Ispiši stranicu | Zatvori prozor

crna rotkva za bolesnu prijateljicu

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Oglasi
Opis foruma: Poklanjam - Kupujem - Darujem
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5447
Datum ispisa: 21 Srpanj 2024 u 02:20
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: crna rotkva za bolesnu prijateljicu
Objavio: antonija
Tema: crna rotkva za bolesnu prijateljicu
Datum objave: 19 Prosinac 2010 u 11:47
za bolesnu prijateljicu molim ako netko ima ili bar zna šta je, crna rotkva, da mi javi ili uputi!

medicina joj nije baš puno pomogla pa je došla do nekog travara u Bosni, između ostalih sastojaka treba joj i crna rotkva koja nam je totalana nepoznanica!

hvala!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.




Odgovori:
Objavio: Lovro
Datum objave: 19 Prosinac 2010 u 11:49
To je možda povrtnica!
Upitala bum danas rođakinju, pa ako ima, pošaljem ti!


-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: antonija
Datum objave: 19 Prosinac 2010 u 11:51
ajde mojim te, hvala ti na ekspresnom odgovoru!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: OTOK
Datum objave: 19 Prosinac 2010 u 12:16
Antonija, imaš tu na forumu nešto o crnoj rotkvi - potraži pod povrćem.

A kad je u pitanju ljekovitost bilo bi dobro do pitaš Grivu ili Fermina-Dazu, one ti o tome znaju puno, možda imaju i odgovarajući pripravak


Objavio: milica7
Datum objave: 19 Prosinac 2010 u 14:51
Ovo je slika crne rotkve. Kupila sam na tržnici nekoliko komada http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/povrce_i_vrt/crna_rotkva/19357.aspx"> za salatu


Objavio: milica7
Datum objave: 19 Prosinac 2010 u 14:54
Ovo je presjek crne rotkve. http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/povrce_i_vrt/crna_rotkva/19358.aspx">


Objavio: Lovro
Datum objave: 19 Prosinac 2010 u 16:02
Je, to je to!
To kod nas zovu povrtnica!
Rođakinja je rekla da ima!
U toku tjedna bude donesla, javi natrag adresu na pp, pa da pošaljem!
Imam je negdje u bilježnici, ali.....


-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: antonija
Datum objave: 19 Prosinac 2010 u 16:18
OTOK, milica7, LOVRO, hvala vam!

i opet san se uvjerila da mi je registracija na CIF,jedna jako pametna odluka!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: mali kaktus
Datum objave: 19 Prosinac 2010 u 19:32
Antonija i ja ovu crnu rotkvu kupujem na placu i od nje radim salatu,kod nas se može sijati i raste u vrtu kao rotkvica ili repa.


Objavio: Anaida
Datum objave: 19 Prosinac 2010 u 20:05
I moja svekrva ju je imala, i mi je jedemo kao salatu s crnim uljem.. Sad ju više nemam ali znam da je jako zdrava!

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: antonija
Datum objave: 19 Prosinac 2010 u 21:49
hvala van drage moje, LOVRO će mi poslati!
mali kaktus ako bude trebalo još znan đe ću pitati!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: mali kaktus
Datum objave: 19 Prosinac 2010 u 21:54
Mislim da imam i vrečicu sjemena,ako želiš ti pošaljem


Objavio: antonija
Datum objave: 19 Prosinac 2010 u 22:05
mali kaktus,može, valjda će moći rasti kod nas! tu niko nezna ni šta je to, malo san čitala i vidjela da je jako ljekovita! hvala ti puno!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: sarajka
Datum objave: 19 Prosinac 2010 u 22:29
,daga Antonija sada sam vidjela da to tražiš,kod nas u Bosni je skoro svak sije i ima je na pijaca,ja ke takođe imam i sadim je zbog unuka koji je jako sklon upali grla i kašlju,a naše majke su liječile sa njom i veliki kašalj kod djece a koristimo je za salatu,posebno uz jaku hranu,grah,meso,gulaši.Evo recept kako je ja koristim za kašalj .Uzme rotkvu veliku i nožem joj odsjećem kao poklopac.zatim je kašikicom izdubim i u to udubljenje sipam meda koliko može stati,zatim vratim poklopac u stavim tako u široki šolju daili zdjelicu u koju naspem vodu,tako da repić koji ide uzemlju bude u vodu,poslije dva tri sara već se med istopi jer ona pusti sok ,dam dva tri puta na dan po 2.3 kafene k, toga,i odmah sipam slijedeći med,to otprilike može trajat 2 dana jer se ona smežura jer nema više soka,i tako onda pripremim slijedeću.a salatu pravim tako da je ogulim i na sitni ribež izribam ,posolim i dodam kiselo vrhnje sve promješam ,to je jako zdravo i dobro za probavu te se zato jede uz teška jela,nadam se da sam barem malo uspjela objasniti i naravno pomoći 


Objavio: antonija
Datum objave: 20 Prosinac 2010 u 08:32
sarajka, hvala ti, pomogla si, recept san prepisala, mali kaktus će mi poslati sjeme pa ću i ja probati je uzgojiti!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: lilie
Datum objave: 20 Prosinac 2010 u 12:16
Sarajka smile79 za recept.
I ja imam problema sa kašljom.
 
Čula sam i za pripravak od lovora, moram naći gdje je zapisano.


-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: sarajka
Datum objave: 20 Prosinac 2010 u 12:23
Drago mi je da pomogne,mom unuku zaista pomaže,jer sam se lično uvjerila,a Antonija ja rotkvu i cveklu sijem kad pokupim i počupam grašak koji sijem odmah kad se snijeg istopi,tako da otprilike početkom 6 mj je posijem i ona do jeseni naraste,nešto povadim a nešto ostavim u zemlji te ćim popusti zima ja je vadim koliko mi treba,tako i mrkvu,jer mi se bolje održi nego kada izvadim


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 20 Prosinac 2010 u 20:18
Sjeme poslano,očekujsmile230


Objavio: antonija
Datum objave: 20 Prosinac 2010 u 21:49
mali kaktus, hvala ti puno

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 21 Prosinac 2010 u 09:41
Zašto volim Forum i forumaše???
http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: antonija
Datum objave: 21 Prosinac 2010 u 10:53
Sara jesi li vidjela, nisam mogla vjerovati kako san brzo, zahvaljujući divnim forumašicama, riješila problem oko crne rotkve!
 
još jedanput svima veliko hvala!


-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.




Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk