Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Papaja - Papaya

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostale biljne vrste - Forum o biljkama
Ime foruma: Voće
Opis foruma: Sve o voćkama.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=642
Datum ispisa: 29 Kolovoz 2024 u 13:56
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Papaja - Papaya
Objavio: Malky
Tema: Papaja - Papaya
Datum objave: 19 Studeni 2007 u 23:42
Imam doma papayu plod. Kak s njom, jel netko probal zasadit kostice?

Evo danas cu probat posadit pa cemo vidjeti jel bude nekaj od toga



Odgovori:
Objavio: dina
Datum objave: 20 Studeni 2007 u 20:36
samo koliko mi se cini ona raste kao kokos (palma)
(mozda se varam )

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: Malky
Datum objave: 20 Studeni 2007 u 20:57
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

samo koliko mi se cini ona raste kao kokos (palma)
(mozda se varam )
 
da kao kokos, al idem bas vidit kaj bu bilo


-------------
Odranski Obrež, N.Zagreb


Objavio: shasha
Datum objave: 20 Studeni 2007 u 21:32
Držimo palčeve Malky,samo nemoj brzo odustati.Tako nešto zna niknuti i nakon 3mjeseca.


Objavio: Geko
Datum objave: 24 Prosinac 2007 u 15:45
Papaju je najbolje sadit na proljeće. Sjeme se treba posušit. Kad se posadi za mjesec dana niče. Prek ljeta se lako održava. Zahtijeva dosta vode, svaki dan i podnosi direktno sunce. U našem klimatu u jednoj vegetacijskoj sezoni narastu pola metra pa možda i nešto više. Ja sam odustao od uzgoja papaje zato što se pojave problemi kada dođe hladnije vrijeme. Ne znam u čemu je problem ali koliko god imala svijetla i topline njoj svi listovi popadaju i na kraju se stabljika posuši. Po mojim pokusima mislim da može biti samo jednogodišnja biljka. Možda ju je netko od vas uspijo održat cijelu zimu!? Ako je, nek mi kaže kako je to uspio.


Objavio: Geko
Datum objave: 24 Prosinac 2007 u 15:49
http://img45.imageshack.us/my.php?image=papayacc0.jpg">
 
 
Ovo je papaje od ovog ljeta.


Objavio: administrator
Datum objave: 24 Prosinac 2007 u 16:40
Baš sam se malobacio u proucavanje papaje i pise da joj je vijek trajanja jako kratak, i da biljku treba mjenjati svakih 5 godina, tako da izgleda nije jednogodišnja biljka. i da je potrebno ukloniti vecinu muskih stabala. znaci vjerovatno ima muska i ženska papaja!!
 
I pise da je pogodna za uzgoj kao loncanica u visokim staklenicima ali da tada daje teze plod. Inace se sadi u zemlju, da je bogata humusom i da bude udaljenosti cca 3m.


Objavio: Geko
Datum objave: 24 Prosinac 2007 u 19:39

Slažem se sa svim tim. da su kratkog vijeka svega 20-tak godina i da postoji muška i ženska biljka. Možda sam se krivo izrazio a to da po mojim saznanjima može biti jednogodišnja u našem klimatu. Drugačiji su uvjeti uzgoja kod nas a drugačiji u tropima.



Objavio: administrator
Datum objave: 24 Prosinac 2007 u 20:00
Dosta tesko je uzgojiti biljku koja treba tropsku klimu! Koliko sma skuzio imate svijetla za uzgoj biljaka, tak da je puno lakse osigurati uvijet, još samo toplinu i vlagu. Dali to uzgajate u kuci ili plasteniku-stakleniku?


Objavio: administrator
Datum objave: 24 Prosinac 2007 u 20:02
Malky nista nepises kako napreduju , jeli niklo stogod???


Objavio: Malky
Datum objave: 24 Prosinac 2007 u 21:55
PA cekam i cekam ali nista. Od svih 20 komada ni jedan nije nikla, vjerovatno nekaj krivo sam napravio.
 
Pricekat cu proljece pa probat ponovno


-------------
Odranski Obrež, N.Zagreb


Objavio: Geko
Datum objave: 24 Prosinac 2007 u 23:06
Ja sve te biljke držim u stanu(dvosoban). A "klijalište" je u mojoj sobi na stolu pod lampom. Sad trenutno čekam da mi mango proklije. Šest sjemenki se ukorijenilo, još samo da se biljke pojave.


Objavio: TILjO
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 15:54
Ja sam isto sadio papaju... Niknulo mi ih je jako puno, pa sam ostavio 10ak najjačih. Narasle su oko 15ak cm i onda su jednostavno istrunile i nekakva se plijesan na njih uhvatila... Već je bila jesen, pa im hladnije vrijeme nije odgovaralo, možda zato... Ali svejedno, bile su u kući. Ma ne znam!

-------------


Objavio: DANČI
Datum objave: 06 Veljača 2009 u 08:49
kupila ju jučer? ima li tko iskustva sa sadnjom???


Objavio: fuksija
Datum objave: 06 Veljača 2009 u 09:09
Nista posebno.Oprala sam dobro sjeme, osusila i nakon nekoliko dana posijala u rastresitu zemlju.
Niklo je za 2 tjedna.

Sretno!

-------------
pozdrav iz Norveske


Objavio: DANČI
Datum objave: 27 Travanj 2009 u 13:01
eto moja papaja iz sjemenki kooooonačno nikla,nakon duuuugo vremena iščekivanja..Big%20smile


Objavio: Božikovine
Datum objave: 20 Rujan 2009 u 22:30
Papajoljupci zar nema ništa novog kod uzgoja papaje?

-------------


Objavio: Eldarmd
Datum objave: 02 Siječanj 2010 u 14:07
Da vas obradujem, evo da kucnem u drvo danas je 2.1.2010 i svih 6 papaja su zive, znate u 10 mjesecu sam ih unijeo u kucu, listovi sa strane su otpali, samo na vrhu ima 3-4 lista, i oni se suše, ali odmah izlaze novi, kako na vrhu, tako i sa strane, samo sto ti sa strane ne mogu narasta, valjda sto mena dovoljno toplote, uglavnom biljkama nije nista, samo jos mjesec i pol da prezive, a sigurno hoce, i dolazi koliko-toliko toplije vrijeme. Slike vam mogu polat ako vas interesuje. Samo da znate one su mi u dnevn oj sobi 4 na prozoru i dvije blizu kamina, i jednom ih sedmicno zalijem, jer nije vruće.
Iz Modriče sam (BiH), blizu Slavonskog Broda, da vam dočaram kakva je klima i kakvi su uvijeti...


Objavio: alias
Datum objave: 21 Veljača 2011 u 20:45
Pozdrav ! Ima li koja dobra duša da mi pošalje pismom par sjemenki papaye,bio bi mu jako zahvalan jer se ovdje kod nas nema nigdje za nabavit..


Objavio: Antony
Datum objave: 02 Travanj 2014 u 11:20
pozdrav, evo posadio sam sjemenke papaye prije malo više od mjesec dana i napokon su počele nicati...do sada ih je niklo 27 a vidim da ih još niče!!!



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk