Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Gerber - lat. Gerbera

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Vrtno cvijeće
Opis foruma: Sve o vrtnome cvijeću.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=357
Datum ispisa: 07 Rujan 2024 u 08:33
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Gerber - lat. Gerbera
Objavio: Mihaela
Tema: Gerber - lat. Gerbera
Datum objave: 14 Kolovoz 2007 u 14:58
http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/2/savjet/154.aspx - http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/2/savjet/154.aspx

Ove sam nedavno dobila na poklon pa pisite sve kaj znate o njima
123



Odgovori:
Objavio: shasha
Datum objave: 16 Kolovoz 2007 u 20:08
Izgleda da nitko ništa ne zna o njima.Ja pišem al ne znači da znam ištaLOL


Objavio: Plantlover
Datum objave: 07 Siječanj 2008 u 22:51
Moja prijateljica je imala takvu,pustila ju je vani po zimi pa je umrlaUnhappy


Objavio: Matko
Datum objave: 11 Siječanj 2008 u 11:59
Samo ju treba unesti preko zime u nekakvu hladniju ali svijetlu prostoriju.
I gerber ostane bez problema!!!
 
Ja sam ga imao godinama! Preko ljeta vani, a kada zahladi kraj 9 - 10 mj. unesem ga u podum i redovito zalijevam.


-------------
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!


Objavio: SilveK
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 23:26
Ove sam godine kupila nekoliko ocvalih gerbera na sniženju u kauflandu, i posadila ih na polusjenovitu gredicu. Zanima me ima li tko kakvo iskustvo s njim i da li možda više vole sunce, prvi sam ih put ove godine sadilaSmile


Objavio: Lantana
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 23:46
Ja ih posadim u sjenu jer traže puno vode, kod mene s tlo brzo isuši pa sam probala u hladu i skoro cijelo ljeto je imao pokoji cvijet. Sad imam visoki, a prije sam imala niski, bila sam jako zadovoljna s njim.

-------------
život je more


Objavio: Točkica
Datum objave: 15 Listopad 2009 u 10:19


Dragi forumaši!

Ovih sam dana u Konzumovoj cvjećarnici vidjela prekrasne lončanice sa gerberima.

Kakva su vaša iskustva sa gerberima kao sobnim biljem? Jesu li to trajnice i kako se ponašaju u kući?

Rado bih nabavila jednu lončanicu jer su mi se silno svidjeli, ali malo znam o njima pa molim za savjet.

smile99


Objavio: Neva
Datum objave: 15 Listopad 2009 u 10:25
Ti kao da sljedis moje korake u nabavci! LOL Ovako... moji gerberi, koje sam nabavila u ljeto, ocvali su i od onda samo pustaju nove listove, ali cvijeta ni za lijek. Buduci da im treba puno sunca za cvijet, drzim ih na juznom prozoru, ali se cini kao da im je tamo previse vruce i zna se dogoditi da listovi kljoknu... Prije tjedan dana sam primijetila po dva malena zametka cvijeta kako njuse svoj put iz oba gerbera koje imam, ali da li ce od toga nesto biti, nemam pojma... dakle - uglavnom - nisam sasvim sigurna da su gerberi za kucu...

-------------
Konacno sam pronasla mjesto na kojem blistam.


Objavio: anči39
Datum objave: 03 Travanj 2010 u 21:27
ima li netko iskustva sa sobnim gerberom ?

-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: Mira K
Datum objave: 07 Veljača 2011 u 21:06

Dobila sam ovaj gerber, mali je, u malom važu i neznam što da radim sa njim? Da ga posadim u veći važ, sada ili da ga stavim odmah u vrt. Neznam dali je to kućna biljka ili ipak treba u vrt?

Molim vaša iskustva i pomoć.
 
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/gerber/20368.aspx">


Objavio: Mira K
Datum objave: 07 Veljača 2011 u 21:08

Koja je to razlika između sobnog i vanjskog?

Kakav je onda ovaj moj?
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/gerber/20368.aspx">
 


Objavio: Triša
Datum objave: 07 Veljača 2011 u 21:24
Nigdje u knjigama nisam našla da postoji gerber i sobni gerber. To je čini mi se ista biljka - trajnica je, odnosno višegodišnja,
Cvjeta od 6 do 9 mjeseca, voli potpuno sunčano mjesto.
Potrebna mu je rahla i propusna, zemlja, bogata organiskim tvarima s malo vapna.
Zaljevati treba često, ali ne preobilno, paziti da se voda ne zadržava oko korjena.
 
Evo toliko do mene iz knjiga koje imam.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 07 Veljača 2011 u 22:09
Da ima zaista dobar opis ove biljke, ali ne znam ako ona spada u sobno bilje, ili možda spada, sad ni ja ništa ne kužim.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Belina
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 19:52
Moj gerber u vrtu.
 


Objavio: sunce :)
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 21:03
Ja sam ga imala po ljeti,stanovao je na sunčanom mjestu i tražio dosta vode,imao je faze kada je cvjetao i kada bih opet dugo čekla na cvijet al svake godine mravi ga srede,špricala i stavljala sam sve i svašta ali gerberić je fasovao,ali super je kod njega ako mu se koji listić odlomi,samo ga se stavi u zemlju i za čas se uhvati a i prekrasni su :D


Objavio: Andina
Datum objave: 15 Studeni 2011 u 22:40
U knjizi "Cvijeće u vrtu" u izdanju Mladosti, Zagreb, 1971., za koju je tekst napisala dipl. ing. Truda Furač, piše:






-------------
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)


Objavio: Gordana102
Datum objave: 27 Siječanj 2012 u 19:55
Tko ima gerbere!  Kad im je period mirovanja, u kakvom su vam sad stanju. Pitam jer sam si ja danas kupila 2 kom. a neznam puno o njima.


Objavio: vijolica
Datum objave: 03 Ožujak 2012 u 23:31
Gerberi mi niču.Mogu li već ovog ljeta cvijetati?


Objavio: kamenjar
Datum objave: 09 Travanj 2012 u 16:29
oni koji imaju gereber ne pisu svoja iskustva,ja koja ih nemam ove god cu ih nabavit jer ih ima kikach a odusevili su me jer su joj cvali cak do 12 mjeseca..evo i sad naveliko cvjetaju ,znaci  sve u svemu gerber cvjeta od proljeca do kasne jeseni 

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: vijolica
Datum objave: 13 Prosinac 2012 u 19:00
Cvjetali su ovo ljeto, cvjetaju i danas!



Objavio: monstera
Datum objave: 13 Prosinac 2012 u 19:26
Vijolica sad sam tako sretna jer ću onda na godinu i ja imati ove tvoje moje gerbere! Krasni su!

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: vijolica
Datum objave: 13 Prosinac 2012 u 22:56
Da baš su lijepi,a cvijet im dugo traje


Objavio: monstera
Datum objave: 13 Prosinac 2012 u 23:05
Joooooj sad neću moći dočekati proljeće! Da nije zima, već bi ih išla sijati...

-------------
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.


Objavio: morij1
Datum objave: 04 Srpanj 2013 u 18:38
Znam da je stara tema, no da je malo oživim.
Kupio sam gerbere u Billi, čuo sam o njima da vole sunce i da uvijek imaju vode. Zato ih zaljevam ujutro i navečer no svaki put kada se sunce oko 15h pojavi, jedan od njih se u potpunosti objesi i kada sunce zađe, tj. postaje slabije oko 19h onda se oporavi i opet bude uspravan.
Ujutro je bio u redu, ali sada je kao na slici.
ujutro

po suncu

Imam sunca samo od 15-19h i ne znam da li im sunce, voda ili što smeta?


Objavio: Andina
Datum objave: 04 Srpanj 2013 u 19:20
Smeta mu sunce i vrućina. Stavi ga u sjenu od 15 do 19 sati.


-------------
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)


Objavio: morij1
Datum objave: 06 Srpanj 2013 u 21:45
Stavio ga u hlad, međutim svaki dan oko 14h on počne "venuti" i oko 22h se opet oporavi i po noći bude uspravan raširenih cvjetova...



Objavio: morij1
Datum objave: 07 Srpanj 2013 u 11:00
Nažalost ovo večer ni ovo jutro se taj jedan nije oporavio :( Još je gori nego na fotografiji, ostali su ok.


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 10 Travanj 2014 u 16:54
danas u plodinama
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/novosti/68303.aspx" rel="nofollow">



-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: administrator
Datum objave: 10 Travanj 2014 u 17:17
jako je lijepa, koliko je koštala???


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 10 Travanj 2014 u 19:50
13,99



-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: administrator
Datum objave: 10 Travanj 2014 u 20:36
To stvarno nije puno, pogotovo ako se održi nekoliko godina.


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 10 Travanj 2014 u 20:46
i ja mislim .


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: @kaktus
Datum objave: 10 Travanj 2014 u 20:54
slažem se...

-------------
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)


Objavio: vijolica
Datum objave: 11 Travanj 2014 u 00:48
Stvarno zahvalna biljka
Ove zime su čak vani preživjeli(sjeverni Jadran).Cvjetali su stalno pomalo,sad su krenuli malo jače.
Jedino što me "ljuti "kod njihj je da im nije nikakva klijavost


Objavio: dea78
Datum objave: 11 Travanj 2014 u 07:29
Gerber u nasem priobalju moze prezimiti vani, a na otvorenim polozajima ga je najbolje posaditi u loncanice da se preko zime moze unjeti u zasticen i negrijan prostor.cesto preko zime biljka izgubi listove ali ce vrlo brzo protjerati nove.Patuljaste sorte su za prozorske sanducice ili kamenite vrtove.redovitim otkidanjem ocvalig cvetova pospjesuje se cvatnja.pritom cvjetnu stapku ne rezati skarama vec jednostavno treba otrgnuti od baze stabljike.Cvate izmedu travnja i listopada uz krace razdoblje bez cvatnje.Polusjenovito do suncano,humusno bogato dobro drenirano tlo.treba mu osigurati stalnu vlaznost.u vrijeme intezivne cvatnje prihranjuje se dva puta tjedno za cvatuce biljke.lisne usi i crveni pauk se suzbijaju insekticidom.Tripsi uzrokuje deformiranje cvjetne glavice i bjelw mrlje na laticama.trulez korjena -trba ga saditi u propusno tlo.Nadam se da sam imalo pomogla.

-------------
Pozdrav iz Zagreba!


Objavio: biGmazi
Datum objave: 11 Travanj 2014 u 08:23
Jel netko čuo za crni gerber? Izrazito crn!


Objavio: dea78
Datum objave: 11 Travanj 2014 u 08:41
biGmazi nisam al cu se danas raspitati.pa ti javim.

-------------
Pozdrav iz Zagreba!


Objavio: jagoda
Datum objave: 13 Travanj 2014 u 22:51
Ove zime dobila sam sjeme gerbera. Mislila sam da neću sijati jer sumnjam da će mi niknuti...Međutim dogodilo se je čudo i sjeme je niklo i sad imam desetak malih sadnica gerbera..Još su u malim posudicama, ali naći ću im neko mjesto, samo da malo porastu...WinkWink


-------------
sutra je novi dan



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk