Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Helichrysum petiolare

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Vrtno cvijeće
Opis foruma: Sve o vrtnome cvijeću.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2766
Datum ispisa: 25 Srpanj 2024 u 22:35
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Helichrysum petiolare
Objavio: OTOK
Tema: Helichrysum petiolare
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 13:25
Helichrysum%20petiolare http://www.forestryimages.org/browse/detail.cfm?imgnum=5374463">strawflower,%20Helichrysum%20petiolare%20%20%28Asterales:%20Asteraceae%29%20Flower%28s%29

-------------
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...



Odgovori:
Objavio: OTOK
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 13:32
Ako vam je u vrtu potreban otporan grm, nezahtjevan, koji brzo raste, a zbog svoje boje je vrlo dekorativan, posadite ovaj helichrysum petiolare.
Cjele godine ukrašavat će vaš vrt. Trajnica .
Ima gusto, okruglasto, srebrno-sivo, malo dlakavo lišće, a cvjetovi su žućkasti na dugim stapkama.
Brzo se širi, može rasti i na siromašnom tlu, na suncu, a ne treba mu puno vode.
Može se razmnožiti reznicom ili sijanjem.
 


Objavio: OTOK
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 13:37
Ovo je slika iz mog vrta slikana ovih dana. Slika nije kvalitetna,,
ali se vidi da se širi na sve strane, treba ga obuzdavati i
povremeno rezati ili pustiti da prekrije veliku površinu.
 
Imam više primjeraka, neki su stari već 3 godine
 
 


Objavio: zagorka
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 14:46
da li je otporan na mraz i može li prezimiti vani  kod nas na kontinentu? (imala sam ga u tegli pred vratima proše godine, na jesen sam ga obrezala i tako ostavila, pa se pitam da li ce biti ziv na proljece)
tvoj je jako lijepSmile


Objavio: OTOK
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 15:42
Ajme neznam za kontinent, moj je izložen buri i to mu ne smeta, ali ipak kod nas nije tako hladno.  Imam i dva sasvim mala koji su sami iznikli i oni su također prezimili vani.
A svoj malo bolje pogledaj, vidjet ćeš da li se je sasušio ili je još "živ" 


Objavio: zagorka
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 16:08
za sad izgleda tuzno, posuseno. Unhappy
al mozda kad zatopli, mozda se pomladi.
Voljela bi, postao mi je jedan od favort biljkica, jedino treba bit oprezan sa kim se sadi u drustvu jer kako se brzo siri i raste,  moze zagusiti ostale cvjetice


Objavio: OTOK
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 16:11
Slažem se, jako je agresivan
 
Ja sam zabola nekoliko grančica, mislim da su se primile, pa ako je tvoj uginuo javi se


Objavio: zagorka
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 16:19
vrijedi Thumbs%20Up


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 10 Veljača 2009 u 18:16
Ne morate eksperimentirati. Helichrysum petiolare ne prezimljava na kontinentu, ali H. thianshanicum može na zaštićenom mjestu.


Objavio: minimode
Datum objave: 15 Veljača 2009 u 11:06
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Helichrysum%20petiolare http://www.forestryimages.org/browse/detail.cfm?imgnum=5374463">strawflower,%20Helichrysum%20petiolare%20%20%28Asterales:%20Asteraceae%29%20Flower%28s%29
 
Puno si mi pomogla- kupila sam ga prije neki dan i baš se mislim gdje ću ga posadit i koliki može narast.....Smile


Objavio: minimode
Datum objave: 28 Studeni 2009 u 18:59
da malo osvježim temu....slika govori više od riječi, stvarno može dosta narasti! U par mjeseci se doslovno udvadestrostručio (20)Smile


-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: OTOK
Datum objave: 28 Studeni 2009 u 19:29
Volim ovu biljku, lijepa je cijelu godinu, nezahtjevna, lijepo se zbog svoje boje kombinira s ostalim biljkama u vrtu





Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 29 Studeni 2009 u 13:03
Prekrasna fotka i cijela kompozicija draga Otok..
Lijepi pozdrav


Objavio: minimode
Datum objave: 29 Studeni 2009 u 20:41
imam je tek prvu godinu i mislim da je stvarno zahvalna, o ljepoti da ne govorim...Smile

-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: mrvica
Datum objave: 04 Prosinac 2009 u 12:02
Posljednje vrijeme baš razmišljam o ovom grmu, sviđa mi se ali nisam znala baš ništa o njemu i sad kod vas tu sve pronađem, ma zlatni ste! Uljepšali ste mi dan jer su sve njegove osobine koje ste naveli ono što meni treba: brzorastući, sitnolisni, dekorativan i što mi je najvažnije otporan jer me u mom vrtu u Dalmaciji nema tokom cijele godine. Mislim da se može lijepo kombinirati sa salvijama (ako ih ne bi "pojeo" brzim rastom :) ), s kadificama niskim,begonijama ili možda grmićima lavande isto pa i sa điranima. Ja ga mislim posaditi na L uz rub malog vrta  tako da mi bude ko mala neformalna živica i pustiti ga da malo pada preko niskog betonskog zidića koji će se time sakriti. Od jednog do drugog kraja slova L (znači na luk) sam posadila bjele ruže pokrivačice, White carpet pa mislim da bi to moglo jedno s drugim biti dobro, a u sredinu bi posijala travu. Eto pokušala sam objasniti ideju, nadam se da ćete nešto shvatiti Embarrassed , ako uspije plan na proljeće šaljem sliku. Još samo ako možete objasniti kad i kako mi je najbolje obavit sadnju bila bih vam zahvalna... Pozdrav!


-------------
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34



Objavio: OTOK
Datum objave: 04 Prosinac 2009 u 12:15
Mrvica, evo ti jedne slike gdje baš pada sa zidića




Ja sam kupila sadnice, a dalje sam ga sam razmnožavala iz grančice, a i sam se posije po vrtu. Treba samo pričekati proljeće


Objavio: minimode
Datum objave: 04 Prosinac 2009 u 12:20
mrvice ako ga imaš kupljenog kao sadnicu mislim da ne bi bio problem čak i sada ga posaditi, budući da nema leda u Dalmaciji.
Vjerujem da će predivno izgledati u tvojoj kombinaciji biljaka, očekujemo slikice na proljeće!


-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: mrvica
Datum objave: 04 Prosinac 2009 u 22:14
Super, hvala vam! Ja bi baš tako htjela da mi pada, samo se nadam da će mi tako lijepo narasti ko ovi vaši!
Minimod, nemam sad sadnicu ni sjemena, moram to sve u proljeće nabavit i obavit kad bude vrijeme, baš se veselim!

-------------
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34



Objavio: manči
Datum objave: 02 Travanj 2011 u 21:51
....danas  sam  kupila  jednu  sadnicu  ove  bilke  i  prodavac , bolje  rec  preprodavac ,   mi  rekao  da  je  jednogodisnja...bas  sam  vesela   da  je   visegodisnja...


Objavio: Triša
Datum objave: 02 Travanj 2011 u 21:55
Manci kod tebe će vjerojatno preživjeti, kod mene se smrznuo, ali ja ga svake godine kupim ponovo, jer mi je predivan, pogotovo u nekim kombinacijama sa cvijećem!

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Belina
Datum objave: 03 Travanj 2011 u 18:45

Draga Otok,prekrasna ti je tvoja okolina,a tvoja helichrysuma ti je predivna.Clap



Objavio: baka
Datum objave: 03 Travanj 2011 u 20:25
Ima li nade za njega?

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: OTOK
Datum objave: 03 Travanj 2011 u 21:01
Mislim da ima, sad će on krenuti


Objavio: baka
Datum objave: 03 Travanj 2011 u 22:56
Thumbs%20UpBig%20smile

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: manči
Datum objave: 04 Travanj 2011 u 09:25
....taj  mi  prodavac  bas  izgleda  jadno  ali  zna  latinske  nazive,   5  kn  sadnica, pitam  zasto  je  jeftina  a  sve  ostalo  15  kn  -  kaze  jednogodisnja....morala  bi  ga  nac  i  kupiti   jos...uvijek  mi  se  svidjala...


Objavio: baka
Datum objave: 25 Rujan 2011 u 19:20
Sad sam našla svoj post iz travnja... je li krenuo ili nije...
E pa je i to ludo, a prezimio nezaštićen. Nadam se da će i ove zime....
 


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: jadran81
Datum objave: 26 Travanj 2012 u 13:19
hahahahhaa.... ja sam se samo smijala kad sam čitala ove postove.. koji sam ja biser..... ja nakupovala toga za svoje tegle... po dva u svaku i na balkon.... kad mi to krene rasti zarast će mi cijela kućaLOL .... nisam pojma imala kak ta biljka napreduje a činila mi se zgodna, ... pojest će mi moje vodenike koje sam stavila s njima u teglu....
sad me baš zanima kak bude to izgledalao kad krene....
možda me zato susjedi čudno gledaju i nitko ništa ne pita za moje cvijeće koje sam tako ponosno zasadila i požurila s njime na balkon...EmbarrassedLOL


Objavio: jadran81
Datum objave: 09 Svibanj 2012 u 15:04
za sad ovako izgledaju.... samooo da se malo više objesii... plizzzz...
i da vodenike porastu....
 


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 09 Svibanj 2012 u 19:20
za sada ti lijepo izgledaju, no ta je biljka zaista najblaže rečeno, voluminozna
 u svim smjerovima kada se razrasteWink
 
...nažalost, moji predivni veliki grmovi te biljke u senjskom vrtu su mi  uginuli ove zimeCry


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: administrator
Datum objave: 09 Svibanj 2012 u 20:47
jadran pripazi na vodenike, da ne bi ostale ugušene. ako treba i skrati koju grancicu od silvera da vodenika prezivi

-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: jadran81
Datum objave: 10 Svibanj 2012 u 12:29
hvala na savjetu... skartim ja sve što ide na drugu stranu tj. prema vodenikama...,  a jel bi trebala i ove što se spušaju prema dolje kratit???
kaj mislite da nebu preživela ovog agrasivca?? Unhappy


Objavio: administrator
Datum objave: 10 Svibanj 2012 u 16:08
bitno je na pocetku da se vodenikaizbori za svoje mjesto kasnije je sve ok.
ako kratis ovu sto se spusta dolje, onda ti nece biti dugacka nego ce ici u sirinu tj. gustocu


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: dijana7566
Datum objave: 10 Svibanj 2012 u 19:41
Imam jedno pitanjce.Prvi put imam ovu biljku i kažete da dobro podnosi sunce. Moj stoji na prozoru i na suncu je od jutra pa do 14 sati. Primjetila sam da je dobio fleke kao da ga je sunce izgorilo. Jesam li ja možda nešto krivo shvatila što se tiče njegovog mjesta?




-------------
Pozdrav iz Osijeka


Objavio: jadran81
Datum objave: 15 Svibanj 2012 u 10:11
ja bi ti rado odgovorila ali zaista neznam... prvi sam puta ga zasadila i neznam gotovo ništa o njemu... možda će netko uskočiti sa savjetom pa pomogne..
moj je veći dio dana u hladu i nema nikakvih promjena boje ili sl.


Objavio: jadran81
Datum objave: 11 Lipanj 2012 u 13:57
iiii  ... moji su sve ljepši... bila sam malo razočarana, ali baš su mi ok sad... a rastu brzinom svjetkosti...
i da.. susjedi su počeli komentirat tj. hvalit moje cvijeće... baš sam ponosna,,,,
 
evo trenutno izgledaju ovak...
 
 
 
 


Objavio: OTOK
Datum objave: 11 Lipanj 2012 u 14:13
Baš su ti krasni. Sviđa mi se jer se mogu krasno kombinirati sa ostalim cvijećem zbog te svoje sivo-srebrne boje.


-------------
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...


Objavio: jadran81
Datum objave: 11 Lipanj 2012 u 17:59
joj hvala.. i meni se sviđa., baš zbog te boje sam ih i uzela.. s obzirom da sam po prvi puta ja posadila si cvijeće baš me vesele kad ih vidim....  svaki dan ja to zalijevam formiram ih i sve su mi ljepši... Embarrassed... polako se pretvaram u cvjetoljupca.. hihihihihi...


Objavio: hoya
Datum objave: 15 Lipanj 2012 u 05:59
jadran81, prekrasno! Obožavam balkonske pitare sa ovakvm kombinacijama.

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Belina
Datum objave: 15 Lipanj 2012 u 07:26
Dobro došla Jadran 81,
Sve te tvoje kombinacije su veoma lijepeClap


-------------
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj


Objavio: moon
Datum objave: 15 Lipanj 2012 u 19:18
Jadran81....predivne su žardinjere u toj kombinaciji. Silver sam imala prošle godine, gotovo svagdje. Postoji i skroz sitnog lista i taj mrvicu većeg lista kao tvoj. Vidim da si skužila kako ih treba oblikovati da bi bili tako lijepi. Da si ih samo pustila bez oblikovanja - jednostavno bi "podivljali" u rastu u svim smjerovima. Svoje sam znala i malo rukom lagano potisnuti prema dolje par puta i oni bi jednostavno rasli u tom smjeru smile92


Objavio: jadran81
Datum objave: 24 Rujan 2012 u 14:55
nije me dugo bilo...
da.. jako sam se trudila da mi uspiju i jesu.. zaista nemogu reći.. svi se dive.. ja sam ih čak vezala da se objese skroz i ispreplitala sam ih... i bili su predivni u kombinaciji sa vodenikama. ali nažalost kad smo otišli na more složili smo sistem navodnjavanja da ne krepaju i nije izdržao... mislim sistem..
vodenike su krepale skroz a silver je ostao... sad mi je samo on na balkonu i baš mi izgleda tužno bez vodenika smile43
sad je već tako velik da se spušta po krovu , lijep je ali fale mu ove prekrasne vodenike. šmrc........


Objavio: OTOK
Datum objave: 24 Rujan 2012 u 19:30
Pa sad dodaj nešto drugo, maćuhice, erike....

-------------
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 24 Rujan 2012 u 20:56
evo mog na staroj krušnoj peći mpm
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/novosti/50246.aspx">



-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 25 Rujan 2012 u 21:52
jadran81 predivna kombinacija
Enrikova nona lijepe su dekoracije tvoje krušne peći


Objavio: jadran81
Datum objave: 26 Rujan 2012 u 10:03
kak sam bedasta.... zakaj se ja nisam toga sjetila sama... pa to je odlično.... budem nešto dodala... hvala otok..Thumbs%20Up
enrikova mama jako mi  se sviđa tvoj silver a i ova bacopica baš lijepo cvate...


Objavio: Carol
Datum objave: 26 Rujan 2012 u 20:12
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

evo mog na staroj krušnoj peći mpm
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/novosti/50246.aspx">

 
 
E.nona, slika za zurnal ! Prekrasno !


-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: dijana7566
Datum objave: 26 Rujan 2012 u 21:02
prekrasno!!!!

-------------
Pozdrav iz Osijeka


Objavio: Mira K
Datum objave: 19 Travanj 2013 u 00:40
Da malo oživim temu.. Nisam znala da je ovo vrtna biljka, imam ga  u jednoj žardinjeri od prošle godine je ostao i dobro se drži. Nisam ga kratila, oblikovala pa neznam mogu li to sada ili je već kasno za naše područje?

-------------
Rijeka



Objavio: Triša
Datum objave: 19 Travanj 2013 u 09:22
Stavi ga van podnosi sve i meni je prekrasan, ne brinem se za zimu, svake godine kupim novog i cjelo ljeto uživam u njemu.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: natalija
Datum objave: 20 Travanj 2013 u 21:13
ja ga prvi put imam, uzela sam šarenolisni
http://s1024.photobucket.com/user/kalelarga/media/P1160427_zpsec8353c3.jpg.html"> http://s1024.photobucket.com/user/kalelarga/media/P1160427_zpsec8353c3.jpg.html">

posadila sam ga sa pelargonijom, mislila ga izbaciti na sunčanje cijelo ljeto, ali nakon popodnevnog sunca i vjetra, sav se objesiopa sam ga malo uvukla da se ne prži baš cijeli dan


-------------


Objavio: Jaca123
Datum objave: 20 Travanj 2013 u 22:57
Natalija ja bi ti savjetovala da ga odvojiš od pelargonije,jer treba puno vode i ima agresivan korijen.Ja ga godinama imam , ali uvijek zasađene zasebno i to u što veću teglu baš zbog korijena, bolje raste u hladu .To je samo moje iskustvo.


Objavio: natalija
Datum objave: 21 Travanj 2013 u 14:40
fala jaco, mislim da ću tako i napraviti Thumbs%20Up

-------------


Objavio: moon
Datum objave: 21 Travanj 2013 u 15:20
Imala sam ih u kombinacijama mini vrtića u cvjetnjacima i žardinjerama, a i u vrtu. Ljepše su izgledali u polusjeni ili prošaranoj sjeni. Lijepi su i dekoratini i samosralno, no meni su ljepši u kombinacijama kad popunjavan+ju praznine neke krasne cvjetnice. Kombinacija je mogo i uvijek se nađe baš ona kombinacija koja se sviđa vlasniku cvijeta.


Objavio: OTOK
Datum objave: 05 Svibanj 2013 u 18:37
Ogroman je, a raste zapravo bez zemlje, u nekakvom šljunku.

http://s1099.photobucket.com/user/isola2010/media/DSC05340_zps9b840bd5.jpg.html">


-------------
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...


Objavio: OTOK
Datum objave: 05 Svibanj 2013 u 18:38
I još jedna vrsta, sa sitnijim listovima

http://s1099.photobucket.com/user/isola2010/media/DSC05273_zps87550db5.jpg.html">


-------------
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...


Objavio: Triša
Datum objave: 05 Svibanj 2013 u 19:26
Ajme otok, tvoje je zeuzeo pola vrta i prekrasan je, ali sigurno prezimi, a kod mene na žalost ne pa uvijek iznova

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Karli
Datum objave: 22 Lipanj 2013 u 16:57
Bog svima,
ja sam nova na forumu, ali se moram uključiti u ovu raspravu. Ovaj cvijet sadim godinama i uvijek na na strani kuće gdje je sunce od 11 sati pa do zalaska, super podnosi sunce, raste jako brzo, samo mu treba dosta vode. Odličan je i sve što je u blizini on preraste i uguši. Kaže gospođa od koje sam ga kupila ove godine, da tko ga želi kombinirat može ga ostaviti u onim malim petnjacima to mu je dovoljno.


Objavio: lucy
Datum objave: 03 Kolovoz 2014 u 01:40
Imam ga i ja već nekoliko godina. Posađen je u kamenicu srednje veličine. Tijekom jutarnjih sati obasjan je suncem, ostatak dana je u hladovini. Svakog proljeća ga malo uboličim, nakon toga većinom ga pustim da raste kuda hoće, volim ga vidjeti tako razbarušenog, prirodnog. Skratim samo one grančice koje su baš krenule u neželjenom smjeru.

-------------
Sutra je novi dan.


Objavio: Lantana
Datum objave: 20 Rujan 2014 u 23:37
Ja sam ga rezala u proljeće i opet poslije cvatnje jer bi doslovno ugušio sve oko sebe, ali jako je lijep onako sivkast u gredici.


-------------
život je more



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk