Ispiši stranicu | Zatvori prozor

josipanu nudi i potrazuje

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Oglasi
Opis foruma: Poklanjam - Kupujem - Darujem
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8210
Datum ispisa: 08 Rujan 2024 u 07:34
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: josipanu nudi i potrazuje
Objavio: JosipaNu
Tema: josipanu nudi i potrazuje
Datum objave: 08 Ožujak 2015 u 19:00
nudim bio enzim...nekoliko litara do sljedece ture bit ce viska...zainteresirani u pp...hvala unaprijed



-------------
divno je biti nekome nesto....



Odgovori:
Objavio: JosipaNu
Datum objave: 16 Ožujak 2015 u 10:20
ako netko ima crni sljez koji bi cvjetao ove godine trazim....u zamjenu za nesto...smile58

-------------
divno je biti nekome nesto....


Objavio: JosipaNu
Datum objave: 20 Ožujak 2015 u 23:01
dali netko ima da mi ponudi gavez symphytum officinale i slatki korjen glycyrhiza glabra...ili ako mogu dobiti sjeme ako ne gdje da ga nabavim...hvala unaprijed...smile86

-------------
divno je biti nekome nesto....


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 21 Ožujak 2015 u 07:39
Josipo, ima kod mene gaveza. Idem u izvidnicu u kakvom je stanju, pa ti pošaljem. 


Objavio: JosipaNu
Datum objave: 21 Ožujak 2015 u 07:51
Bravo mila nisam sigurna da imam kantarion i on mi treba a trebam i sladič glycyrrhiza glabra...njega se treba u prirodi traziti pa cu tamo kod nas u sumici traziti...nasla sam za sina caj za njegove tegobe chronove bolesti crijeva sto bi mu puno olaksalo jer ljekovi mu ne pomazu...pa sam sigurna da bi mu olaksalo nadutost i apetit povecalo...

-------------
divno je biti nekome nesto....


Objavio: bugicaza5
Datum objave: 21 Ožujak 2015 u 08:27
smile113


Objavio: Golden Leo
Datum objave: 21 Ožujak 2015 u 21:01
Josipa, treba li ti kantarion (gotovi) ili gospina trava? 


Objavio: JosipaNu
Datum objave: 21 Ožujak 2015 u 22:14
treba da...on i g trava su dio recepta ....imas vec formiranu biljku '?

-------------
divno je biti nekome nesto....


Objavio: aralija
Datum objave: 21 Ožujak 2015 u 22:19
I ja se pitam, jer kantarijanovo ulje= cvijet gospine trave + maslinovo ulje, koje se ostavi na suncu 40 dana, u Dalmaciji gotovo svi ga prave. Najbolje je cvijet ubran krajem lipnja početkom srpnja daleko od prometnica da ne bude zagađen ničim. Gornji dio gospine trave ubere se za sunčanog dana i ostavi tokom noći da svi gmizavci (ako ih ima ) pronađu novi dom . Usitne se i na 100 g. cvijeta doda se litra maslinovog ulja (naravno pravog od pouzdanih prodavača) i nakon 40 dana sve se procijedi, ulje je tamno crveno, pomalo vuče na ljubičasto. Stavi se u tamne staklene boce i dobro zatvori, ja tu količinu podjelim u male bočice , ne drži se u frižideru pa je neophodno da su dobro zatvorene i zato ih podjelim u manje količine. Višestruka je primjena, kod (ali ne svježih već onih koji su se počele zatvarati) rana, kod opeklina naročito od sunca, kod hemaroida, akni i sl. Naročito je uspješno kod zarastanja rana nakon šavova od operacija,( osobno iskustvo kod člana obitelji)Nadam se da nisam uzurpirala temu ali kako imam visoko mišljenje o njemu ...... ne zamjerite

-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: JosipaNu
Datum objave: 22 Ožujak 2015 u 00:33
Kako si pomogla neznas..planiram ulje ali i kombiciju biljaka za caj..sin mi ima cronovubolest i nepomazu mu ljekovi svako malo mu je lose...probali bi prvo sa cajem neko vrijeme da pokusamo izbjeci operaciju..morao bi stopirati faks i uz sve nebi bilo dobro..zasad pije slicnu kombinaciju naseg slavonskog travara malo mu je samo smirilo krvarenje i nadutost...nadam se da ce zavrsiti godinu...meni su cajevi zasad puno simptoma smirili pa se nadamo uspjehu...hvala na receptu a ulje prave kvalitete cemo nekako vec nabaviti...hvala aralija...svaki savjet je dobro dosao pog kad imas svoje iskustvo...

-------------
divno je biti nekome nesto....


Objavio: JosipaNu
Datum objave: 31 Ožujak 2015 u 10:22
Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

dali netko ima da mi ponudi gavez symphytum officinale i slatki korjen glycyrhiza glabra...ili ako mogu dobiti sjeme ako ne gdje da ga nabavim...hvala unaprijed...smile86
rijeseno hvala bugice




-------------
divno je biti nekome nesto....


Objavio: JosipaNu
Datum objave: 15 Travanj 2015 u 10:39
ako netko zeli djurdice u svome vrtu neka se slobodno javi....smile76

-------------
divno je biti nekome nesto....


Objavio: JosipaNu
Datum objave: 21 Travanj 2015 u 10:41
ako netko ima uvjete za  https://www.google.hr/search?q=drvo+paulovnija&client=opera&hs=fy&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=-gs2Vc_EEs6qadHqgcgP&ved=0CDMQsAQ" rel="nofollow - drvo paulovnija  imam nesto sjemena i budem sadila a rado bih podjelila sa vama...meni netreba vise od jednog drveta....

-------------
divno je biti nekome nesto....


Objavio: JosipaNu
Datum objave: 03 Svibanj 2015 u 20:38
ako netko zeli smedju ukrasnu koprivu visoku...sadi se u zemlju nije za kalice...neka se javi....

-------------
divno je biti nekome nesto....


Objavio: JosipaNu
Datum objave: 11 Ožujak 2016 u 07:37
trazim ovaj cvijet ako netko zeli razmjenu za nesto sto imam da pokusam izbjeci kupovinu radije bih mijenjala....


za razmjenu imam dosta sadnica,smokvu,pakujce druga godina i dosata sjemena....


-------------
divno je biti nekome nesto....



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk