Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Inaja treba neke savjete
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Inaja treba neke savjete

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 13:38
E mamaa hvala ti imam grip pa me nije bilo dva dana nisam kompjiuter ni palila.hvala ti na slikama već sam našla neke koje mi se sviđaju evo mog spiska:dalija nemezija kineski šaš kalibrahoa timijan verbena ciklama a najviše mi se dopada osteosporum. sad mi samo reci jeli da kupim sjemena ili neke sadnice od ovog što sam ti nabrojala.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 13:38
e moja rose ja isto volim ruže ali se plašim da mi ne propadnu neznam koliko su zahtjevne te male ruže
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 13:40
o da našla sam još neke vrste preko googla koje mi se sviđaju ali sam samo vidjela slike ništa neznam o njima pa pomozite i oko ovih :milion bells gazanija kalanhoa i dvozub i da može li anemone na balkon.
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 13:41
ima li sjeme surfinija ili se kupuju sadnice a ako postoji sjeme kako da ga sačuvam preko zime
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 13:46
Nisam neki stručnjak,al mislim da ti je bolje kupiti već biljku nego sijati. Bar ja tako radim,al one ne prežive zimu. Može se skupljat sjeme od njih kad odcvatu pa ga probat druge god posijat. Ja to ne radim. Al sigurno ima netko iskusniji da ti reće bolje.Ja ti govorim iz svog iskustva.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 14:35
Originalno poslano od člana inaja inaja napisao:

e moja rose ja isto volim ruže ali se plašim da mi ne propadnu neznam koliko su zahtjevne te male ruže
nije ih tesko odrzavati,treba ih redovno zaljevati i 2-3 puta godisnje malo pognjojiti i to je sve sto se tiče odrzavanja ruža-bar iz mog iskustva
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 14:46
ove biljke su ti obrađene na forumu-ukucaj ih u tražilicu i pročitaj iskustva naših forumaša pa ćeš saznati sve što te zanima o njima od početka do krajaSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 15:11
hvala puno već sam se upoznala sa njima i čini mi se samo je prostalo da idem malo razgledati po prodavnicama čim sa nečim počnem javljam se sa novostima.
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 21:32
Inaja dobro došla i dugo se družila sa nama.Što se tiče biljaka za tvoj balkon najjednostavnije za početak je da kupiš neke sadnice a kasnije ćeš ti sama poželjeti da uzgojiš svoju biljku iz sjemena.Treba ti samo volja i ljubav za cvijeće a na ovom forumu ćeš naći puno već obrrađenih tema i iskustava drugih.Želim ti ovo ljeto jako rascvijetan balkon sa biljkama koje se samo tebi sviđaju
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 07:04
Inaja,mislim da bi se trebala malo raspitati u svezi kineskog šaša ,kako on napreduje kao lončanica.Ja ne znam,znam da ga svi u vrtu imaju.No,postoje i mini ukrasne trave koje mogu u lončanicama biti.
Koliko vidim ti jako malo znaš pa bi bilo dobro da uslikaš mjesta gdje možeš imate cvijeće.Tako će lakše biti i nama i tebi.Mi ti sad tu budemo 100 vrsta nabrojile i svaki cvijet bude lijep no za koliko imaš mjesta.
Moje je mišljenje da ove godine počneš sa nekim jednostavnim cvijećem.Ionako će ti prohtjevi biti puno veći nego što mjesta imaš(vjeruj mi,nitko od nas nema toliko mjesta koliko želja ima).Zato bi prve godine  trebala sa nešto manje zahtjevnim biljkama početi,možda više vrsta,pa da vidiš kako ti uspjevaju.Kasnije samo mjenjaš.
Slažem se sa Nunom, rađe kupi u proljeće mladu biljku jer ćeš se poprilično namučiti iz sjemenja,ne znam kakve uvjete u kući imaš jel uopće imaš odgovarajuće mjesto za nicanje.
Za onaj balkon u hladu gledaj recimo begonije,fuksije,vodenike...
Za sunčani,bidens,bacopa,pelargonije...
Surfinije i  million bells su prekrasne ako ih redovito zaljevaš i prihranjuješ.Naravno da je osnovno da kupiš zdravu grmoliku biljku.Ako odeš na godišnji ili nekuda i nema ti ih tko redovito zalijevati i prihranjivati,one će ti biti već u 8.mj.jadne.
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 17:18
Sasha je sve lijepo opisala :)

Nadodala bih samo jednu opasku u vezi slika s prethodne stranice koju su kao preporuka što posaditi. Mlječike - euphorbije sve imaju više ili manje otrovan biljni sok.
 Uglavnom: NEMOJTE ih  saditi tamo gdje do njih mogu djeca.
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 16:24
ljudi kupila sam sjeme zvončića jeli rano sijati ga u saksije i držati u kući neko vrijeme, pošto sam ih namjenila za balkon.
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 16:31
evo drugarica mi donese sjeme od sporiša pa me interesuje šta sad snjimkako se sije jel sad vrijeme dal da ga stavim u plastične neke posude pa kasnije na balkon ili da čekam ljepše vrijeme pa direktno u te balkonske tegle
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 15:55
e evo mene sva sam umoena sadila cvijeće.sporiš sam sijala u teglu i držala u kući to je bilo prije možda 7 dana ali ništa nije izvirilo pa sam ga juče iznijela na balkon gdje je cijeli dan sunce,i još sam posijala ostatak sjemena u jednu dugu posudu i čekam da nikne.dalije niske su mi ponikle u čašicama od pavlake i sad sam neke presadila u te duge vaze balkonske i takođe stavila na taj balkon mada sam im napravila malo hlada čine mi se suviše nježno.da i malo njihovog sjemena sam stavila u jednu 50 cm.dugu vazu možda 4 sjemenke nadam se da će one nići ovih dana.
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 15:58
majka mi dala neke zvončiće i evo i njh sam stavila u saksiju. čekam sad sjemena koja mi je poslala proljeće tu znam da sigurno ima ostića i noćnih frajli neće valjda biti kasno
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 16:00
zahvalna sam svima na pomoći i savjetima sad se spremam sve slikati da se vidi da i ja nešto radim a ne samo tipkam i pregledavam vaše teme
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 16:01
više od ovog što sam napisala neću sijati imam u planu kupiti sadnice iz kamionske prodaje
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 19:07
Inaja .i ja kupim presade,mnogih biljaka,jer je lakše i sigurnije.Sijala sam ja svake godine svašta,ali pola od toga il ne nikne il bude loše.Zato kupim presad i gotovo..
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 01:13
pokušavam postaviti slike evo prva pa šta bude
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 01:16
nema slika Cry
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.