Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Inaja treba neke savjete

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Uređenje i planiranje vrta
Opis foruma: Pomoći i savjeti oko uređenja i planiranja vrta.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2826
Datum ispisa: 14 Listopad 2024 u 23:56
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Inaja treba neke savjete
Objavio: inaja
Tema: Inaja treba neke savjete
Datum objave: 19 Veljača 2009 u 15:57
neznam jesam li na pravom mjestu ali bi molila da mi date savjet imam dva balkona koja bi htjela ukrasiti cvijećem iz sjemena,jedan je osunčan gotovo cjeli dan a drugi je u hladu,molila bi da mi predložite koje sjeme da kupim sad ovih dana da bi na proljeće imala veće biljke i jeli uopšte rano sada to raditi.



Odgovori:
Objavio: iris
Datum objave: 19 Veljača 2009 u 16:00
inaja pogledaj na dijelu foruma sa balkonskim cvijećem
ima tema balkon sa puno sunca i balkon u hladovini
 
http://www.cvijet.info/forum/forum_topics.asp?FID=40 - http://www.cvijet.info/forum/forum_topics.asp?FID=40


-------------


Objavio: Mamaa
Datum objave: 19 Veljača 2009 u 18:11
Originalno poslano od člana inaja inaja napisao:

neznam jesam li na pravom mjestu ali bi molila da mi date savjet imam dva balkona koja bi htjela ukrasiti cvijećem iz sjemena,jedan je osunčan gotovo cjeli dan a drugi je u hladu,molila bi da mi predložite koje sjeme da kupim sad ovih dana da bi na proljeće imala veće biljke i jeli uopšte rano sada to raditi.
 
Inaja nikada nije ni rano ni kasno  Wink. Ako imaš sada prostor da negdje uguraš posudice na toplo ili da im barem na balkonu osiguraš jedan topliji dio , u krajnjoj liniji i kartonska kutija pomaže, ali imaš i bio platna koje nije preskupo a učini što treba.
 
Nisi napisla u kojem si kraju lijepe naše, i što želiš postići? (želiš li se zaštititi od pogleda, uljepšati balkon, stvoriti privatni raj za ispijanje kavica?
 
 


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: inaja
Datum objave: 21 Veljača 2009 u 15:33
mama e te jeglace imam ali im požutiše listovi i uvenu cvjet šta da radim i moji su u posudicama sta da uradim daj mi savjet iznijela sam ih iz dnevnog u predsoblje i sad čekam da vidim šta će biti


Objavio: inaja
Datum objave: 21 Veljača 2009 u 16:15
mamaaa moram da ti odgovorim,prije svega živim u sarajevu,od mog bakona želim privatni raj za ispijanje kafice samo da napomenem nevolim biljke koje rast visoko.vise volim bujnost.ja sam tek pristupila ovim stranicama pa se teško snalazim rado bi da me posavjetujete i date imana biljki koja bi mogla sjemena da sad kupim i posijem da bi na proljeće moj balkon bio lijep. ako vam nesmeta da me posavjetujete.one biljke kopje kažete ja odma kupujem.i još nešto vidim slike tih sjemena i piše cala idu li one na balkon.


Objavio: Mamaa
Datum objave: 21 Veljača 2009 u 19:17

Inaja- drago mi je da si nam se obratila. Ja ću biti slobodna da ti dam nekoliko savjeta prema mom ukusu, molim te ti si provjeri slikie cvijeća i odaberi ono što se tebi sviđa.

Po men svaki balkon bi trebao biti ukrašen visećim pelargonijama (obično se sade u tegle koje su obješene na držače za balkonsku ogradu s vanjske strane balkona) - pelargonija imaš raznih boja (bijela, roza, crvena - nijanse).

Što se tiče cane i cale (također imaš raznih boja) koje slike si mogla vidjeti na mojim stranicama, možeš ih saditi u teglu (ne premalu) - ja ih sadim direktno van, i pred zimu vadim gomolj van, zamotam u papir i čuvam u podrumu, i na proljeće ispočetka. Kod tebe će biti u tegli -teglu obavezno moraš unijeti u kuću ili isti postupak kao i ja.
 
Moj prijedlog bi bio (ukoliko te financije ne ograničavaju) da uzmeš malo veće tegle u koje ćeš saditi cvijeće na nivoe.
 
Osobno sam se zaljubila u ruže stablašice - kao prvi prijedlog za biljku koja će ti oplemeniti gornji dio.
 
Srednja razina prijedlozi :
 - dalije,
- crvena kadulja,
- tratorak ili pijetlova krijesta (celosia)
 
Razno: kineski šaš (visok), čistac (Stachys - niža), mlječika (euphorbia myrsinites -niža), kadifice (tagetes)-niže, karanfilčeki, rušeljka (alyssum maritimum)
 
 
Obavezno viseće tegle s kombinacijama npr:
tamjan-ciklama,
scevola-kalibrahoa,
smilje-verbena-petunija,
iđirot (acorus)-ivančica- ukrasni duhan sitni (nicotiana)- kalibrahoa (calibrachoa)- nemezija (nemesia)- protivak (Lysimachia),
osteospermum-verbena-ivančica-sutera- dobričica (glechoma),
karanfil-dvozub (bidens)-gazanija-crnooka suzana (thunbergia alata)- nemezija,
dijascija, nemezija (nemesia), plamenac (Intensia), viseća begonija, kalibrahoa (npr. Callie rose star), viseća zijevalica (antirrhinum
 
Razno što po meni može na balkon: grm- božikovina (Ilex aquifolium), povijuša- japanska kozikrvina (Lonicera japonica), lantane, verbena, smilje ukrasna kopriva,
 
Dakle moj prijedlog su etažiranje i kombinacija cvijeća. Ovo sam ti navela biljke koje bi po mojem mogle postići cvjetnu idilu i zagarantirati ti privatnost. Tebi domaća zadaća da si pogledaš slike tih biljaka (većina bi trebala biti i na forumu obrađivana).
Osim toga ovdje ima puno znalaca koji će ti vjerojatno dati pametnije savjete ja tek učim...i zapamti ti odlučuješ koje biljke idu na tvoj balkon, mi ti možemo samo dati prijedloge...to je tvoja bajka i ti je moraš ispisati  Wink
 
Nadam se da će pomoćiSmile


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 21 Veljača 2009 u 19:44
Originalno poslano od člana inaja inaja napisao:

mama e te jeglace imam ali im požutiše listovi i uvenu cvjet šta da radim i moji su u posudicama sta da uradim daj mi savjet iznijela sam ih iz dnevnog u predsoblje i sad čekam da vidim šta će biti
 
Nisam sigurna što je razlog, nisam ti baš ekspert, ali po meni rekla bih da im je pretoplo bilo.


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: administrator
Datum objave: 21 Veljača 2009 u 19:46
samo ih preseli na neko hladnije mjesto... sto dalje od izvora toplinske energije

-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: Semira
Datum objave: 21 Veljača 2009 u 21:12
Ja sam prošlo ljeto na jedan balkon stavila velike saksije i u njih sadila razne biljke. I ovo ću. Kombinacije možeš praviti i po bojama i, kao što je Mamaa rekla po nivoima. Verbena, lobelija, karanfil, neven, aster, alisum, lantana, brahikoma, phlox...za sunčani balkon (vidim da Mamaa i ja slično savjetujemo). Sve to možeš sad sijati.
A za sjenoviti balkon - fuksija i vodenika. Obje biljke se lako razmnožavaju pelcerima, pa vidi ima li ko u komšiluku :)



Objavio: inaja
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 18:17
hvala vam puno na savjetima poslušat ću vas rado samo neznam kako izgledaju te tegle i gdje ih kupiti rado bi ih kačila sa za vanjsku stranu ograde da mi ih djeca ne mogu dohvatiti.sad ću se baciti na razgledanje predloženih biljki,tek sam sad vidjela vaše poruke jer imam malu bebu i sina od dve godine tako da sam sa vremenom u škripcu .samo da znate svaki slobodan momenat sam sa vama i puno hvala .


Objavio: Mamaa
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 18:37

Tada prvo trebaš nosaće za tegle (pitaj u bilo kojoj većoj trgovini ili poljoapoteci)

Obično su nosači rađeni za uske kvadratne teglice (sigurno si ih kod nekog vidjela da vise na balkonu samo nisi obratila pažnju...ako stignem budem ti slikice stavila.

Ma to je najbolje slikati ću ti primjere i stavim ti...oprosti ako neće biti danasSmile



-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 19:14

Vidim da te muči i izbor tegla.

Prvo i osnovno pravilo je da sve što ti je lijepo je dozvoljeno, nemoraš sve kupovati, bankrotirala bi, a tu je dvoje dječice koje ima svoje velike potrebe, zato ti je moj savjet da iskoristiš što više to ga možeš od stvari koje već imaš.

Umjesto hrpe nosača i kupovnih tegla upotrijebi neke stvari koje si možda i mislila baciti.

Npr staru stolicu-pofarbaj ako imaš ostatak kakve stare boje, običan sanduk može poslužiti....u čošak i na njega veliku teglu (npr stari lavor) u njega mnoštvo biljaka, ubaciš koju puzavicu i za čas imaš milinu, improvizirane police -muž ti ih sklepa od starih dasaka za čas (od jedne stare palete npr).

Po meni najbolja varijanta, kupiš kanticu farbe (koja u sebi ima lak) i prefarbaš, a napraviš prema svom prostoru i imaš unikat...gore što veselije teglice...i kad dođe cvijeće, prava bajka.

Za teglice možeš upotrijebiti apsolutno sve...ja ću npr ove godine posaditi nešto u staru TUTULOL

a kopka me i da posadim u stare vrtne čizme čisto fore radi...prema tome sve što ti padne napamet upotrijebi...granica ti je mašta...


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 19:19

Ovo je jedan primjerak tegle na balkonskom nosaću (tegla je domaće izrade).

Oprosti to sam ti na brzinu poslikala iz časopisa pa slika nije baš naj.



-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 19:20

Ovo ti je primjerak kupovne tegle koja ide na takve nosaće



-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 19:22

Ovdje su tegle na nivoima. Velika tegla, nosač-stupić na koji je zapiknuta manja tegla, čisto kao ideja:



-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 19:25
Ovo je jedan primjerak viseće tegle
 


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: inaja
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 19:25
joj neizmjerno sam zahvalna


Objavio: Mamaa
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 19:34
primjer stalaže
 
 


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 19:35

Tegle koje se učvrščuju bočno na zid

 



-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 19:36

U ovoj tegli su pijetlove krijeste..loše se vide, aliokvirno bar da dobiješ dojam



-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 19:37

Čist onak za inspiraciju



-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: inaja
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 19:46
da li ću ja ikad imati ovakve cvjetove sad sam tužna


Objavio: Mamaa
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 19:50


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 19:51


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: dzomba
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 20:17
Mamaa,prelijepi savjeti...i za cvijece i za vazne!!
Hvala ti,i ja sam nesto naucila citajuci tvoje savjete!!




-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: minimode
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 20:45
i ja isto! Thumbs%20UpClap i naravno Inaja dobrodošlaSmile


Objavio: Mamaa
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 22:11
Embarrassedhvala vam na komplimentima, kao što znate i ja tek učim, ali znam kako je to kad imaš dvoje male dječice i želiš krenuti s cviječem od apsolutne nule...ja sam to prolazila prošle godine...i kao što vidite postoji mali pomak ali još puno toga fali.
Zato sad molim sve vas da mi uskočite u pomoć.
Obećala sam inaji da ću joj do slijedećeg tjedna točnije dead line je u petak pripremiti za nju sve od a-ž s obzirom da ona nema vremena istraživati ni izgled cvjetova slijedeće:
- popis kombinacija cvjetova u tri nijanse (a) crvena, b) žuta i naranđasta, c) roza)
- u to uključujem naziv biljke + slikicu (da vidi kako izgleda) i sadnja (kad i kako)
* ograničena je s prostorom za unutarnju sadnju, ali može smjestiti sigurno 20 čašica od jogurta.
 
S obzirom da ja sutra počinjem raditi (bolovanje gotovo) pomozite mi malo, tj pomozimo inaji da uljepša terasu za svoj i boravak svoje dječice na balkonu u ljetnom periodu
 
*** izbjegavajmo otrovne biljke radi dječice
 
Hvala svima.
 


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 22:14

evo još par ideja:

balkon ne mora krasiti samo cvijeće, može i povrće
 


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 19:13

Dalija ili Georgina

http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.cvijet.info/images/galleries/original/2eb923bc-c6ae-4a07-9c3a-fd00a2e984dc-dalija.jpg&imgrefurl=http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/5.aspx&h=200&w=200&sz=9&tbnid=V1Tc276EEaElqM::&tbnh=104&tbnw=104&prev=/images%3Fq%3Ddalija%2Bbiljka%2Bslika&usg=__leihxf5JVvZvuOHzfXdFu_RvTbc=&ei=4ImlScLvFMOe_gbb_7iQBQ&sa=X&oi=image_result&resnum=2&ct=image&cd=1 -
  http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.nezavisne.com/var/slike/slika_tumb2.php%3Fslika%3D6711%26sirinaID%3D200%26visinaID%3D130&imgrefurl=http://www.nezavisne.com/mojdom/vijesti/20855/Bogatstvo-oblika-i-boja.html&h=150&w=200&sz=33&tbnid=b96i2jgkTy27DM::&tbnh=78&tbnw=104&prev=/images%3Fq%3Ddalija%2Bbiljka%2Bslika&usg=__IF9oEgvsFc3WoWt2O_-kQPemHQ8=&ei=4ImlScLvFMOe_gbb_7iQBQ&sa=X&oi=image_result&resnum=3&ct=image&cd=1 -   http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.cvijet.info/images/ArticleImages/Cvijece/lukovice/dalija8.jpg&imgrefurl=http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/5/savjet/77.aspx&h=175&w=175&sz=5&tbnid=2e0Qd75Vq7vddM::&tbnh=100&tbnw=100&prev=/images%3Fq%3Ddalija%2Bbiljka%2Bslika&usg=__yIDMsFFfLUOmg5UTwcpdKMC-dxI=&ei=4ImlScLvFMOe_gbb_7iQBQ&sa=X&oi=image_result&resnum=4&ct=image&cd=1 -


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 20:18
Encijan ili tršćanska sirištara (genitiana tergestina)
 
Ice -nije baš uobičajen kod nas ali mi je prelijep
 
Kadifice


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 20:19
Kalibrahoa 

-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 20:20
Kineski šaš 


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 20:22
Kranjski ljiljan
 
Kravljak  
 
Lobelija
 
Lukovičasti ljiljan 
 
 


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 20:24
Mlječika     
Mlječika rosa

-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 20:27
Nemezija 
osteosporum
Preslica
 
Rušeljka ili kamenita trava
 
Timijan
 
Verbena babylon red


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 20:31
Verbena mix
verbena hybrida
waldsteinov zvončić
čistac ili zečje uho
Alpski kotrljan
Bakopa

-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 20:32
Bidens
Ciklama

-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 20:33
Draga Inaja 1 dio slikica da vidiš kako koji cvijet izgleda

-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: rose
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 20:46
jos jedan prijedlog: mini ruza koja naraste do 30cm,idealna za balkon di ce imat dosta sunca

-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: rose
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 20:58
ovo je slika mini ruže,neće ti ić puno u visinu a ovakva teglica joj je dovoljna




-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: inaja
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 13:38
E mamaa hvala ti imam grip pa me nije bilo dva dana nisam kompjiuter ni palila.hvala ti na slikama već sam našla neke koje mi se sviđaju evo mog spiska:dalija nemezija kineski šaš kalibrahoa timijan verbena ciklama a najviše mi se dopada osteosporum. sad mi samo reci jeli da kupim sjemena ili neke sadnice od ovog što sam ti nabrojala.


Objavio: inaja
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 13:38
e moja rose ja isto volim ruže ali se plašim da mi ne propadnu neznam koliko su zahtjevne te male ruže


Objavio: inaja
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 13:40
o da našla sam još neke vrste preko googla koje mi se sviđaju ali sam samo vidjela slike ništa neznam o njima pa pomozite i oko ovih :milion bells gazanija kalanhoa i dvozub i da može li anemone na balkon.


Objavio: inaja
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 13:41
ima li sjeme surfinija ili se kupuju sadnice a ako postoji sjeme kako da ga sačuvam preko zime


Objavio: Lilly
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 13:46
Nisam neki stručnjak,al mislim da ti je bolje kupiti već biljku nego sijati. Bar ja tako radim,al one ne prežive zimu. Može se skupljat sjeme od njih kad odcvatu pa ga probat druge god posijat. Ja to ne radim. Al sigurno ima netko iskusniji da ti reće bolje.Ja ti govorim iz svog iskustva.


Objavio: rose
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 14:35
Originalno poslano od člana inaja inaja napisao:

e moja rose ja isto volim ruže ali se plašim da mi ne propadnu neznam koliko su zahtjevne te male ruže
nije ih tesko odrzavati,treba ih redovno zaljevati i 2-3 puta godisnje malo pognjojiti i to je sve sto se tiče odrzavanja ruža-bar iz mog iskustva


-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: Mamaa
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 14:46
ove biljke su ti obrađene na forumu-ukucaj ih u tražilicu i pročitaj iskustva naših forumaša pa ćeš saznati sve što te zanima o njima od početka do krajaSmile

-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: inaja
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 15:11
hvala puno već sam se upoznala sa njima i čini mi se samo je prostalo da idem malo razgledati po prodavnicama čim sa nečim počnem javljam se sa novostima.


Objavio: nuna
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 21:32
Inaja dobro došla i dugo se družila sa nama.Što se tiče biljaka za tvoj balkon najjednostavnije za početak je da kupiš neke sadnice a kasnije ćeš ti sama poželjeti da uzgojiš svoju biljku iz sjemena.Treba ti samo volja i ljubav za cvijeće a na ovom forumu ćeš naći puno već obrrađenih tema i iskustava drugih.Želim ti ovo ljeto jako rascvijetan balkon sa biljkama koje se samo tebi sviđaju


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Veljača 2009 u 07:04
Inaja,mislim da bi se trebala malo raspitati u svezi kineskog šaša ,kako on napreduje kao lončanica.Ja ne znam,znam da ga svi u vrtu imaju.No,postoje i mini ukrasne trave koje mogu u lončanicama biti.
Koliko vidim ti jako malo znaš pa bi bilo dobro da uslikaš mjesta gdje možeš imate cvijeće.Tako će lakše biti i nama i tebi.Mi ti sad tu budemo 100 vrsta nabrojile i svaki cvijet bude lijep no za koliko imaš mjesta.
Moje je mišljenje da ove godine počneš sa nekim jednostavnim cvijećem.Ionako će ti prohtjevi biti puno veći nego što mjesta imaš(vjeruj mi,nitko od nas nema toliko mjesta koliko želja ima).Zato bi prve godine  trebala sa nešto manje zahtjevnim biljkama početi,možda više vrsta,pa da vidiš kako ti uspjevaju.Kasnije samo mjenjaš.
Slažem se sa Nunom, rađe kupi u proljeće mladu biljku jer ćeš se poprilično namučiti iz sjemenja,ne znam kakve uvjete u kući imaš jel uopće imaš odgovarajuće mjesto za nicanje.
Za onaj balkon u hladu gledaj recimo begonije,fuksije,vodenike...
Za sunčani,bidens,bacopa,pelargonije...
Surfinije i  million bells su prekrasne ako ih redovito zaljevaš i prihranjuješ.Naravno da je osnovno da kupiš zdravu grmoliku biljku.Ako odeš na godišnji ili nekuda i nema ti ih tko redovito zalijevati i prihranjivati,one će ti biti već u 8.mj.jadne.


Objavio: flora
Datum objave: 10 Ožujak 2009 u 17:18
Sasha je sve lijepo opisala :)

Nadodala bih samo jednu opasku u vezi slika s prethodne stranice koju su kao preporuka što posaditi. Mlječike - euphorbije sve imaju više ili manje otrovan biljni sok.
 Uglavnom: NEMOJTE ih  saditi tamo gdje do njih mogu djeca.


Objavio: inaja
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 16:24
ljudi kupila sam sjeme zvončića jeli rano sijati ga u saksije i držati u kući neko vrijeme, pošto sam ih namjenila za balkon.


Objavio: inaja
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 16:31
evo drugarica mi donese sjeme od sporiša pa me interesuje šta sad snjimkako se sije jel sad vrijeme dal da ga stavim u plastične neke posude pa kasnije na balkon ili da čekam ljepše vrijeme pa direktno u te balkonske tegle


Objavio: inaja
Datum objave: 08 Travanj 2009 u 15:55
e evo mene sva sam umoena sadila cvijeće.sporiš sam sijala u teglu i držala u kući to je bilo prije možda 7 dana ali ništa nije izvirilo pa sam ga juče iznijela na balkon gdje je cijeli dan sunce,i još sam posijala ostatak sjemena u jednu dugu posudu i čekam da nikne.dalije niske su mi ponikle u čašicama od pavlake i sad sam neke presadila u te duge vaze balkonske i takođe stavila na taj balkon mada sam im napravila malo hlada čine mi se suviše nježno.da i malo njihovog sjemena sam stavila u jednu 50 cm.dugu vazu možda 4 sjemenke nadam se da će one nići ovih dana.


Objavio: inaja
Datum objave: 08 Travanj 2009 u 15:58
majka mi dala neke zvončiće i evo i njh sam stavila u saksiju. čekam sad sjemena koja mi je poslala proljeće tu znam da sigurno ima ostića i noćnih frajli neće valjda biti kasno


Objavio: inaja
Datum objave: 08 Travanj 2009 u 16:00
zahvalna sam svima na pomoći i savjetima sad se spremam sve slikati da se vidi da i ja nešto radim a ne samo tipkam i pregledavam vaše teme


Objavio: inaja
Datum objave: 08 Travanj 2009 u 16:01
više od ovog što sam napisala neću sijati imam u planu kupiti sadnice iz kamionske prodaje


Objavio: alisa
Datum objave: 08 Travanj 2009 u 19:07
Inaja .i ja kupim presade,mnogih biljaka,jer je lakše i sigurnije.Sijala sam ja svake godine svašta,ali pola od toga il ne nikne il bude loše.Zato kupim presad i gotovo..


Objavio: inaja
Datum objave: 09 Travanj 2009 u 01:13
pokušavam postaviti slike evo prva pa šta bude


Objavio: rose
Datum objave: 09 Travanj 2009 u 01:16
nema slika Cry

-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: inaja
Datum objave: 09 Travanj 2009 u 01:42
e nemoj te me ružiti probam ubaciti slike znam da nije balkonsko ali od sad ću znati pa neću mješati hvala unaprijed na razumjevanju


Objavio: inaja
Datum objave: 18 Travanj 2009 u 12:27
čekam da mi izniknu noćne frajle.sporiš i ostići


Objavio: inaja
Datum objave: 18 Travanj 2009 u 12:29
još sjemena od istih


Objavio: rose
Datum objave: 18 Travanj 2009 u 12:33
odlično inaja,i ja sam sadila špice od naranči,limuna,jabuke i kumkvaja

-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: inaja
Datum objave: 18 Travanj 2009 u 12:41
neznam hoće li mu biti ružno i tjesno ali mi je bilo toliko slatko da sam ga mami iz vrta izvadila


Objavio: inaja
Datum objave: 18 Travanj 2009 u 12:42
uh kako je prljava ova saksija moram sad sve čistiti baš sam se


Objavio: inaja
Datum objave: 18 Travanj 2009 u 12:45
e loše se vidi ali je preslatka ova čuvarkuća šta ću kad me ove moje lili,triša hoya i niho tjeraju i po noći da slikam uh što hoće


Objavio: rose
Datum objave: 18 Travanj 2009 u 12:56
lako za saksiju,lako ces je očistit,čuvar kuća ti je prekrasna

-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: hoya
Datum objave: 18 Travanj 2009 u 17:21
Dođi kod mene pa vidi saksije, a mogu ti pokazati i moje nokte. Grozno, udesila sam se danas ...

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: minimode
Datum objave: 18 Travanj 2009 u 17:58
LOL  i ja isto hoya ,
inaja ma bitno je da niče i raste!Star


-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: inaja
Datum objave: 18 Travanj 2009 u 18:21


Objavio: inaja
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 14:19
jao pa moram vam uslikati da se vidi kako mi rastu niknule biljke,dalije sporiš frajle a ostići su skroz slabi nadam se da će ljetos nešto biti od njih a da ne bi čekala na njih najvjerovatnije ću kupiti od onih iz kamiona



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk