Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Blaženak - Geum

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Trajnice
Opis foruma: Sve o trajnicama u vrtu
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4326
Datum ispisa: 28 Kolovoz 2024 u 23:20
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Blaženak - Geum
Objavio: Cimicifuga
Tema: Blaženak - Geum
Datum objave: 25 Siječanj 2010 u 19:06

Geum - blaženak je zimzelena trajnica za sunčane do polusjenovite položaje.

Cvjeta u 5. i 6. mj. cvijetovima žute, narančaste, crvene ili roza boje.

Ima ih više vrsta: G. Coccineum, Chiloense...

Zimsko lišće je nešto sitnije i uvijek ne izdrži cijelu zimu. Ako se više puta kroz zimu izmijene razdoblja mraza i nešto toplijeg vremena, lišće će vjerojatno povenuti, a u proljeće će novo potjerati.

Geum uspijeva na humusnom, hranjivom, umjereno vlažnom tlu.

Gnojiti ga treba u proljeće i ev. još jednom u ljetu.

Zalijevati jedino ako je veća suša.

pročitajte još:

http://www.cvijet.info/trajnice/cvijet_geum___blazenak/5808.aspx - http://www.cvijet.info/trajnice/cvijet_geum___blazenak/5808.aspx  




Odgovori:
Objavio: kontesaa
Datum objave: 25 Siječanj 2010 u 19:29
simpatična cvijećka i definitivno ju treba potražiti, odlično Cimi Thumbs%20Up

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: moon
Datum objave: 16 Prosinac 2010 u 00:24

Geum je vrlo lijep mali grm. Posadila sam ga u rujnu ove godine. Cijelo vrijeme cvjeta. Ovih par noći temperatura je bila -4° i puhala je bura. Pretpostavljam da će sad nestati do proljeća, no vidjet ćemo. Evo slika

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/geum_coccineum/17373.aspx">
 


Objavio: dado_84
Datum objave: 16 Prosinac 2010 u 13:14
Moon, Geum nebi trebao nestati tjekom zime, uvijek ima par zelenih listova. Ako je zima blaga onda znaju ostati skroz zeleni. Ja inace uzgajam
Geum rivale - mocvarni blazenak
Geum urbanum
Geum montanum
Geum chiloense Fireball
Mislim da cu nabaviti jos koju vrstu jer su jednostavne i ljepe biljke  a savrsene su za popunjavanje praznina na gredicama (ili ispod grmova) pogotovo kad neznate sta bi te na takva mjesta stavili. Jednostavno uklapaju se u svaku kombinaciju.


Objavio: Anaida
Datum objave: 29 Siječanj 2011 u 10:34
"Zimsko lišće je nešto sitnije i uvijek ne izdrži cijelu zimu. Ako se više puta kroz zimu izmijene razdoblja mraza i nešto toplijeg vremena, lišće će vjerojatno povenuti, a u proljeće će novo potjerati."
- upravo to se mojem blaženku dogodilo ove zime. A i mravci su sagradili dom u jednom od njih Smile .. Nadam se da će se s proljećem lijepo oporaviti.


-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 29 Siječanj 2011 u 10:47

Kod mojih geuma, u "srcu" biljke, se svake godine pojavljuje jedan štetnik u obliku bijelog debelog crvića koji ispušta sluzavu "pjenu".

Kako nerado upotrebljavam kemikalije, do sada sam ih jednostavno odstranjivala štapićem i uništavala.

Zna li možda netko o kakvom štetniku se radi i kako ih se riješiti, a da se ne upotrebljava neka jača kemikalija?


Objavio: hana
Datum objave: 29 Siječanj 2011 u 11:30
ne znam kako se zove točno taj štetnik ali znam na kojeg misliš.Ja sam ih se rješavala juhom od pelina ili češnjaka


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 29 Siječanj 2011 u 11:35

Hana, kako si napravila tu "juhu"?


Objavio: hana
Datum objave: 29 Siječanj 2011 u 11:45
od pelina sam napravila tako da sam u litri vode močila 3gr suhog ili 30gr svježeg pelina (nije mi više trebalo ali obično se radi od 10l vode). To je odstajalo 24 sata i može se nerazrijeđeno prskati po biljkama. A od češnjaka se namoče protisnuti režnjevi sa ljuskom....75gr na 10 litara vode.Mora odstajati barem 5 sati i onda prskati. Recepti su iz knjige Bio-vrt M.L Krauter i provjereni su


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 29 Siječanj 2011 u 12:20

Oprosti što se nisam sjetila odmah upitati: za što sve upotrebljavaš te pripravke?


Objavio: hana
Datum objave: 29 Siječanj 2011 u 12:24
ma daj Cimi,zato smo tu da pomognemo tko zna. pelin je opčenito za sve nametnike dobar - od ušiju svih vrsta,gusjenica,mrava,kupusnog bijelca,jabučnog savijača,ribizlove hrđe..... isto tako i juha od češnjaka


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 29 Siječanj 2011 u 12:36

Tek sam sada vidjela da su iz prvog posta nestale slike od nekih vrsta geuma pa ću ih ponovo staviti

Ovaj geum je najčešći u našim vrtovima: Geum coccineum

http://img651.imageshack.us/i/geumcoccineum.jpg/">

Geum Princess Juliana

http://img403.imageshack.us/i/geumprincessjuliana.jpg/">

Geum pentapetalum

http://img535.imageshack.us/i/geumpentapetalum.jpg/">

Geum montanum

http://img515.imageshack.us/i/geummontanum.jpg/">

Geum blazing sunset form

http://img213.imageshack.us/i/geumblazingsunsetform.jpg/">

Geum rivale leonards variety

http://img441.imageshack.us/i/58926472.jpg/">



Objavio: Olja
Datum objave: 29 Siječanj 2011 u 16:01
Bas je lepa ova biljcica,a ja je nikad nisam srela,bas cu obratiti
paznju da je nadjem,verovatno se razmnozava deljenjem korena....?


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 29 Siječanj 2011 u 16:41
Ajme što ti je montanum velik, ili je moj neki niski varietet ili sam ga previše izgladnila. Dodala sam puno šljunka da ne istrune od silne prošlogodišnje kišurine.


Objavio: dado_84
Datum objave: 29 Siječanj 2011 u 17:25
Cim to su tvoje slike ili s neta? Ovaj pentapetalum me odusevio! I moj montanum je nakako manji hmm mozda je i taj na slici manji ali izgleda veci. Zar geum rivale leonards variety nebi trebao imati narancaste cvijetove (apricot boja)?


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 29 Siječanj 2011 u 17:59

Ovo nisu moji geumi - pa nisam to niti napisala. Ja imam samo Geum coccineum, Geum rivale (ali drugačiji od ovog na slici) i još jedan visoki žuti sličan Geumu Princess Juliane.


Objavio: dado_84
Datum objave: 29 Siječanj 2011 u 18:05
ok, steta imala bis ljepu kolekciju ;) Ovaj visoki slican geumu moze biti Geum urbanum. Ta vrsta naraste do nekih 30 cm. Ima manje cvijetice žute boje, ali sjemenke su iste kao i u drugim geumima.


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 29 Siječanj 2011 u 18:28

Imaš pravo, Geum rivale leonards variety ima više aprikot boju - ovu fotku su očito malo "fotošopirali".


Objavio: Anaida
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 09:30
Moj je najsličniji ovom crvenom, sunset form, ali ću ga slikati proljetos pa da vidite kakvog imam ja. Koliko znam dijeli se korijenjem jer sam ga ja dosta već dijelila, i vele da se lako ukorijenji kod novog domaćina.. Moj raste "u krug" tj. baš se dosta pravilno širi.

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: manči
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 10:29
....lijepa  vrsta   biljke...
 
 
....da  li   neko  ima  iskustvo  sa  tom  biljkom  u   Dalmaciji? 


Objavio: dado_84
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 13:35
Rastu geumi samoniklo i u Dalmaciji :)


Objavio: manči
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 18:02
....samoniklo sam ih vidjela "na kontinentu"  ali ne u j.Dalm....


Objavio: jagoda
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 18:36
Preljepa biljka, k tome još i trajnica...Nisam je još vidijela u prodaji, morati ću je portažiti...WinkWink

-------------
sutra je novi dan


Objavio: hoya
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 18:57
A ja imam geum kao dragu uspomenu na druženje sa našom forumašicom u Senju Tongue

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 19:01

Postoji tridesetak vrsta geuma. Proširen je u Evropi, Aziji, sjevernoj i južnoj Americi te u južnoj Africi. Zavisno od vrste rastu na različitim staništima.
Neke od vrsta rastu i na našim područjima.

U vrtovima se najviše uzgajaju kultivari koji imaju krupnije cvijetove izražajnih boja.

Dosta samoniklih vrsta ima sitne i neugledne cvijetove.


Objavio: moon
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 19:10
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Preljepa biljka, k tome još i trajnica...Nisam je još vidijela u prodaji, morati ću je portažiti...WinkWink
 
Jagoda, od rujna prošle godine geuma je bilo za kupiti u Bauh...Wink, tamo sam i ja kupila (par postova iznad možeš ga vidjeti, stavila sam njegovu sliku).
 
Evo da napišem što je sad s tim geumom - tijekom prosinca izgubio je i cvijet i lišće. Čekam toplije dane da se ponovno pojavi.Tongue


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 20:31
obično bude u prodaji u travnju, svako proljeće ga prodaju u MBM-u.
 
Predivna je to i vrlo zahvalna biljkaSmile.


Objavio: jagoda
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 20:34
MOON i HOYA hvala za informaciju...Nisam do sada vidijela tu biljku u živo pa ni ne znam kako izgleda, morati ću do vas da je vidim i onda u potragu za moj novi vrt....WinkWink

-------------
sutra je novi dan


Objavio: jagoda
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 21:06
Retriver Sara hvala za informaciju za MBM ...Tamo često navratim, pa ću valjda i naći geum. Možda sam ga i ranije vidijela ali nije mi bio u glavi pa nisam obraćala pažnju. Obzirom da nije zahtjevan odgovara mi u svakom slučaju...WinkWink

-------------
sutra je novi dan


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 31 Siječanj 2011 u 07:51
Zanimljivo je promatrati kako neko poznato vrtno cvijeće padne u zaborav, a ranije ga je bilo u svakom vrtu. U međuvremenu pojave se mnogi kultivari, a oni stari se ponovno otkrivaju. Blaženak je lijep i kad cvate i bez cvijeta zimi, baš zbog vazdazelenog baršunastog lišća skupljenog u rozete.  


Objavio: Belina
Datum objave: 31 Siječanj 2011 u 08:44
Gledajući ove prekrasne biljkice,osjećam toplinu,koja dobro dođe u ovo hladno,zimsko jutro.Smile


Objavio: moon
Datum objave: 08 Veljača 2011 u 17:08
Ovo je moj geum slikan danas. Vidi se nicanje mladog novog lišće ispod prošlogodišnjeg sasušenog, kojeg još nisam uklonila zbog još jednog najavljenog vala zahlađenja (kako kažu meteorolozi) pa neka novo lišće ima zaštitu. Nadam se da ćete uspjeti razaznati ga jer je stvarno jako sitno:
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/geum_poceo_listati/20913.aspx">
 
 


-------------


Objavio: Mira K
Datum objave: 19 Travanj 2011 u 12:43
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Ovo je moj geum slikan danas. Vidi se nicanje mladog novog lišće ispod prošlogodišnjeg sasušenog, kojeg još nisam uklonila zbog još jednog najavljenog vala zahlađenja (kako kažu meteorolozi) pa neka novo lišće ima zaštitu. Nadam se da ćete uspjeti razaznati ga jer je stvarno jako sitno:
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/geum_poceo_listati/20913.aspx">
 
 
A kakav ti je danas draga? Daj malo sliku ovdje..Wink


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 19 Travanj 2011 u 13:55

Je, istina, lijepa je to biljka, nepravedno potisnuta u zaborav kao i mnoge trajnice. Ugodno se osjeća u sjeni, a podnijet će i sunce, ako  mora. Baršunasto zeleno lišće lijepo je i kad nema cvijeta. Nakon 20 godina ulončila sam jučer 50-ak biljaka. crveni i žuti, punih cvjetova, Mrs Bradshaw i Lady Stratheden. G. montanum  je  niska biljka 15 cm, kao stvoren za kamenjare, ali slabo klije i polagano raste. Dekorativni su i perjasti plodovi. G. rivale ima svijetložute cvjetove u obliku zvončića.



Objavio: Anaida
Datum objave: 23 Travanj 2011 u 07:00

Evo mojeg blaženka..



-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: jagoda
Datum objave: 26 Travanj 2011 u 03:25
Anaida koje je boje tvoj geum? Moj je upravo otvorio prvi cvijetić...To mi je skroz nova biljka jedva sam je pronašla...Nadam se da će lijepo cvjetati i dugo opstati u mojim vrtovima...
 
 


-------------
sutra je novi dan


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 26 Travanj 2011 u 04:38
Jagoda nisi dovoljno tražila LOL Upravo cvate i crveni s punim cvjetovima i "Lemon Drops".


Objavio: Anaida
Datum objave: 26 Travanj 2011 u 09:33
Jagoda, moj je tamno crvene boje. Kod mene se pokazao jako, jako zahvalnim cvjetićem, puno sam ga već i razdijelila i svima cvate. Ako hoćeš, pošaljem ti ga u jesen.

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: Mira K
Datum objave: 27 Travanj 2011 u 16:41

Jagoda me je nagovorila da ga kupim u rasadniku na Rešetarima i evo, sada sam ga zasadila. Baš je krasan!



Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 27 Travanj 2011 u 17:34
Ovih dana moj blaženak (Geum coccineum) je u punom cvatu. Žuti cvjeta nešto kasnije.

http://img64.imageshack.us/i/dsc00317hi.jpg/">

http://img232.imageshack.us/i/dsc00380nr.jpg/">



Objavio: waterlily
Datum objave: 28 Travanj 2011 u 10:48
smile94
Prekrasno!

Da vam pokažem svoju ljepoticu!





-------------
Želja i ljubav su krila za velika djela


Objavio: hoya
Datum objave: 28 Travanj 2011 u 20:12
Stvarno je ljepotica.

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Anaida
Datum objave: 03 Svibanj 2011 u 16:28
I ja svakodnevno uživam u pogledu..


-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: anči39
Datum objave: 24 Svibanj 2011 u 23:16
Waterlili mislim da si mi poslala jedan stručak  koji raste od prošle godine Tongue kod mene.
Mali je još ,bori se za opstanak ,ako je taj onda sam prava sretnica Embarrassed
 


-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 07 Travanj 2012 u 23:25
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Ovih dana moj blaženak (Geum coccineum) je u punom cvatu. Žuti cvjeta nešto kasnije.

http://img64.imageshack.us/i/dsc00317hi.jpg/">

http://img232.imageshack.us/i/dsc00380nr.jpg/">

ja sam ovakav kupila u Decori


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: Andina
Datum objave: 08 Travanj 2012 u 07:28
Posijala sam Geum chiloense 'Mrs. Bradshaw' i lijepo mi je niknuo. Ima već prve prave listiće pa pretpostavljam da ga mogu pikirati. Je li tko uzgojio ovaj cvijetak iz sjemena i postoji li šansa da ove godine procvjeta?




-------------
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 08 Travanj 2012 u 08:46
Kako ne, uzgojila sam ga prije 18 godina, pa ponovila prošle godine. Ni "Mrs Bradshow" ni "Lady Stratheden" nije cvao iste godine.  Inače, cvate redovito godinama, bez obzira na sušu, hladnoću, nikakvih posebnih uvjeta ne traže. Rasli su na suncu  i u djelomičnoj sjeni. Cvjetovi s nekoliko redova latica zanimljivi, kao i baršunasto lišće. Jedini nedostatak im je visina. Bolje su se pokazali oni koji su rasli na siromašnijem tlu s više sunca...


Objavio: dado_84
Datum objave: 08 Travanj 2012 u 12:29
rijetko koja trajnica cvijeta prve godine nakon sjetve, to je u biti i neko pravilo. ali mogu se prevariti pada u vremenski godinu dana procvijetaju.

-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Andina
Datum objave: 08 Travanj 2012 u 19:18
Baka Bea, Dado - hvala na objašnjenju. Posadit ću je na sunčanu gredicu i strpiti se godinu dana do cvjetanja, a što se tiče visine, dovoljno bi bilo i 30 cm. Smile

-------------
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)


Objavio: moon
Datum objave: 08 Travanj 2012 u 19:23
Moj geum je počeo cvjetati. Prepolovila sam ga da bih imala taj divan neumorni cvijetak na još jednom mjestu. Sad se malo vidi da ga mu dio nedostaje, no popunit će se on.
 
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/vrtno_cvijece/geum/39050.aspx">
 
 


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 08 Travanj 2012 u 19:35
Nije problem u maloj visini nego u velikoj, 60 cm. Točno je da se neke trajnice mogu "nagovoriti" da procvjetaju ranije, taj postupak se zove pospješivanje. Kupujemo biljke u cvatu kad ostale ne cvatu, npr. hortenzije, a onda se smrznu jer imaju mekano nezrelo tkivo. Ako hoćemo da nam cvatu iste godine kupujemo biljke razmnožene dijeljenjem. I reznicama razmnožene biljke cvatu ranije od uzgojenih od sjemena.


Objavio: dado_84
Datum objave: 08 Travanj 2012 u 20:59
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Posadit ću je na sunčanu gredicu 


geumi nisu trajnice za cisto sunce niti za kamenjare jer niti u prirodi ne rastu na takvim mjestima. Uvjek je pozeljno da su dio dana zasjenjene necim ili drugim biljkama. Na jakom suncu u skrtoj zemlji i bez vode obole i dobiju pepelnicu, a redovno im izgore listovi. JEdino je Geum montanum otporan na cisto sunce i skrtu zemlju, ali on jako sporo raste.


-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 08 Travanj 2012 u 21:22
Dado, prve hibridne geume vidjela sam posađene u jednom vrtu uz niske javore, posađene ispod ukrasnih šljiva da im i jednima i drugima osiguraju dovoljno sjene i oduševili su me. Jesi li ih uzgajao u svom vrtu?


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 08 Travanj 2012 u 22:10
hoće li ovaj moj cvjetati ove godine ?
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/novosti/39416.aspx">



-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: dado_84
Datum objave: 08 Travanj 2012 u 22:20
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

hoće li ovaj moj cvjetati ove godine ?
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/novosti/39416.aspx">



ovo izgleda kao potentilla a ne geum


-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: dado_84
Datum objave: 08 Travanj 2012 u 22:22
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Dado, prve hibridne geume vidjela sam posađene u jednom vrtu uz niske javore, posađene ispod ukrasnih šljiva da im i jednima i drugima osiguraju dovoljno sjene i oduševili su me. Jesi li ih uzgajao u svom vrtu?


da imam par sorti i vrsta koje rastu kod mene: Geum rivale, Geum urbanum, Geum montanum, Geum coccineum, Geum Blazing sunset i Geum MRS Bradshaw. Sve sta pisem, govorim iz svog iskustva. :)


-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 08 Travanj 2012 u 22:26
I ja. Kad dođeš vidjet ćeš gdje rastu.

EN to nije blaženak.


Objavio: Andina
Datum objave: 08 Travanj 2012 u 22:54
Gredica na koju bih zasadila geum je cijeli dan izložena suncu, ali ima stabla (rekli su mi da su to "ukrasne trešnje") koja u dijelu dana prave sjenu. Tlo je rahlo, jesenas dobro pognojeno.
Visina od 60cm mi jest problem jer sam ga htjela staviti uz stazicu u kombinaciji s nevenima. Sad mi se srušila cijela koncepcija. Očito ću morati dobro razmisliti o mjestu sadnje i o tome koje još biljke posaditi uz geum da bi bile više od njega i da bi ga malo zasjenile. Može neki prijedlog?

-------------
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)


Objavio: dado_84
Datum objave: 09 Travanj 2012 u 00:25
Samo cvijetovi geuma narastu toliko u vis, rozeta listova se nalazi pri tlu a niti neveni nisu toliko niski, 30 - 40 cm narastu i oni u vis. Geumi lijepo uspjevaju u podnozju grmova i stabala.

-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: jagoda
Datum objave: 09 Travanj 2012 u 01:54
ja imam jednu vrstu, ima narančasti cvijet i mislim da je geum coccineum. Počeo je cvjetati na jednom mjestu...Wink Jako je simpa biljka i lijepo bi bilo imati i druge vrste, odnosno druge boje...
 


Objavio: loveflower
Datum objave: 18 Veljača 2013 u 13:18
ako sada posijem geum, hoće li mi cvjetat ove godine ?

-------------
niki


Objavio: dado_84
Datum objave: 18 Veljača 2013 u 19:37
Ne, cvijeta od druge godine

-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: Carol
Datum objave: 20 Veljača 2013 u 18:38
 
Imam par Geuma, sve sam ih kupila u Botanickom vrtu. Jedan od njih je bio crveni ali mi je taj nestao. Ostali su samo narandasti. Za žute nisam znala ni da postoje.


-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: Carol
Datum objave: 20 Veljača 2013 u 18:43
Jedan od mojih narandastih u kamenjaru
 
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/geum_u_kamenjaru/55073.aspx">


-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: belica
Datum objave: 19 Travanj 2013 u 06:51
evo i moje malene...





-------------
belica,zagreb


Objavio: SlavujVk
Datum objave: 08 Travanj 2014 u 08:24


Objavio: SlavujVk
Datum objave: 24 Travanj 2014 u 20:15
geum rivale





Objavio: Andina
Datum objave: 15 Svibanj 2014 u 21:31
Geum 'Lady Stratheden'

BB je imala pravo, stvarno je visoko narastao. Prošle (prve) godine bio je puno niži, a ove se razbahatio toliko da sam ga morala vezati za panj. Mislim da su cvjetne stapke visoke oko metra. Inače, na punom je suncu do poslijepodneva kad dobije malo sjene od stabla s druge strane ceste. Čak je i prošlogodišnju sušu, uz povremeno zalijevanje, dosta dobro izdržao.


-------------
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)


Objavio: NinettA
Datum objave: 12 Prosinac 2014 u 02:31
I danas cvate... Nema nešto puno rožica, ali i ove vesele...

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/rozice/75709.aspx" rel="nofollow">


-------------
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...


Objavio: moon
Datum objave: 12 Prosinac 2014 u 12:35
Sad kad ga gledam, ne mogu se sjetiti da li mi je cvjetao ove godine, a niti ne mogu ga pronaći u vrtu booo kao da je nestao 



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk