Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Upomoc gusjenice mi napale cvjece

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Bolesti biljaka
Opis foruma: Sve o bolestima i kako ih sprječiti
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=278
Datum ispisa: 31 Srpanj 2024 u 12:22
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Upomoc gusjenice mi napale cvjece
Objavio: dina
Tema: Upomoc gusjenice mi napale cvjece
Datum objave: 02 Srpanj 2007 u 18:31
Pomagajte molim vas gosjenice su mi napale na cvijece
i to sve ono koje je napupalo da cvjeta
sta da radim sinoc sam ih trjebila do 12 h
ali sad sam izasla na balkon i ostala sam

pojele su mi kadifice,vodeniku,nocnnu damu (koju sam neki dan kupila),ukrasnu papriku -nju su svu pojeli ,bamnju

sta da radim



Odgovori:
Objavio: dina
Datum objave: 02 Srpanj 2007 u 18:31
fuj tako su odvratnei gadne
pojavljuju se samo nocu
i to ispod listova


Objavio: dina
Datum objave: 02 Srpanj 2007 u 21:03
ima li iko od vas ikakvu ideju
kako da se rijesim napasti


Objavio: dina
Datum objave: 02 Srpanj 2007 u 21:52
pa niko da mi pomogne


Objavio: shasha
Datum objave: 02 Srpanj 2007 u 21:54
Ja se nikako ne mogu sjetiti šta je dobro za uništiti ih no našla sam nešto pa ako imaš rabarbaru ondasmiley_158ili je kupi.
Rabarbara je odlično sredstvo protiv raznih biljnih štetočina npr.GUSJENICA,mrava..
1kg.listova rabarbare usitniti i kratko kuhati u 5l.vode(e sad ak ti bude to puno tekućine smanji)pokriveno ostaviti 1sat.procjediti i pošpricati napadnute biljke a može se i zaljevati bilje time.
Nadam se da sam ti barem malo pomogla.Ako se sjetim još čega javim ti.


Objavio: dina
Datum objave: 02 Srpanj 2007 u 21:56
oki hvala ti
samo sta je rabarbara


Objavio: shasha
Datum objave: 02 Srpanj 2007 u 22:05
idi na plac i tamo ti bakice to sigurno prodaju.
A to ti je neko povrće,lisnato.Lišče se koristi


Objavio: dina
Datum objave: 02 Srpanj 2007 u 22:07
evo sad sam gldeala na netu
moram sutra kod travara da trazim


Objavio: dina
Datum objave: 02 Srpanj 2007 u 22:11
odoh vidjeti ima li koja


Objavio: dina
Datum objave: 02 Srpanj 2007 u 22:12
brzo se vracam


Objavio: dina
Datum objave: 02 Srpanj 2007 u 22:20
do sad sam sest ubila


Objavio: dina
Datum objave: 02 Srpanj 2007 u 22:36
http://imageshack.us">


Objavio: dina
Datum objave: 02 Srpanj 2007 u 22:38
http://imageshack.us">


Objavio: dina
Datum objave: 03 Srpanj 2007 u 22:31
i evo ih opet i veceras poludit cu
pa koliko ih ima


Objavio: dina
Datum objave: 03 Srpanj 2007 u 22:31
a niko nema lijek za njih


Objavio: andrea01
Datum objave: 03 Srpanj 2007 u 22:57
A jesi li pitala uopće u kakvoj apoteci?


Objavio: Ivan
Datum objave: 04 Srpanj 2007 u 07:52
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

Pomagajte molim vas gosjenice su mi napale na cvijece
i to sve ono koje je napupalo da cvjeta
sta da radim sinoc sam ih trjebila do 12 h
ali sad sam izasla na balkon i ostala sam

pojele su mi kadifice,vodeniku,nocnnu damu (koju sam neki dan kupila),ukrasnu papriku -nju su svu pojeli ,bamnju

sta da radim
kao prvo gusjenice su se iz nečega izlegle, dakle u zemlji ili negdje blizo su bila jajašca a  sad ti ne preostaje nego u apoteku po neopitrioid, ili  u flašu nadrobi  par cigareta, i  nakon 12 sati s tim  pošpricaj biljke, ali bolje je naprašiti ih neopitroidom i ostaviti da djeluje, zatim nakon 6 sati bikljčice temperiranom vodom  pošpricati (da dobiju boju).. gusjenice će s enegdje začahuriti i iz njih će ponovo izaći leptiri i krug će se ponoviti ako ne sada ono na godinu... treba prekinuti taj lanac gusjenica-larva-leptir

-------------


Objavio: voki
Datum objave: 04 Srpanj 2007 u 08:05
Gusenice se najlakše suzbijaju dok su male, kada porastu insekticidi na njih deluju slabije. Insekticid neće škoditi biljkama, a oslobodiće ih napasti. U poljoprivrednim apotekama ima dosta sredstava za uništavanje gusenica (Turcid, Baktospein...)

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: dina
Datum objave: 06 Srpanj 2007 u 16:54
hvala na savjetima probala sam sa cigarama i vodom nije uspjelo a onda sam par pepelnica sa opuscims
pokiselila i stavila ispod saksije
a kako nisam bila ovih par dana kuci izgleda
da je uspjelo jer nema novih ostecenih listova


Objavio: Ivan
Datum objave: 07 Srpanj 2007 u 12:12
glavno da si se rijesila napasnika 

-------------


Objavio: dina
Datum objave: 11 Srpanj 2007 u 22:23
jesam sa jednog cvjeta ali sad presle na druge cvjetove i sad
po citavu noc hodam i ubijam ih
dok one mene ne ubiju


Objavio: andrea01
Datum objave: 12 Srpanj 2007 u 09:10
A tako znači, a ja si mislila pa gdje je naša Dina, a ona tamani napasnike LOL


Objavio: Ivan
Datum objave: 12 Srpanj 2007 u 10:46
E TREBAS SVE ZARAZENE BILJKE I TEGLE U OKOLICI TRETIRATI TIME CIME SI PRVU TEGLU TRETIRALA...

-------------


Objavio: dina
Datum objave: 15 Srpanj 2007 u 20:21
rekose mi da je i lug od drva djelotvoran pa cu sve posuti sa tim


Objavio: dina
Datum objave: 15 Srpanj 2007 u 20:21
a tu sam ja samo u nekom poslu ovih dana


Objavio: Alissia
Datum objave: 19 Studeni 2007 u 02:58

smile226smile220Evo i mene....ja imam isti problem sa gusjenicama...moje su male zelene,tanke i na pelargonijama...več sam ih poskidala valjda 50 i ništa. Ja sam čula da smrvim cigarete u vodu i ostavim 24h i da onda zalijem cviječe a ne pošpricam...PLEASE RECITE MI....NISAM VALJDA NAPRAVILA KRIVU STVAR....NEČE MI VALJDA ŠTETITI BILJČICAMAsmile43?????

Jel neko zna za sredstvo koje djeluje preventivnosmile221 jel moja pelargonija je toliko gusta da nema teorije da najdem jajašca na njoj ako su snesena negdje duboko u lišču???? A i cviječa imam toliko da bi mogla samo po čitave dane tražiti jajašca. 

-------------
Alissia


Objavio: dina
Datum objave: 19 Studeni 2007 u 17:38
samo poprskaj Alissia
jer gusjenice su ti na listu a ne u korjenu

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: vepar
Datum objave: 19 Studeni 2007 u 21:43
Originalno poslano od člana Alissia Alissia napisao:

smile226smile220Evo i mene....ja imam isti problem sa gusjenicama...moje su male zelene,tanke i na pelargonijama...več sam ih poskidala valjda 50 i ništa. Ja sam čula da smrvim cigarete u vodu i ostavim 24h i da onda zalijem cviječe a ne pošpricam...PLEASE RECITE MI....NISAM VALJDA NAPRAVILA KRIVU STVAR....NEČE MI VALJDA ŠTETITI BILJČICAMAsmile43?????

Jel neko zna za sredstvo koje djeluje preventivnosmile221 jel moja pelargonija je toliko gusta da nema teorije da najdem jajašca na njoj ako su snesena negdje duboko u lišču???? A i cviječa imam toliko da bi mogla samo po čitave dane tražiti jajašca. 
 
Uzmi u poljoapoteci nekakav insekticid za cvjetajuće biljke i drži se strogo uputstva,ne pretjeruj.Cigarete im neće naškoditi ali ni pomoći.


-------------
vozi sigurno vozi bager


Objavio: Arwen
Datum objave: 19 Studeni 2007 u 23:49
mislim da i ja imam te gusjenice ali sam od proljeća našla 2-3, ''ne vidim ih''
a lipo se vidi da su listovi grickani
treba njih smile106 pa malo smile108 i onda smile221
jel zna ko koji insekticid il da samo pitam u apoteci?


Objavio: vepar
Datum objave: 20 Studeni 2007 u 01:03
Originalno poslano od člana Arwen Arwen napisao:

mislim da i ja imam te gusjenice ali sam od proljeća našla 2-3, ''ne vidim ih''
a lipo se vidi da su listovi grickani
treba njih smile106 pa malo smile108 i onda smile221
jel zna ko koji insekticid il da samo pitam u apoteci?
Pitaj samo u pa,ima ih od raznih prizvođača i od trgovine do trgovine,pokušaj pitati možda imaju koktel insekticid i fungicid.


-------------
vozi sigurno vozi bager


Objavio: Plantlover
Datum objave: 07 Siječanj 2008 u 23:12
Preporucio bi ti neko sredstvo za prskanje,navodno su jako dobra za takve probleme


Objavio: bubica 78
Datum objave: 10 Siječanj 2008 u 00:44
Jadne gusjenice, a znam da tamane cvijeće, ali i one moraju živjeti.
Zamislite krasne leptire nakon.
 
Probaj im davati hranu koju više vole, ako ih se ne možeš već riješit, pa će pojesti manje tvojeg cvijeća.
Ja imam trenutno dvije ; jedna se zakukuljila a druga dobro napreduje (vole salatu i blitvu).


-------------
začin mora teći


Objavio: oldLady
Datum objave: 05 Veljača 2008 u 22:12
Meni gusjenice znaju papati lantanu, bosiljak, pelargonije, ma sve zeleno im se sviđa. Lijepo se "parkiraju" ispod lišća, zelene su jer papaju zeleno i teško ih je vidjeti. Ako vidimo jedan list popapan, stop! tu ima nešto. Dobro je opipati prstima donju stranu lišća, a dobro je i dignuti vazu prema svijetlu jer se je onda vidi! Od svih otrova, najbolje je ako je fizički maknemo jer je velika i ipak vidljiva. Pojeden list je izdaje. A opet će doći, jer to je samo učahuren leptir koji čeka da poraste i odleti. Samo što u međuvremenu brsti naše lišće. Otrove koristim kad baš moram, kad dođu one male ljepljive i trokutaste uši, grozne su, one vole petunije i tu ne žalim otrova, ali ipak Ouch svaki otrov i nas truje, i pčelu ako zaluta i puno potpuno neškodljivih kukaca. Ovo s dizanjem vaze prema svijetlu sigurno je dobro za pronaći gusjenice. Od nadolazećeg proljeća i ljeta sigurno ću cvijeće prskati blagom rastopinom detergenta za posuđe ako se nešto pojavi!Confused

-------------
Traži puno i imat ćeš malo. Traži malo i imat ćeš sve, baš sve :-)


Objavio: Dalmax22
Datum objave: 05 Veljača 2008 u 23:34
Danas i kod mene gusjenice. Ivan je spominjao namakanje cigara- ja sam to radila a znam da djeluje samo na sitniom napasnicima -npr tako sam skidala usi na ruzama ali vec na vece bestije ko sto su gusjenice nebi pomoglo.
Probacu sa ovim kemikalijama sto ste napisali.

-------------


Objavio: Alissia
Datum objave: 06 Veljača 2008 u 21:18
Dobar večer društvo, mene nije dugo bilo jel sam sva u poslu ali nisam umrla....još sam tu i pratim vas.
Evo jedan savjet koji sam dobila od uzgaivača cviječa.
Skuhaš jednu litru vode i u nju izmrviš 5 cigareta. To ostaviš da stoji ko da kuhaš čaj i ocjediš.
Kada je pripremljena tekučina hladna onda staviš u špric kanticu i dobro naprskaš biljke.  Neče štetiti nikome od malih životinjica koje nisu zainteresirane za papanje samo biti fino onima koji su došli na gozbu pa če odustati.
Ono što je jako važno je da ne šteti biljkama, čak niti onima koje su najosjetljivije i koje nemogu podnjeti kemikalije.
 
Puno pozdrava svima i oprostite mi što se ne javljam u zadnje vrijeme.


-------------
Alissia


Objavio: alkemicar
Datum objave: 07 Veljača 2008 u 08:41
ja sam se jučer šokirala
presađivala sam pelargonije, posjekla im gore listove, a onda išla pošišati malo korijen, a ono ispod korijena ogromna gusjenica bjelkaste boje i veličine mog palca
UŽAS JEDAN
čak je i nalegla par malih gusjenica
vidim da su vama napadale listove pa ste ih špricale, a šta da ja radim kad su moje u zemlji
presadila sam ih već, ali šta ako je ostala koja mala gusjenica? sad je nisam vidjela, ali ipak ako je dolje?!
molim savjet ako netko zna


Objavio: jelsa
Datum objave: 07 Veljača 2008 u 18:26
Alki,ne radi se o gusjenici već o larvi kornjaša.Opasan je nametnik jer je u stanju da u kratko vrijeme pojede cijeli korjenov sistem.Naročito voli impantiens.Ako je problem u jednom loncu,najbolje je da istreseš zemlju te je obnoviš.Staru zemlju baci jer se u njoj mogu naći manji i mlađi oblici larvi.U koliko imaš više lonaca a moguće je da ih imaš i u njima,bilo bi dobro kad bi kupila jedan od zemljišnih insekticida /geocid,durzban,volaton g-5.../ i jedenostavno ga ukopaš u zemlju.Potrebna ti je jako mala kolićina, 1/4 kavene žlićice na lonac od jedne litre.Kolićinu jednolično rasprši po površini zemlje te je lagano ukopaj.Ima samo jedam problem-jako neugodan miris.


Objavio: alkemicar
Datum objave: 07 Veljača 2008 u 18:57
joj jelsa hvala ti
preživjet ću miris samo da se ovo ne ponovi
ja sam staru zemlju svakako bacila , ali se bojim jesam li sve očistila od te male gamadi
uzet ću nešto od ovoga što si napisao pa ću vidjeti.
za sada je samo u pelargoniji bilo, a presadila sam više od pola cvijeća već (kod nas je cijelu zimu, drugu za redom, bilo dosta toplo) tako da se nadam da neće biti neugodnih iznenađenja još
 


Objavio: Arwen
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 17:28
evo kakvih sam listova danas našla na pelargoniji
zna li itko o čemu je ovdje riječ?








-------------



Objavio: Arwen
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 17:32
nadas de ćete ovo pronać, nije mi se dalo otvarat novu temu



-------------



Objavio: Šeflera
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 21:03
To je sigurno neka buba koja se malo prerano probudila pa je gladna! Ne znam za ljek, ali možda da probaš s neopitroidom ( nije štetan za ljude i toplokrvne životinje). Malo po lišću pa malo po zemlji. Vrlo rado bih ti preporučila nešto što nije kemija, ali trenutno nema bubamara! 



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk