdje pokoja mala kućica dobro skrivena.
 
 
Nakon kratke vožnje dolazimo do naselja, koje nosi ime Javorišće
 
 
Tu su se zaredale vile mnogih poznatih tajkuna, pa napr. evo jedne zgodne
 
 
Na fasadi je jako star pješčani sat, koji nije baš točan, ali je fora
 
 
Nadalje vila svima nam znanog Ćire Blaževića broji već mnoga desetljeća
 
 
Ima tu na žalost puno propalih odmaralište, hotela, koji su devastirani, pa je tako i ovaj - propada strašno
 
 
Vožnju nastavljamo prema dobro poznatoj lanterni - svjetioniku opjevanom u pjesmi kraljevičane Mirjana Bobuš, vrlo popularne u ovim krajevima.
 
 
Iza rta Oštro i svjetionika, gdje je nekada bila i plaža za pse sada dok brodogradilišta Kraljevica i pokoji brod.
 
 
 
U daljini se vidi crkva Sv. Nikole u centru Kraljevice
 
 
S lijeve strane nekad poznata ortopedska bolnica - sada u raspadu
 
 
Odmah do bivše bolnice prekrasan grad  Frankopan, s vrlo malo sadržaja vapi za obnovom
 
 
Na samom ulasku u uvalu Carevo u Kraljevici obnovljena zgrada za djecu s posebnim potrebama Fortica.
 
 
U uvali Carevo i naselju sam nekada stanovala u ovoj zgradi na samom moru
 
 
U istoj uvali nekad prekrasan hotel "carevo" danas potpuno uništen - kakva je to predivna zgrada bila na samom moru - šteta
 
 
Na drugom kraju iste uvale svjedoči povjesna klaonica, danas također napuštena zgraa u kojoj je još klub podvodnih aktivnosti
 
 
Vožnju nastavljamo prema Bakarcu, rodnom mjestu mojih roditelja
 
 
Uvala Sansovo - iznad je magistrala
 
 
Mjesto gdje su se nekada lovile i sušile tune - mislim da je zadnji ulov bilo negdje 1974.
 
 
U centru samog Bakarca sada obojana žuto kuća moje none u kojoj sam provela najljepši dio svog djetinjstva - na žalost nije ostala u vlasništvu mojih roditelja
 
 
I na kraju evo još jedna slika tog lijepog malog primorskog mjesta, koje ima posebno mjesto u mom srcu.
 
 
Valjda vas nisam previše udavila vožnjom od Uvale Sccott do Bakarca, mi smo se nakon što smo pojeli sladoled polako vratili nazad, vukući panulu, ali od ulova ovaj put nije bilo ništa.
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: rijeka53
Datum objave: 31 Kolovoz 2008 u 23:24
Thumbs%20UpHeartClap
 
....ahhhhhhhhhh iz grudi mi se ote.................


-------------
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma


Objavio: Šeflera
Datum objave: 01 Rujan 2008 u 08:37
Krasna vožnja brodićem!
mi volimo otići do Kraljevice i Oštra jer je blizu i mirno je! Morat ćeš nas jedom provozati u barkici!
smile55


Objavio: andrea01
Datum objave: 01 Rujan 2008 u 21:39
Clap Triša!!!
Predivna vožnja, kao da sam i ja bila prisutna u toj barci!!!!


Objavio: bergenia
Datum objave: 02 Rujan 2008 u 20:02
Andrea mi je baš uzela riječi iz usta! Ovo su pravi putopisi u slikama!
Hoćemo još (A to znači da ćeš i ti Triša negdje sa svojima uživati)!!!


Objavio: andrea01
Datum objave: 02 Rujan 2008 u 23:38
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Andrea mi je baš uzela riječi iz usta! Ovo su pravi putopisi u slikama!
Hoćemo još (A to znači da ćeš i ti Triša negdje sa svojima uživati)!!!

Već dosta dugo Triša nam nije "planinorila"!!! LOL Baš bi nam mogla malo Risnjaka pokazati! Wink


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Rujan 2008 u 09:07
Pa vrlo rado, ali na Risnjaku nisam bila već dugo godina, pa nemam niti slikica, ali u planu je.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: gioiaa
Datum objave: 03 Rujan 2008 u 09:52
Ovo je bila divna plovidba Trisa


Objavio: kontesaa
Datum objave: 03 Rujan 2008 u 11:15
super Triša Clap  bila bi dobar turistički vodič :)



-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: proljeće
Datum objave: 08 Rujan 2008 u 11:49
Prelijepo Triša...uživala sam...


Objavio: Anaida
Datum objave: 09 Rujan 2008 u 17:16
Sve sam ovo već pročitala i kroz slikice putovala - ali se, evo, vratih još jednom SmileSmile

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: kontesaa
Datum objave: 11 Rujan 2008 u 23:41
ja bih (opet) pitala nešto smile42 uvijek imam milion pitanja...
jel za onu ogradicu od pruća ima neki posebni "recept" kako se radi? stavila bih ju oko vrteka i oko nekih cvijetnjaka


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: manči
Datum objave: 12 Rujan 2008 u 08:27
Divne stare kuće, a tako propadaju.....


Objavio: Triša
Datum objave: 14 Rujan 2008 u 14:30
Kako ovdje pišem iz moje obadvije vikendice, idemo s mora malo u gorje, pa evo nekoliko slikica .
 
 
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk