Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Neuobičajene biljke

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Razmnožavanje biljaka i cvijeća
Opis foruma: Savjeti kako i kada razmnožavati biljke i cvijeće
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1661
Datum ispisa: 03 Srpanj 2024 u 07:47
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Neuobičajene biljke
Objavio: Roža
Tema: Neuobičajene biljke
Datum objave: 19 Svibanj 2008 u 21:38
Što ste neuobičajeno posadili i da li vam je uspjelo?
Evo mojeg avokada koji je izrastao iz koštice kupljnog ploda.
Imam i izklijale koštice datulje.
A vi?
http://img512.imageshack.us/my.php?image=051808193917fc4.jpg">
http://img512.imageshack.us/my.php?image=051808193937cr8.jpg">



Odgovori:
Objavio: ines
Datum objave: 19 Svibanj 2008 u 21:42

Uzgojila sam dvije ruže iz sjemenki šipka, ali mislim da je tvoje ipak egzotičnije. Bravo za temu!!!Wink



Objavio: shasha
Datum objave: 19 Svibanj 2008 u 23:24
ja sadim sve koštice,pogotovo od agruma(limun,limeta,narača,mandarina,mineola...)i nikne to.Datulje isto,eno ih maleckih,tek formiraju prvi list.Avokado mi je lijepo narasto i ja ga stavila na sunce koje ga je spržilosmile39I mislim da nisam nešto više sadila iz koštica.To su sve kupovne voćke i skoro sve nikne.Večini treba duže vrijeme(neki su mi niknuli nakon3mjeseca) no niknu.


Objavio: Šeflera
Datum objave: 20 Svibanj 2008 u 10:30
Ja svake godine posijem nekaj i uvijek me iznenadi jer dok proklija i naraste ja sam već zaboravila di je kaj i kaj je kaj!
Super tema! Kad mi procvjeta ove godine ono što sam zasadila, morti se i sjetim kaj mi je neobično! Cool


Objavio: Božikovine
Datum objave: 20 Svibanj 2008 u 11:48
Trenutno pokušavamo isklijati nekoliko palmi.
Savjeti oko isklijavanja bili su različiti i jako oprečni pa smo odlučili krenuti svojim putem. Nadamo se uspjehu.

Živimo u kontinentalnom dijelu Hrvatske i problem je kako prezimiti biljke na otvorenom. Zbog toga su našu pozornost privukle biljke koje mogu preživjeti podosta negativnih celzijevaca. Imate li koju, znate li za koju,   tu smo.


Objavio: voki
Datum objave: 20 Svibanj 2008 u 15:36
Ja sam prošle godine u bašti ostavio bananu (Musa basjoo) da prezimi. Odsekao sam dno vreće, navukao na stablo i okolo stavio suvog lišća i slame, a od gore sam navukao najlon kesu da voda ne pada na biljku. Sada tera već šesti list i vidim da su krenuli i pelcerčići oko stabla. Ovog proleća sam posadio i jednu palmu u dvorište koju ću na jesen probati nekako ušuškati da prezimi vani.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: antun007
Datum objave: 16 Siječanj 2009 u 17:45
SHASHA kako posiješ limun


Objavio: shasha
Datum objave: 17 Siječanj 2009 u 18:27
Koštice limuna,isto tako i bilo kojeg drugog agruma,samo posadim u teglu.Treba im duže da niknu,mislim da mi nikada nisu niknuli u roku mjesec dana,no skoro sve nikne.


Objavio: antun007
Datum objave: 17 Siječanj 2009 u 18:50
A U KOJE DOBA SIJATI


Objavio: shasha
Datum objave: 17 Siječanj 2009 u 19:02
Bilo kada,možeš i sad.Tongue
(ne "deri se" Antune.Velika slova su -dernjavaWink)


Objavio: antun007
Datum objave: 17 Siječanj 2009 u 19:14
Ma znam uvjek se zbunim,hvala na savjetima


Objavio: 4herbs
Datum objave: 27 Veljača 2009 u 15:11
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Koštice limuna,isto tako i bilo kojeg drugog agruma,samo posadim u teglu.Treba im duže da niknu,mislim da mi nikada nisu niknuli u roku mjesec dana,no skoro sve nikne.

Probaj stavit koštice na centimetar dva dubine u humus i stavi ih na izvor topline,recimo na onaj jastuk za grijanje i te teglice ili štagod staviš u plastičnu vrećicu i onda se unutar vrečice stalno vrši kondenzacija i svo sjeme brže pukne i prije nikne,to je provjereno a sad sve ostalo je do vas,i da moraš stalno provjetravat tu vrećicu da ima kisika!


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Veljača 2009 u 00:39
Ovo sa vrečicom,ili staklenkom, znam no nikada nisam čula da se treba provjetravati.Dapače svi vele da se NE miče vrečica,staklenka,sve dok se biljka ne zakorjeni ili ako sijemo,dok ne nikne.Nakon toga se vrečica,staklenka,povremeno miče da se biljka prilagodi na vanjske uvjete.Kod pokrivanja vrečicom je čak preporučljivije da se ne miče nego da se svakih par dana rupa izbuši.
Definitivno će prije niknuti ako se tegla pokrije.


Objavio: bvlgari76
Datum objave: 07 Ožujak 2009 u 20:31
Upravo sam danas posadio limune, eukaliptus, pocius, palme itd.
Javim se kad cu se imati s cim pohvaliti.

Inace, imam dvadesetak agruma od prosle godine, uredno niklih iz sjemena. Nikakvi trikovi. Vlazna zemlja, na toplom mjestu i to je to.
Cijepit cu ih kad malo narastu


Objavio: maslacak7
Datum objave: 05 Rujan 2009 u 22:17
ja posadila pustinjski grasak i od 5 sjemenji jedva mi niknula jedna i jucer mi vjetar bacio cvijece i stgalo mi skroz mladicu koja je ionako krhka...sad tugujem...smile43


Objavio: Božikovine
Datum objave: 05 Rujan 2009 u 22:59
Eichornea crassipes





-------------


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 06 Rujan 2009 u 06:57
Eichornia crassipes je prekrasan. Problem je samo u tome da mu treba 20 st. C pa me zanima gdje ga držati preko zime. Usput, sviđa mi se tema. Ipak, zanima me koji su kriteriji po kojima je nešto egzotično, jesu li to rijetke biljke? Limun i naranče sijemo kad god pojedemo voće, a na moru ih ima posvuda, a palme za mene pojam egzota, same se zasijavaju. U emisiji 'Radoznali vrtlari' BBC-a, ako se netko sjeća ima zgodna epizoda kad jedan vrijedni vremešni vrtlar iz Škotske kaže kako se ljudi vole mučiti s nekom biljkom samo zato što potječe iz 'Timbuktua'. Čini mi se da nas sve to privlači neodoljivom snagom, pogotovo danas kad je svijet postao globalno selo.


Objavio: luna
Datum objave: 08 Rujan 2009 u 06:48
Originalno poslano od člana bvlgari76 bvlgari76 napisao:

Upravo sam danas posadio limune, eukaliptus, pocius, palme itd.
Javim se kad cu se imati s cim pohvaliti.

Inace, imam dvadesetak agruma od prosle godine, uredno niklih iz sjemena. Nikakvi trikovi. Vlazna zemlja, na toplom mjestu i to je to.
Cijepit cu ih kad malo narastu
 
 
Ja sam dobila jedan ogroman limun, posađen iz koštice i nije cijepljen. Pošto nije cvao i nema plodova neki su mi ljudi rekli da moram kupiti supstrat za agrume i da će mi sigurno procvasti pa me zanima sta o tome mislite. A otkud uzimaš grančice za cijepljenje?


Objavio: bvlgari76
Datum objave: 08 Rujan 2009 u 11:04
Hm, dobio sam sjemenje za podlogu od jedne forumasice.
 
Cekam da te biljcice budu stare 2 godine i onda cu ih cijepiti



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk